2017 NORTH COAST SECTION 11/3 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, November 2nd

WEST ALAMEDA COUNTY - FOOTHILL
Tennyson (Hayward, CA) vs. Piedmont (CA) at Sunset Field (Hayward, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Encina (Sacramento, CA) at California School for the Deaf (Fremont, CA), 6:00pm



Friday, November 3rd

BAY VALLEY
Heritage (Brentwood, CA) at Deer Valley (Antioch, CA), 7:00pm
Liberty (Brentwood, CA) at Freedom (Oakley, CA), 7:00pm

DIABLO - FOOTHILL
Acalanes (Lafayette, CA) at Miramonte (Orinda, CA), 7:00pm
Clayton Valley (Concord, CA) at Campolindo (Moraga, CA), 7:00pm
Concord (CA) at Las Lomas (Walnut Creek, CA), 7:00pm

DIABLO - VALLEY
Berean Christian (Walnut Creek, CA) at Ygnacio Valley (Concord, CA), 7:00pm
College Park (Pleasant Hill, CA) at Alhambra (Martinez, CA), 7:00pm
Northgate (Walnut Creek, CA) at Mt. Diablo (Concord, CA), 7:00pm

EAST BAY
Amador Valley (Pleasanton, CA) at Foothill (Pleasanton, CA), 7:00pm
California (San Ramon, CA) at Monte Vista (Danville, CA), 7:00pm
Dougherty Valley (San Ramon, CA) at Dublin (CA), 7:00pm
Granada (Livermore, CA) at Livermore (CA), 7:00pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - BIG 5
Arcata (CA) at Eureka (CA), 7:30pm
Del Norte (Crescent City, CA) at Fortuna (CA), 7:30pm

MISSION VALLEY
Kennedy (Fremont, CA) at Washington (Fremont, CA), 7:00pm

NORTH BAY
Casa Grande (Petaluma, CA) at Santa Rosa (CA), 7:30pm
Montgomery (Santa Rosa, CA) vs. Carrillo (Santa Rosa, CA) at Santa Rosa Junior College (Santa Rosa, CA), 7:30pm
Rancho Cotate (Rohnert Park, CA) at Cardinal Newman (Santa Rosa, CA), 7:00pm
Ukiah (CA) at Windsor (CA), 7:30pm

NORTH CENTRAL I
Cloverdale (CA) at Lower Lake (CA), 7:30pm
Kelseyville (CA) at Fort Bragg (CA), 7:30pm
St. Helena (CA) at Clear Lake (Lakeport, CA), 7:30pm
Willits (CA) at Middletown (CA), 7:30pm

SONOMA COUNTY
Analy (Sebastopol, CA) at Allen (Santa Rosa, CA), 7:30pm
Healdsburg (CA) vs. Piner (Santa Rosa, CA) at Rec Park (Healdsburg, CA), 7:30pm
Sonoma Valley (Sonoma, CA) at El Molino (Forestville, CA), 7:30pm

TRI-COUNTY - ROCK
St. Patrick-St. Vincent (Vallejo, CA) at Swett (Crockett, CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - STONE
Hercules (CA) at De Anza (El Sobrante, CA), 7:00pm
Richmond (CA) at Kennedy (Richmond, CA), 7:00pm

WEST ALAMEDA COUNTY - FOOTHILL
Berkeley (CA) at Castro Valley (CA), 7:00pm
San Leandro (CA) at Bishop O'Dowd (Oakland, CA), 7:00pm

WEST ALAMEDA COUNTY - SHORELINE
Arroyo (San Lorenzo, CA) vs. Mt. Eden (Hayward, CA) at Chabot College (Hayward, CA), 7:30pm
Encinal (Alameda, CA) at San Lorenzo (CA), 3:30pm
Hayward (CA) vs. Alameda (CA) at Sunset Field (Hayward, CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Logan (Union City, CA) at Moreau Catholic (Hayward, CA), 7:00pm
San Ramon Valley (Danville, CA) at De La Salle (Concord, CA), 7:00pm



Saturday, November 4th

BAY VALLEY
Antioch (CA) at Pittsburg (CA), 1:30pm

HUMBOLDT-DEL NORTE - LITTLE 3
Hoopa Valley (Hoopa, CA) at Ferndale (CA), 1:30pm

MARIN COUNTY
Justin-Siena (Napa, CA) at Marin Catholic (Kentfield, CA), 2:00pm
San Marin (Novato, CA) at Novato (CA), 2:00pm
San Rafael (CA) vs. Terra Linda (San Rafael, CA) at Tamalpais (Mill Valley, CA), 2:00pm
Tamalpais (Mill Valley, CA) at Redwood (Larkspur, CA), 2:00pm

MISSION VALLEY
American (Fremont, CA) vs. Irvington (Fremont, CA) at Washington (Fremont, CA), 7:00pm

TRI-COUNTY - ROCK
El Cerrito (CA) at Salesian (Richmond, CA), 1:30pm
Pinole Valley (Pinole, CA) at St. Mary's (Albany, CA), 1:30pm

NON-LEAGUE
McKinleyville (CA) at St. Bernard's (Eureka, CA), 2:00pm
Stellar Prep (Oakland, CA) at Drake (San Anselmo, CA), 2:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Tomales (CA) vs. Cornerstone Christian (Antioch, CA) at Antioch Youth Sports Complex (Antioch, CA), 1:00pm