CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Washington 2A



Game 1
Liberty (Renton, WA) 21
Burlington-Edison (Burlington, WA) 0
    
 Game 17
Liberty (Renton, WA) 24
Fife (Tacoma, WA) 14
   
Game 2
Fife (Tacoma, WA) 66
Sequim (WA) 26
    
  Quarterfinals
Game 25
Hockinson (Brush Prairie, WA) 34
Liberty (Renton, WA) 20
  
Game 3
Pullman (WA) 31
Prosser (WA) 30
    
 Game 18
Hockinson (Brush Prairie, WA) 53
Pullman (WA) 18
   
Game 4
Hockinson (Brush Prairie, WA) 49
Aberdeen (WA) 8
    
   Semifinals
Game 29
West Valley (Spokane, WA)
vs Hockinson (Brush Prairie, WA)
at TBA
Friday, November 24th, TBA
 
Game 5
Pierce [Franklin] (Tacoma, WA) 13
Bremerton (WA) 9
    
 Game 19
West Valley (Spokane, WA) 46
Pierce [Franklin] (Tacoma, WA) 13
   
Game 6
West Valley (Spokane, WA) 51
Ephrata (WA) 12
    
  Game 26
West Valley (Spokane, WA) 28
Selah (WA) 15
  
Game 7
Black Hills (Tumwater, WA) 14
Columbia River (Vancouver, WA) 10
    
 Game 20
Selah (WA) 35
Black Hills (Tumwater, WA) 0
   
Game 8
Selah (WA) (bye)
    
    Finals
Game 31
winner game 29
vs winner game 30
Saturday, December 2nd, 10:00am
Game 9
West [W. F.] (Chehalis, WA) 38
Woodland (WA) 35
    
 Game 21
North Kitsap (Poulsbo, WA) 38
West [W. F.] (Chehalis, WA) 7
   
Game 10
North Kitsap (Poulsbo, WA) 66
Eatonville (WA) 25
    
  Game 27
Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) 28
North Kitsap (Poulsbo, WA) 21
  
Game 11
River Ridge (Lacey, WA) 35
White River (Buckley, WA) 27
    
 Game 22
Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) 47
River Ridge (Lacey, WA) 7
   
Game 12
Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) 43
Lakewood (Arlington, WA) 7
    
   Game 30
Tumwater (WA)
vs Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA)
at TBA
Friday, November 24th, TBA
 
Game 13
Lynden (WA) 28
Sedro-Woolley (WA) 7
    
 Game 23
Tumwater (WA) 23
Lynden (WA) 21
   
Game 14
Tumwater (WA) 55
Washougal (WA) 0
    
  Game 28
Tumwater (WA) 23
Steilacoom (WA) 13
  
Game 15
Othello (WA) (bye)
    
 Game 24
Steilacoom (WA) 28
Othello (WA) 26
   
Game 16
Steilacoom (WA) 41
Washington (Tacoma, WA) 7
    








Game 1: Liberty (Renton, WA) 21 Burlington-Edison (Burlington, WA) 0
Game 2: Fife (Tacoma, WA) 66 Sequim (WA) 26
Game 3: Pullman (WA) 31 Prosser (WA) 30
Game 4: Hockinson (Brush Prairie, WA) 49 Aberdeen (WA) 8
Game 5: Pierce [Franklin] (Tacoma, WA) 13 Bremerton (WA) 9
Game 6: West Valley (Spokane, WA) 51 Ephrata (WA) 12
Game 7: Black Hills (Tumwater, WA) 14 Columbia River (Vancouver, WA) 10
Game 8: Selah (WA) has a bye
Game 9: West [W. F.] (Chehalis, WA) 38 Woodland (WA) 35
Game 10: North Kitsap (Poulsbo, WA) 66 Eatonville (WA) 25
Game 11: River Ridge (Lacey, WA) 35 White River (Buckley, WA) 27
Game 12: Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) 43 Lakewood (Arlington, WA) 7
Game 13: Lynden (WA) 28 Sedro-Woolley (WA) 7
Game 14: Tumwater (WA) 55 Washougal (WA) 0
Game 15: Othello (WA) has a bye
Game 16: Steilacoom (WA) 41 Washington (Tacoma, WA) 7




Game 17: Liberty (Renton, WA) 24 Fife (Tacoma, WA) 14
Game 18: Hockinson (Brush Prairie, WA) 53 Pullman (WA) 18
Game 19: West Valley (Spokane, WA) 46 Pierce [Franklin] (Tacoma, WA) 13
Game 20: Selah (WA) 35 Black Hills (Tumwater, WA) 0
Game 21: North Kitsap (Poulsbo, WA) 38 West [W. F.] (Chehalis, WA) 7
Game 22: Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) 47 River Ridge (Lacey, WA) 7
Game 23: Tumwater (WA) 23 Lynden (WA) 21
Game 24: Steilacoom (WA) 28 Othello (WA) 26




Quarterfinals
Game 25: Hockinson (Brush Prairie, WA) 34 Liberty (Renton, WA) 20
Game 26: West Valley (Spokane, WA) 28 Selah (WA) 15
Game 27: Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) 28 North Kitsap (Poulsbo, WA) 21
Game 28: Tumwater (WA) 23 Steilacoom (WA) 13




Semifinals
Game 29: West Valley (Spokane, WA) vs Hockinson (Brush Prairie, WA) at TBA (Friday, November 24th, TBA)
Game 30: Tumwater (WA) vs Archbishop Murphy [Thomas J.] (Everett, WA) at TBA (Friday, November 24th, TBA)




Finals
Game 31: winner game 29 vs winner game 30 (Saturday, December 2nd, 10:00am)