2017 COLORADO 11/3 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 2nd

3A NORTHERN
Thompson Valley (Loveland, CO) at Silver Creek (Longmont, CO), 7:00pm

4A FOOTHILLS
Ponderosa (Parker, CO) at Pueblo South (Pueblo, CO), 7:00pm

4A MOUNTAIN
Fruita Monument (Fruita, CO) at Wheat Ridge (CO), 7:00pm

4A PLAINS
Adams City (Commerce City, CO) at Dakota Ridge (Littleton, CO), 6:00pm

4A SOUTHERN
Mesa Ridge (Colorado Springs, CO) at Pine Creek (Colorado Springs, CO), 7:00pm

5A MT. CAMERON
Columbine (Littleton, CO) at ThunderRidge (Highlands Ranch, CO), 7:00pm

5A MT. ELBERT
Horizon (Thornton, CO) at Fossil Ridge (Fort Collins, CO), 7:00pm

5A MT. WILSON
Rocky Mountain (Fort Collins, CO) at Ralston Valley (Arvada, CO), 7:00pm



Friday, November 3rd

3A EAST METRO
Jefferson (Denver, CO) at Denver North (Denver, CO), 4:00pm
Lincoln (Denver, CO) at Kennedy (Denver, CO), 7:00pm
Palmer Ridge (Monument, CO) at Vista PEAK Prep (Aurora, CO), 7:00pm

3A NORTHERN
Longmont (CO) at Fort Morgan (CO), 7:00pm
Northridge (Greeley, CO) at Centaurus (Lafayette, CO), 7:00pm

3A SOUTH CENTRAL
Harrison (Colorado Springs, CO) at Durango (CO), 7:00pm
Pueblo County (Pueblo, CO) at Sierra (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Pueblo East (Pueblo, CO) at Pueblo Central (Pueblo, CO), 7:00pm

3A SOUTHERN
Canon City (CO) at Mitchell (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Woodland Park (CO) at Lewis-Palmer (Monument, CO), 7:00pm

3A TRI-VALLEY
Erie (CO) at Frederick (CO), 7:00pm
Mead (Longmont, CO) at Berthoud (CO), 7:00pm
Roosevelt (Johnstown, CO) at Holy Family (Broomfield, CO), 7:00pm

3A WEST METRO
Evergreen (CO) at Alameda (Lakewood, CO), 4:00pm
Lutheran (Parker, CO) at Green Mountain (Lakewood, CO), 7:30pm
Skyview (Thornton, CO) at Conifer (CO), 7:00pm

3A WESTERN SLOPE
Battle Mountain (Edwards, CO) at Summit (Frisco, CO), 7:00pm
Glenwood Springs (CO) at Eagle Valley (Gypsum, CO), 7:00pm
Palisade (CO) at Rifle (CO), 7:00pm

4A FOOTHILLS
Liberty (Colorado Springs, CO) at Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Sand Creek (Colorado Springs, CO) at Grand Junction Central (Grand Junction, CO), 7:00pm

4A LONGS PEAK
Brighton (CO) at Broomfield (CO), 7:00pm

4A MOUNTAIN
Denver South (Denver, CO) at Thornton (CO), 7:00pm
Washington (Denver, CO) at Standley Lake (Westminster, CO), 7:30pm

4A NORTHERN
Monarch (Louisville, CO) at Greeley Central (Greeley, CO), 7:00pm
Mountain View (Loveland, CO) at Skyline (Longmont, CO), 7:00pm
Windsor (CO) at Fort Collins (CO), 7:00pm

4A PIKES PEAK
Coronado (Colorado Springs, CO) at Littleton (CO), 7:00pm
Vista Ridge (Colorado Springs, CO) at Rampart (Colorado Springs, CO), 7:00pm

4A PLAINS
Chatfield (Littleton, CO) at Heritage (Littleton, CO), 7:00pm

4A SOUTHERN
Pueblo West (CO) at Widefield (Colorado Springs, CO), 7:00pm

5A MT. ANTERO
Bear Creek (Lakewood, CO) at Regis Jesuit (Aurora, CO), 7:00pm
Legacy (Broomfield, CO) at Westminster (CO), 7:00pm

5A MT. CAMERON
Fairview (Boulder, CO) at Mountain Range (Westminster, CO), 7:00pm
Northglenn (CO) at Mullen (Denver, CO), 7:00pm

5A MT. ELBERT
Denver East (Denver, CO) at Prairie View (Henderson, CO), 7:00pm

5A MT. EVANS
Hinkley (Aurora, CO) at Chaparral (Parker, CO), 7:00pm
Pomona (Arvada, CO) at Cherokee Trail (Aurora, CO), 7:00pm
Rock Canyon (Highlands Ranch, CO) at Mountain Vista (Highlands Ranch, CO), 7:00pm

5A MT. LINCOLN
Legend (Parker, CO) at Lakewood (CO), 7:00pm
Poudre (Fort Collins, CO) at Highlands Ranch (CO), 7:00pm
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) at Fountain-Fort Carson (Fountain, CO), 7:00pm

5A MT. MASSIVE
Doherty (Colorado Springs, CO) at Boulder (CO), 7:00pm
Grandview (Aurora, CO) at Overland (Aurora, CO), 7:00pm

5A MT. WILSON
Castle View (Castle Rock, CO) at Rangeview (Aurora, CO), 7:00pm
Eaglecrest (Centennial, CO) at Arvada West (Arvada, CO), 4:00pm



Saturday, November 4th

3A SOUTHERN
Falcon (CO) at Discovery Canyon (Colorado Springs, CO), 1:00pm

4A LONGS PEAK
Loveland (CO) at Greeley West (Greeley, CO), 11:00am
Niwot (CO) at Grand Junction (CO), 1:00pm

4A PIKES PEAK
Montrose (CO) at Palmer (Colorado Springs, CO), 12:00pm

4A PLAINS
Golden (CO) at Gateway (Aurora, CO), 4:00pm

4A SOUTHERN
Centennial (Pueblo, CO) at Air Academy (US Air Force Academy, CO), 1:00pm

5A MT. ANTERO
Douglas County (Castle Rock, CO) at Aurora Central (Aurora, CO), 11:00am

5A MT. ELBERT
Far Northeast Warriors (Denver, CO) at Cherry Creek (Greenwood Village, CO), 1:00pm

5A MT. MASSIVE
Smoky Hill (Aurora, CO) at Arapahoe (Centennial, CO), 1:00pm