2017 ALABAMA 11/3 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 2nd

6A REGION 1
LeFlore (Mobile, AL) at Spanish Fort (AL), 7:00pm
Saraland (AL) at Rain (Mobile, AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Abbeville (AL) at Headland (AL), 7:00pm
Austin (Decatur, AL) at Clemens (Madison, AL), 7:00pm
Central of Coosa County (Rockford, AL) at Childersburg (AL), 7:00pm
Cherokee (AL) at Red Bay (AL), 7:00pm
Columbia (Huntsville, AL) at Lee (Huntsville, AL), 7:00pm
Dallas County (Plantersville, AL) at Billingsley (AL), 7:00pm
Danville (AL) at Cold Springs (Bremen, AL), 7:00pm
Dora (AL) at Walker (Jasper, AL), 7:00pm
Douglas (AL) at Pennington (Blountsville, AL), 7:00pm
Fairfield (AL) at Jackson-Olin (Birmingham, AL), 7:00pm
Fayette County (Fayette, AL) at Jordan (Morris, AL), 7:00pm
Hackleburg (AL) at Phil Campbell (AL), 7:00pm
Hamilton (AL) at Rogers (Florence, AL), 7:00pm
Holt (AL) at Brookwood (AL), 7:00pm
Holy Spirit Catholic (Tuscaloosa, AL) at Northside (Northport, AL), 7:00pm
Horseshoe Bend (New Site, AL) at Wadley (AL), 7:00pm
Ider (AL) at Sylvania (AL), 7:00pm
Kinston (AL) at Samson (AL), 7:00pm
Lamar County (Vernon, AL) at Winfield (AL), 7:00pm
Lanier (Montgomery, AL) at Prattville (AL), 7:00pm
Minor (Adamsville, AL) at Spain Park (Hoover, AL), 7:00pm
Mobile Christian (Mobile, AL) at Williamson (Mobile, AL), 7:00pm
Monroe County (Monroeville, AL) at Excel (AL), 7:00pm
Moore (Blountsville, AL) at Cleveland (AL), 7:00pm
Mountain Brook (Birmingham, AL) at Ramsay (Birmingham, AL), 7:00pm
Muscle Shoals (AL) at Deshler (Tuscumbia, AL), 7:00pm
North Jackson (Stevenson, AL) at Buckhorn (New Market, AL), 7:00pm
Northridge (Tuscaloosa, AL) at Central (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Pickens County (Reform, AL) at Gordo (AL), 7:00pm
Pisgah (AL) at Ohatchee (AL), 7:00pm
Reeltown (Notasulga, AL) at Loachapoka (AL), 7:00pm
Sand Rock (Leesburg, AL) at Cedar Bluff (AL), 7:00pm
Sheffield (AL) at Hubbard (Courtland, AL), 7:00pm
Slocomb (AL) at Geneva County (Hartford, AL), 7:00pm
Talladega (AL) at Winterboro (Alpine, AL), 7:00pm
Talladega County Central (Talladega, AL) at Tarrant (Birmingham, AL), 7:00pm
Tanner (AL) at East Limestone (Athens, AL), 7:00pm
Thompson (Alabaster, AL) at Hillcrest (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Valley Head (AL) at Collinsville (AL), 7:00pm
Washington County (Chatom, AL) at Citronelle (AL), 7:00pm
Wellborn (Anniston, AL) at White Plains (Anniston, AL), 7:00pm



Friday, November 3rd

6A REGION 1
Baldwin County (Bay Minette, AL) at Daphne (AL), 7:00pm
Gulf Shores (AL) at Robertsdale (AL), 7:00pm

7A REGION 1
Davidson (Mobile, AL) at Bryant (Irvington, AL), 7:00pm
McGill-Toolen (Mobile, AL) at Fairhope (AL), 7:00pm
Montgomery (Semmes, AL) at Baker (Mobile, AL), 7:00pm
Theodore (AL) at Foley (AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Albertville (AL) at Guntersville (AL), 7:00pm
Andalusia (AL) at Straughn (Andalusia, AL), 7:00pm
Ariton (AL) at Red Level (AL), 7:00pm
Ashville (AL) at West End (Walnut Grove, AL), 7:00pm
Autaugaville (AL) at Hatch (Uniontown, AL), 7:00pm
Barbour County (Clayton, AL) at Bullock County (Union Springs, AL), 7:00pm
Beauregard (Opelika, AL) at Russell (Alexander City, AL), 7:00pm
Berry (AL) at Verbena (AL), 7:00pm
Bessemer City (Bessemer, AL) at Huffman (Birmingham, AL), 7:00pm
Beulah (Valley, AL) at Holtville (Deatsville, AL), 7:00pm
Carroll (Ozark, AL) at Bayside Academy (Daphne, AL), 7:00pm
Carver (Birmingham, AL) at Greensboro (AL), 7:00pm
Chickasaw (AL) at Satsuma (AL), 7:00pm
Clarke County (Grove Hill, AL) at Thomasville (AL), 7:00pm
Clements (Athens, AL) at St. John Paul II (Huntsville, AL), 7:00pm
Colbert County (Leighton, AL) at Russellville (AL), 7:00pm
Cottonwood (AL) at Daleville (AL), 7:00pm
Crossville (AL) at Geraldine (AL), 7:00pm
Cullman (AL) at Chelsea (AL), 7:00pm
Curry (Jasper, AL) at Carbon Hill (AL), 7:00pm
Decatur (AL) at Sparkman (Harvest, AL), 7:00pm
Demopolis (AL) at Auburn (AL), 7:00pm
Donoho (Anniston, AL) at Woodland (AL), 7:00pm
East Lawrence (Trinity, AL) at Hatton (Town Creek, AL), 7:00pm
Escambia County (Atmore, AL) at Faith Academy (Mobile, AL), 7:00pm
Eufaula (AL) at Valley (AL), 7:00pm
Fayetteville (Sylacauga, AL) at Comer (Sylacauga, AL), 7:00pm
Florence (AL) at Hewitt-Trussville (Trussville, AL), 7:00pm
Fort Payne (AL) at Anniston (AL), 7:00pm
Fyffe (AL) at Cleburne County (Heflin, AL), 7:00pm
Gaylesville (AL) at Alabama School for the Deaf (Talladega, AL), 7:00pm
Geneva (AL) at Calhoun (Letohatchee, AL), 7:00pm
Good Hope (Cullman, AL) at Hanceville (AL), 7:00pm
Goshen (AL) at Brantley (AL), 7:00pm
Greene County (Eutaw, AL) at Shields (Beatrice, AL), 7:00pm
Greenville (AL) at McAdory (McCalla, AL), 7:00pm
Grissom (Huntsville, AL) at Brewer (Somerville, AL), 7:00pm
Haleyville (AL) at Central (Florence, AL), 7:00pm
Handley (Roanoke, AL) at Central of Clay County (Lineville, AL), 7:00pm
Hayden (AL) at Lincoln (AL), 7:00pm
Hazel Green (AL) at Oak Mountain (Birmingham, AL), 7:00pm
Helena (AL) at Pell City (AL), 7:00pm
Henderson (Troy, AL) at Northview (Dothan, AL), 7:00pm
Highland Home (AL) at Prattville Christian Academy (Prattville, AL), 7:00pm
Hillcrest (Evergreen, AL) at Aliceville (AL), 7:00pm
Hokes Bluff (AL) at Westbrook Christian (Rainbow City, AL), 7:00pm
Holly Pond (AL) at Fairview (Cullman, AL), 7:00pm
Homewood (AL) at Bryant (Cottondale, AL), 7:00pm
Huntsville (AL) at Athens (AL), 7:00pm
Isabella (Maplesville, AL) at Thorsby (AL), 7:00pm
Jemison (AL) at Shelby County (Columbiana, AL), 7:00pm
Keith (Orrville, AL) at Central (Hayneville, AL), 7:00pm
Lauderdale County (Rogersville, AL) at Brooks (Killen, AL), 7:00pm
Lawrence County (Moulton, AL) at West Point (Cullman, AL), 7:00pm
Leroy (AL) at Millry (AL), 7:00pm
Lexington (AL) at North Sand Mountain (Higdon, AL), 7:00pm
Linden (AL) at Choctaw County (Butler, AL), 7:00pm
Luverne (AL) at Flomaton (AL), 7:00pm
Madison Academy (Madison, AL) at Briarwood Christian (Birmingham, AL), 7:00pm
Madison County (Gurley, AL) at Scottsboro (AL), 7:00pm
Maplesville (AL) at American Christian Academy (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Marion (Marion, AL) at Hale County (Moundville, AL), 7:00pm
Mars Hill Bible (Florence, AL) at Shoals Christian (Florence, AL), 7:00pm
McIntosh (AL) at Blacksher (Uriah, AL), 7:00pm
Miller (Brewton, AL) at Neal (East Brewton, AL), 7:00pm
Montevallo (AL) at Fultondale (Birmingham, AL), 7:00pm
Montgomery Academy (Montgomery, AL) at Alabama Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm
Montgomery Catholic (Montgomery, AL) at Marbury (AL), 7:00pm
Moody (AL) at Plainview (Rainsville, AL), 7:00pm
Munford (AL) at Cordova (AL), 7:00pm
Murphy (Mobile, AL) at Vigor (Prichard, AL), 7:00pm
Notasulga (AL) at LaFayette (AL), 7:00pm
Oak Grove (Bessemer, AL) at Hueytown (AL), 7:00pm
Oakman (AL) at Corner (Warrior, AL), 7:00pm
Opp (AL) at Elba (AL), 7:00pm
Pelham (AL) at Carroll Catholic (Birmingham, AL), 7:00pm
Phillips (Bear Creek, AL) at Hubbertville (Fayette, AL), 7:00pm
Piedmont (AL) at Oneonta (AL), 7:00pm
Pike County (Brundidge, AL) at Long (Skipperville, AL), 7:00pm
Pinson Valley (Pinson, AL) at Pleasant Grove (AL), 7:00pm
Pleasant Home (Andalusia, AL) at Zion Chapel (Jack, AL), 7:00pm
Priceville (AL) at Westminster Christian (Huntsville, AL), 7:00pm
Randolph (Huntsville, AL) at Wilson (Florence, AL), 7:00pm
Randolph County (Wedowee, AL) at Ranburne (AL), 7:00pm
Sardis (Boaz, AL) at Boaz (AL), 7:00pm
Selma (AL) at Elmore (Millbrook, AL), 7:00pm
Shades Valley (Birmingham, AL) at Vestavia Hills (AL), 7:00pm
Smith DAR (Grant, AL) at Brindlee Mountain (Guntersville, AL), 7:00pm
Southeastern (Remlap, AL) at Asbury (Albertville, AL), 7:00pm
Southern Choctaw (Gilbertown, AL) at Marengo (Dixons Mills, AL), 7:00pm
Southside (Gadsden, AL) at Glencoe (AL), 7:00pm
Southside (Selma, AL) at Ellwood Christian (Selma, AL), 7:00pm
Spring Garden (AL) at Pleasant Valley (Jacksonville, AL), 7:00pm
Springville (AL) at St. Clair County (Odenville, AL), 7:00pm
St. Luke's Episcopal (Mobile, AL) at Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL), 7:00pm
St. Paul's Episcopal (Mobile, AL) at UMS-Wright Prep (Mobile, AL), 7:00pm
Sulligent (AL) at South Lamar (Millport, AL), 7:00pm
Sumiton Christian (Sumiton, AL) at Marion County (Guin, AL), 7:00pm
Sumter Central (York, AL) at Oxford (AL), 7:00pm
Sweet Water (AL) at New Brockton (AL), 7:00pm
Sylacauga (AL) at Calera (AL), 7:00pm
Tharptown (Russellville, AL) at Decatur Heritage Christian Academy (Decatur, AL), 7:00pm
Vincent (AL) at Victory Christian (Pell City, AL), 7:00pm
Vinemont (AL) at Falkville (AL), 7:00pm
Washington (Tuskegee, AL) at Russell County (Seale, AL), 7:00pm
Weaver (AL) at Saks (Anniston, AL), 7:00pm
West Limestone (Lester, AL) at Ardmore (AL), 7:00pm
Wicksburg (Newton, AL) at Ashford (AL), 7:00pm
Winston County (Double Springs, AL) at Addison (AL), 7:00pm
Woodlawn (Birmingham, AL) at Parker (Birmingham, AL), 7:00pm
Woodville (AL) at Section (AL), 7:00pm

INTERSTATE
IMG Academy (Bradenton, FL) at Hoover (AL), 7:00pm
Snook Christian Academy (Foley, AL) vs. Northview (Bratt, FL) at TBA
Tate (Cantonment, FL) at Smiths Station (Smiths, AL), 7:00pm