2017 NEW MEXICO 10/27 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 26th

6A DISTRICT 4
Atrisco Heritage Academy (Albuquerque, NM) at Rio Grande (Albuquerque, NM), 7:00pm



Friday, October 27th

2A DISTRICT 1
Escalante (Tierra Amarilla, NM) at Fort Sumner/House (Fort Sumner, NM), 7:00pm

2A DISTRICT 2
Hagerman (NM) at Lordsburg (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Crownpoint (NM) at Tohatchi (NM), 7:00pm
Zuni (NM) at Newcomb (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 2/6
Estancia (NM) at Cuba (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 3/5
Texico (NM) at Raton (NM), 7:00pm
Tucumcari (NM) at Santa Rosa (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 4
Dexter (NM) at Tularosa (NM), 7:00pm
Loving (NM) at Capitan (NM), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Thoreau (NM) at Shiprock (NM), 7:00pm
Wingate (Fort Wingate, NM) at Navajo Prep (Farmington, NM), 7:00pm

4A DISTRICT 2/5
Robertson (Las Vegas, NM) at West Las Vegas (Las Vegas, NM), 7:00pm
St. Michael's (Santa Fe, NM) at Santa Fe Indian (Santa Fe, NM), 7:00pm
Taos (NM) at Pojoaque Valley (Pojoaque, NM), 7:00pm

4A DISTRICT 3
Hot Springs (Truth or Consequences, NM) at Cobre (Bayard, NM), 7:00pm
Silver (Silver City, NM) at Hatch Valley (Hatch, NM), 7:00pm

4A DISTRICT 4
Hope Christian (Albuquerque, NM) at New Mexico Military Institute (Roswell, NM), 7:00pm
Moriarty (NM) at Portales (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Bloomfield (NM) at Kirtland Central (Kirtland, NM), 7:00pm
Gallup (NM) at Aztec (NM), 7:00pm
Miyamura (Gallup, NM) at Farmington (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 2
Los Alamos (NM) at Espanola Valley (Espanola, NM), 7:00pm

5A DISTRICT 3
Deming (NM) at Chaparral (NM), 7:00pm
Santa Teresa (NM) at Alamogordo (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 4
Goddard (Roswell, NM) at Artesia (NM), 7:00pm
Roswell (NM) at Lovington (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 5
Belen (NM) at St. Pius X (Albuquerque, NM), 7:00pm
Los Lunas (NM) at Valencia (Los Lunas, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 1
Cibola (Albuquerque, NM) at Rio Rancho (NM), 7:00pm
Piedra Vista (Farmington, NM) at Volcano Vista (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 2
Clovis (NM) at Sandia (Albuquerque, NM), 7:00pm
Eldorado (Albuquerque, NM) at La Cueva (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 3
Carlsbad (NM) at Gadsden (Anthony, NM), 7:00pm
Las Cruces (NM) at Centennial (Las Cruces, NM), 7:00pm
Las Cruces (NM) at Onate (Las Cruces, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 4
Valley (Albuquerque, NM) at West Mesa (Albuquerque, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 2 (8 MAN)
Alamo Navajo (Magdalena, NM) at Jemez Valley (Jemez Pueblo, NM), 7:00pm
Foothill (Albuquerque, NM) at Menaul (Albuquerque, NM), 7:00pm
To'hajiilee (NM) at Magdalena (NM)

8-MAN DISTRICT 3 (8 MAN)
Gateway Christian (Roswell, NM) at Cloudcroft (NM), 7:00pm
Mesilla Valley Christian (Las Cruces, NM) at Carrizozo (NM), 7:00pm
Tatum (NM) at Mescalero Apache (Mescalero, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 4 (8 MAN)
Mountainair (NM) at Logan (NM)
Springer (NM) at Melrose (NM), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Shiprock Northwest (Shiprock, NM) at Navajo Pine (Navajo, NM), 7:00pm



Saturday, October 28th

3A DISTRICT 2/6
Laguna-Acoma (New Laguna, NM) at Dulce (NM), 2:00pm

5A DISTRICT 2
Capital (Santa Fe, NM) at Albuquerque Academy (Albuquerque, NM), 12:00pm

6A DISTRICT 3
Mayfield (Las Cruces, NM) at Hobbs (NM), 1:00pm

6A DISTRICT 4
Highland (Albuquerque, NM) at Albuquerque (NM), 1:00pm

NON-LEAGUE
McCurdy (Espanola, NM) at Questa (NM), 1:00pm