2017 FLORIDA 10/27 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Monday, October 23rd

2A REGION 4
Village Academy (Delray Beach, FL) at Glades Day (Belle Glade, FL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Sickles (Tampa, FL) at Tampa Bay Tech (Tampa, FL), 7:00pm



Thursday, October 26th

8A DISTRICT 4
Evans (Orlando, FL) vs. West Orange (Winter Garden, FL) at TBA



Friday, October 27th

1A REGION 1
Freeport (FL) vs. Jay (FL) at TBA
Northview (Bratt, FL) vs. Baker (FL) at TBA

1A REGION 2
Wewahitchka (FL) vs. Franklin County (Eastpoint, FL) at TBA

2A REGION 1
Eagle's View (Jacksonville, FL) vs. Cedar Creek Christian (Jacksonville, FL) at TBA

2A REGION 2
Trinity Christian Academy (Deltona, FL) vs. Warner Christian Academy (South Daytona, FL) at TBA

2A REGION 3
Carrollwood Day (Tampa, FL) vs. Cambridge Christian (Tampa, FL) at TBA
Northside Christian (St. Petersburg, FL) vs. Admiral Farragut (St. Petersburg, FL) at TBA
Seffner Christian (Seffner, FL) vs. Indian Rocks Christian (Largo, FL) at TBA

2A REGION 4
First Baptist Academy (Naples, FL) vs. Moore Haven (FL) at TBA

3A REGION 1
Newberry (FL) vs. Fort White (FL) at TBA

3A REGION 3
Cardinal Mooney (Sarasota, FL) vs. Clearwater Central Catholic (Clearwater, FL) at TBA
St. Petersburg Catholic (St. Petersburg, FL) vs. Calvary Christian (Clearwater, FL) at TBA

3A REGION 4
Westminster Academy (Fort Lauderdale, FL) vs. Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale, FL) at TBA

4A REGION 1
Jackson (Jacksonville, FL) vs. West Nassau (Callahan, FL) at TBA

4A REGION 2
Keystone Heights (FL) vs. Interlachen (FL) at TBA

4A REGION 3
Cocoa Beach (FL) vs. Lake Placid (FL) at TBA
Cypress Creek (Wesley Chapel, FL) vs. Mulberry (FL) at TBA

4A REGION 4
Keys Gate (Homestead, FL) vs. Monsignor Pace (Miami, FL) at TBA
LaSalle (Miami, FL) vs. Gulliver Prep (Miami, FL) at TBA
Pine Crest (Fort Lauderdale, FL) vs. North Broward Prep (Coconut Creek, FL) at TBA

5A DISTRICT 1
Bay (Panama City, FL) vs. Mosley (Lynn Haven, FL) at TBA
Pensacola (FL) vs. West Florida (Pensacola, FL) at TBA

5A DISTRICT 2
Rickards (Tallahassee, FL) vs. Wakulla (Crawfordville, FL) at TBA

5A DISTRICT 3
Paxon (Jacksonville, FL) vs. Stanton (Jacksonville, FL) at TBA
Yulee (FL) vs. Ribault (Jacksonville, FL) at TBA

5A DISTRICT 4
Bishop Kenny (Jacksonville, FL) vs. Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) at TBA
Parker (Jacksonville, FL) vs. Westside (Jacksonville, FL) at TBA
Ponte Vedra (FL) vs. Bolles (Jacksonville, FL) at TBA

5A DISTRICT 5
Orange Park (FL) vs. Menendez (St. Augustine, FL) at TBA
Palatka (FL) vs. Clay (Green Cove Springs, FL) at TBA
Ridgeview (Orange Park, FL) vs. Baker County (Glen St. Mary, FL) at TBA

5A DISTRICT 7
Lecanto (FL) vs. Citrus (Inverness, FL) at TBA
Nature Coast Tech (Brooksville, FL) vs. Hernando (Brooksville, FL) at TBA
Weeki Wachee (FL) vs. Crystal River (FL) at TBA

5A DISTRICT 8
Fivay (Hudson, FL) vs. Anclote (Holiday, FL) at TBA
Gulf (New Port Richey, FL) vs. Ridgewood (New Port Richey, FL) at TBA
Hudson (FL) vs. Zephyrhills (FL) at TBA
Wesley Chapel (FL) vs. River Ridge (New Port Richey, FL) at TBA

5A DISTRICT 9
Dunedin (FL) vs. Gibbs (St. Petersburg, FL) at TBA
Tarpon Springs (FL) vs. Lakewood (St. Petersburg, FL) at TBA

5A DISTRICT 10
Middleton (Tampa, FL) vs. Jesuit (Tampa, FL) at TBA
Robinson (Tampa, FL) vs. Jefferson (Tampa, FL) at TBA

5A DISTRICT 11
Booker (Sarasota, FL) vs. Southeast (Bradenton, FL) at TBA
DeSoto County (Arcadia, FL) vs. Hardee (Wauchula, FL) at TBA
Lemon Bay (Englewood, FL) vs. Bayshore (Bradenton, FL) at TBA

5A DISTRICT 12
Clewiston (FL) vs. Dunbar (Fort Myers, FL) at TBA
Lely (Naples, FL) vs. Cypress Lake (Fort Myers, FL) at TBA
Mariner (Cape Coral, FL) vs. Immokalee (FL) at TBA

5A DISTRICT 13
Eustis (FL) vs. Bishop Moore (Orlando, FL) at TBA
Tavares (FL) vs. Jones (Orlando, FL) at TBA

5A DISTRICT 14
Space Coast (Cocoa, FL) vs. Merritt Island (FL) at TBA
Titusville (FL) vs. Rockledge (FL) at TBA

5A DISTRICT 15
Carroll (Fort Pierce, FL) vs. Suncoast (Riviera Beach, FL) at TBA
Pompano Beach (FL) vs. Westwood (Fort Pierce, FL) at TBA

5A DISTRICT 16
Hallandale (FL) vs. American Heritage (Plantation, FL) at TBA
Jackson (Miami, FL) vs. Coconut Creek (FL) at TBA
Stranahan (Fort Lauderdale, FL) vs. Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) at TBA

6A DISTRICT 1
Tate (Cantonment, FL) vs. Pine Forest (Pensacola, FL) at TBA
Washington (Pensacola, FL) vs. Escambia (Pensacola, FL) at TBA

6A DISTRICT 2
Gulf Breeze (FL) vs. Navarre (FL) at TBA
Pace (FL) vs. Milton (FL) at TBA

6A DISTRICT 3
Choctawhatchee (Fort Walton Beach, FL) vs. Fort Walton Beach (FL) at TBA
Niceville (FL) vs. Crestview (FL) at TBA

6A DISTRICT 4
Englewood (Jacksonville, FL) vs. Nease (Ponte Vedra, FL) at TBA
Middleburg (FL) vs. St. Augustine (FL) at TBA

6A DISTRICT 5
Forest (Ocala, FL) vs. Vanguard (Ocala, FL) at TBA
Lake Weir (Ocala, FL) vs. Leesburg (FL) at TBA
South Lake (Groveland, FL) vs. Gainesville (FL) at TBA

6A DISTRICT 6
Land O' Lakes (FL) vs. Mitchell (New Port Richey, FL) at TBA
Pasco (Dade City, FL) vs. Springstead (Spring Hill, FL) at TBA

6A DISTRICT 7
Brandon (FL) vs. Chamberlain (Tampa, FL) at TBA
Hillsborough (Tampa, FL) vs. Armwood (Seffner, FL) at TBA
King (Tampa, FL) vs. Blake (Tampa, FL) at TBA

6A DISTRICT 8
Auburndale (FL) vs. Lake Wales (FL) at TBA
Lake Gibson (Lakeland, FL) vs. Sebring (FL) at TBA

6A DISTRICT 9
Hollins (St. Petersburg, FL) vs. Boca Ciega (Gulfport, FL) at TBA
Largo (FL) vs. Clearwater (FL) at TBA

6A DISTRICT 10
Cape Coral (FL) vs. North Fort Myers (FL) at TBA
Charlotte (Punta Gorda, FL) vs. Port Charlotte (FL) at TBA
Island Coast (Cape Coral, FL) vs. Baker (Cape Coral, FL) at TBA

6A DISTRICT 11
East Lee County (Lehigh Acres, FL) vs. Fort Myers (FL) at TBA
Estero (FL) vs. Lehigh (Lehigh Acres, FL) at TBA

6A DISTRICT 12
Collier (Naples, FL) vs. Naples (FL) at TBA
Golden Gate (Naples, FL) vs. Palmetto Ridge (Naples, FL) at TBA

6A DISTRICT 13
Deltona (FL) vs. Matanzas (Palm Coast, FL) at TBA
New Smyrna Beach (FL) at Pine Ridge (Deltona, FL)
Seabreeze (Daytona Beach, FL) vs. Mainland (Daytona Beach, FL) at TBA

6A DISTRICT 14
Bayside (Palm Bay, FL) vs. Heritage (Palm Bay, FL) at TBA
Eau Gallie (Melbourne, FL) vs. Sebastian River (Sebastian, FL) at TBA
Okeechobee (FL) vs. Jensen Beach (FL) at TBA

6A DISTRICT 15
Boynton Beach (FL) vs. Dillard (Fort Lauderdale, FL) at TBA
Northeast (Oakland Park, FL) vs. Archbishop McCarthy (Fort Lauderdale, FL) at TBA

6A DISTRICT 16
Carol City (Miami, FL) vs. Central (Miami, FL) at TBA
Norland (Miami, FL) vs. Northwestern (Miami, FL) at TBA

7A DISTRICT 1
Leon (Tallahassee, FL) vs. Chiles (Tallahassee, FL) at TBA

7A DISTRICT 2
First Coast (Jacksonville, FL) vs. Columbia (Lake City, FL) at TBA
Fletcher (Neptune Beach, FL) vs. Lee (Jacksonville, FL) at TBA

7A DISTRICT 3
Buchholz (Gainesville, FL) vs. Bartram Trail (St. Johns, FL) at TBA
Creekside (Jacksonville, FL) vs. Oakleaf (Orange Park, FL) at TBA

7A DISTRICT 4
Hagerty (Oviedo, FL) vs. Edgewater (Orlando, FL) at TBA
Lake Howell (Winter Park, FL) vs. East Ridge (Clermont, FL) at TBA
Lake Minneola (Minneola, FL) vs. Ocoee (FL) at TBA

7A DISTRICT 5
Liberty (Kissimmee, FL) vs. Lake Nona (Orlando, FL) at TBA
St. Cloud (FL) vs. East River (Orlando, FL) at TBA
Windermere (FL) vs. Celebration (FL) at TBA

7A DISTRICT 6
Martin County (Stuart, FL) vs. Melbourne (FL) at TBA
South Fork (Stuart, FL) vs. Viera (FL) at TBA

7A DISTRICT 7
Bartow (FL) vs. Winter Haven (FL) at TBA
Kathleen (Lakeland, FL) vs. Lakeland (FL) at TBA

7A DISTRICT 8
Leto (Tampa, FL) vs. Freedom (Tampa, FL) at TBA
Wharton (Tampa, FL) vs. Gaither (Tampa, FL) at TBA
Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL) vs. Plant (Tampa, FL) at TBA

7A DISTRICT 9
Bloomingdale (Valrico, FL) vs. Durant (Plant City, FL) at TBA
Plant City (FL) vs. Tampa Bay Tech (Tampa, FL) at TBA
Strawberry Crest (Dover, FL) vs. Lennard (Ruskin, FL) at TBA

7A DISTRICT 10
Countryside (Clearwater, FL) vs. Pinellas Park (Largo, FL) at TBA
Seminole (FL) vs. East Lake (Tarpon Springs, FL) at TBA

7A DISTRICT 11
Lakewood Ranch (Bradenton, FL) vs. Sarasota (FL) at TBA
North Port (FL) vs. Braden River (Bradenton, FL) at TBA

7A DISTRICT 12
South Fort Myers (Fort Myers, FL) vs. Gulf Coast (Naples, FL) at TBA

7A DISTRICT 13
Forest Hill (West Palm Beach, FL) vs. Palm Beach Lakes (West Palm Beach, FL) at TBA
Royal Palm Beach (FL) vs. Olympic Heights (Boca Raton, FL) at TBA
West Boca Raton (Boca Raton, FL) vs. Dwyer (Palm Beach Gardens, FL) at TBA

7A DISTRICT 14
Ely (Pompano Beach, FL) vs. Aquinas (Fort Lauderdale, FL) at TBA

7A DISTRICT 15
Cooper City (FL) vs. West Broward (Pembroke Pines, FL) at TBA
Hollywood Hills (Hollywood, FL) vs. South Broward (Hollywood, FL) at TBA

7A DISTRICT 16
Mourning (North Miami, FL) vs. Doral Academy (Doral, FL) at TBA
South Miami (Miami, FL) vs. Miami Springs (FL) at TBA
Sunset (Miami, FL) vs. Reagan (Doral, FL) at TBA
Westland Hialeah (Hialeah, FL) vs. Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) at TBA

8A DISTRICT 1
DeLand (FL) vs. Sandalwood (Jacksonville, FL) at TBA
Mandarin (Jacksonville, FL) vs. Flagler Palm Coast (Palm Coast, FL) at TBA

8A DISTRICT 2
Lyman (Longwood, FL) vs. Oviedo (FL) at TBA
Seminole (Sanford, FL) vs. Lake Mary (FL) at TBA
Winter Springs (FL) vs. Lake Brantley (Altamonte Springs, FL) at TBA

8A DISTRICT 3
Colonial (Orlando, FL) vs. Boone (Orlando, FL) at TBA
University (Orlando, FL) vs. Timber Creek (Orlando, FL) at TBA

8A DISTRICT 4
Wekiva (Apopka, FL) vs. Apopka (FL) at TBA

8A DISTRICT 5
Cypress Creek (Orlando, FL) vs. Dr. Phillips (Orlando, FL) at TBA
Oak Ridge (Orlando, FL) vs. Olympia (Orlando, FL) at TBA

8A DISTRICT 6
Alonso (Tampa, FL) vs. Newsome (Lithia, FL) at TBA
Palm Harbor University (Palm Harbor, FL) vs. Steinbrenner (Lutz, FL) at TBA
Riverview (FL) vs. Riverview (Sarasota, FL) at TBA

8A DISTRICT 7
Haines City (FL) vs. Ridge (Davenport, FL) at TBA
Jenkins (Lakeland, FL) vs. Osceola (Kissimmee, FL) at TBA

8A DISTRICT 8
Central (Fort Pierce, FL) vs. Vero Beach (FL) at TBA
Treasure Coast (Port St. Lucie, FL) vs. Centennial (Port St. Lucie, FL) at TBA

8A DISTRICT 9
Jupiter (FL) vs. Seminole Ridge (Loxahatchee, FL) at TBA
Palm Beach Gardens (FL) vs. Palm Beach Central (Wellington, FL) at TBA

8A DISTRICT 10
Boca Raton (FL) vs. Atlantic (Delray Beach, FL) at TBA
Leonard (Greenacres, FL) vs. Lake Worth (FL) at TBA
Santaluces (Lantana, FL) vs. Park Vista (Lake Worth, FL) at TBA

8A DISTRICT 11
Coral Springs (FL) vs. Taravella (Coral Springs, FL) at TBA
Douglas (Parkland, FL) vs. Monarch (Coconut Creek, FL) at TBA
Piper (Sunrise, FL) vs. Deerfield Beach (FL) at TBA

8A DISTRICT 12
Everglades (Miramar, FL) vs. Cypress Bay (Weston, FL) at TBA
South Plantation (Plantation, FL) vs. Plantation (FL) at TBA
Western (Davie, FL) vs. Miramar (FL) at TBA

8A DISTRICT 13
American (Hialeah, FL) vs. Dr. Krop (Miami, FL) at TBA
Hialeah (FL) vs. North Miami (FL) at TBA
Hialeah Gardens (FL) vs. North Miami Beach (FL) at TBA

8A DISTRICT 14
Coral Gables (FL) vs. Columbus (Miami, FL) at TBA
Coral Park (Miami, FL) vs. Miami (FL) at TBA

8A DISTRICT 15
Coral Reef (Miami, FL) vs. Braddock (Miami, FL) at TBA
Southwest (Miami, FL) vs. Belen Jesuit (Miami, FL) at TBA
Varela (Miami, FL) vs. Ferguson (Miami, FL) at TBA

8A DISTRICT 16
Killian (Miami, FL) vs. Palmetto (Miami, FL) at TBA
South Dade (Homestead, FL) vs. Southridge (Miami, FL) at TBA

NON-LEAGUE
Agape Christian Academy (Orlando, FL) vs. Chiefland (FL) at TBA
Arnold (Panama City Beach, FL) vs. Port St. Joe (FL) at TBA
Astronaut (Titusville, FL) vs. Gateway (Kissimmee, FL) at TBA
Atlantic (Port Orange, FL) vs. Melbourne Central Catholic (Melbourne, FL) at TBA
Bayside (Palm Bay, FL) vs. American Heritage (Delray Beach, FL) at TBA
Benjamin (Palm Beach Gardens, FL) vs. King's Academy (West Palm Beach, FL) at TBA
Bronson (FL) vs. Bell (FL) at TBA
Cardinal Newman (West Palm Beach, FL) vs. Glades Central (Belle Glade, FL) at TBA
Central (Brooksville, FL) vs. Sunlake (Land O' Lakes, FL) at TBA
Coral Glades (Coral Springs, FL) vs. Fort Lauderdale (FL) at TBA
Coral Springs Charter (Coral Springs, FL) vs. St. Andrew's (Boca Raton, FL) at TBA
Cornerstone Charter Academy (Belle Isle, FL) vs. Four Corners (Davenport, FL) at TBA
Edison (Miami, FL) vs. Homestead (FL) at TBA
Everglades Prep Academy (Homestead, FL) vs. Oxbridge Academy (West Palm Beach, FL) at TBA
Flanagan (Pembroke Pines, FL) vs. Chaminade-Madonna (Hollywood, FL) at TBA
Florida A&M (Tallahassee, FL) vs. Vernon (FL) at TBA
Florida School for the Deaf (St. Augustine, FL) vs. St. Joseph Academy (St. Augustine, FL) at TBA
Florida State University (Tallahassee, FL) vs. Godby (Tallahassee, FL) at TBA
Fort Meade (FL) vs. Victory Christian Academy (Lakeland, FL) at TBA
Goleman (Miami, FL) vs. Broward International (Hollywood, FL) at TBA
Graceville (FL) vs. Cottondale (FL) at TBA
Halifax Academy (Daytona Beach, FL) vs. Trinity Prep (Winter Park, FL) at TBA
Hamilton County (Jasper, FL) vs. Bradford (Starke, FL) at TBA
Harmony (FL) vs. Satellite (Satellite Beach, FL) at TBA
Hilliard (FL) vs. Hawthorne (FL) at TBA
Holmes County (Bonifay, FL) vs. Marianna (FL) at TBA
Holy Trinity Episcopal (Melbourne, FL) vs. Seven Rivers Christian (Lecanto, FL) at TBA
IMG Academy White (Bradenton, FL) vs. Key West (FL) at TBA
LaBelle (FL) vs. Community (Naples, FL) at TBA
Lakeland Christian (Lakeland, FL) vs. Avon Park (FL) at TBA
Liberty County (Bristol, FL) vs. Chipley (FL) at TBA
Lincoln (Tallahassee, FL) vs. Raines (Jacksonville, FL) at TBA
Maclay (Tallahassee, FL) vs. Lighthouse Christian (DeLand, FL) at TBA
Marco Island Academy (Marco Island, FL) vs. Evangelical Christian (Fort Myers, FL) at TBA
McArthur (Hollywood, FL) vs. Anderson (Lauderdale Lakes, FL) at TBA
Merritt Island Christian (Merritt Island, FL) vs. Avant Garde Academy (Kissimmee, FL) at TBA
Miami Beach (FL) vs. Hialeah-Miami Lakes (Hialeah, FL) at TBA
Munroe (Quincy, FL) vs. St. Francis Catholic (Gainesville, FL) at TBA
North Florida Institute (Jacksonville, FL) vs. Fernandina Beach (FL) at TBA
Oak Hall (Gainesville, FL) vs. St. John Paul II (Tallahassee, FL) at TBA
Oasis (Cape Coral, FL) vs. Neumann (Naples, FL) at TBA
Pahokee (FL) vs. Cocoa (FL) at TBA
Poinciana (Kissimmee, FL) vs. Foundation Academy (Winter Garden, FL) at TBA
Providence (Jacksonville, FL) vs. Atlantic Coast (Jacksonville, FL) at TBA
Santa Fe (Alachua, FL) vs. Eastside (Gainesville, FL) at TBA
Sickles (Tampa, FL) vs. Berkeley Prep (Tampa, FL) at TBA
Sneads (FL) vs. North Bay Haven Academy (Panama City, FL) at TBA
South Sumter (Bushnell, FL) vs. St. Petersburg (FL) at TBA
South Walton (Santa Rosa Beach, FL) vs. Bozeman (Panama City, FL) at TBA
Southwest Florida Christian (Fort Myers, FL) at Glades Day (Belle Glade, FL)
St. John Lutheran (Ocala, FL) vs. Father Lopez (Daytona Beach, FL) at TBA
St. John Paul II Academy (Boca Raton, FL) vs. Bishop Verot (Fort Myers, FL) at TBA
Suwannee (Live Oak, FL) vs. Madison County (Madison, FL) at TBA
Tampa Catholic (Tampa, FL) vs. Belleview (FL) at TBA
Taylor (Pierson, FL) vs. Crescent City (FL) at TBA
Tenoroc (Lakeland, FL) vs. Mount Dora (FL) at TBA
The Villages Charter (The Villages, FL) vs. Wildwood (FL) at TBA
Trenton (FL) vs. Lafayette (Mayo, FL) at TBA
Trinity Catholic (Ocala, FL) vs. North Marion (Citra, FL) at TBA
Union County (Lake Butler, FL) vs. Taylor County (Perry, FL) at TBA
University (Orange City, FL) vs. Spruce Creek (Port Orange, FL) at TBA
Village Academy (Delray Beach, FL) vs. Nova (Davie, FL) at TBA
Village Academy (Delray Beach, FL) vs. University (Fort Lauderdale, FL) at TBA
Walton (DeFuniak Springs, FL) vs. Blountstown (FL) at TBA
West Port (Ocala, FL) vs. Dunnellon (FL) at TBA
White (Jacksonville, FL) vs. Fleming Island (Orange Park, FL) at TBA
Williston (FL) vs. Dixie County (Cross City, FL) at TBA
Wolfson (Jacksonville, FL) vs. Episcopal (Jacksonville, FL) at TBA
Yonge (Gainesville, FL) vs. Branford (FL) at TBA

INTERSTATE
Aucilla Christian (Monticello, FL) vs. Snook Christian Academy (Foley, AL) at TBA