CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




South Carolina AA



Game 1
Blacksburg (SC) 24
Liberty (SC) 17
    
 Game 17
Cheraw (SC) 40
Blacksburg (SC) 6
   
Game 2
Cheraw (SC) 28
Gray Collegiate Academy (West Columbia, SC) 18
    
  Quarterfinals
Game 25
Abbeville (SC) 14
Cheraw (SC) 7
  
Game 3
Abbeville (SC) 42
St. Joseph's Catholic (Greenville, SC) 6
    
 Game 18
Abbeville (SC) 61
Chesterfield (SC) 35
   
Game 4
Chesterfield (SC) 34
Fox Creek (North Augusta, SC) 23
    
   Semifinals
Game 29
Saluda (SC)
at Abbeville (SC)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Abbeville (SC) 35-14]
 
Game 5
Saluda (SC) 24
Central (Pageland, SC) 21
    
 Game 19
Saluda (SC) 28
Ninety Six (SC) 14
   
Game 6
Ninety Six (SC) 56
Christ Church Episcopal (Greenville, SC) 36
    
  Game 26
Saluda (SC) 30
Lee Central (Bishopville, SC) 26
  
Game 7
Lee Central (Bishopville, SC) 42
Keenan [W. J.] (Columbia, SC) 16
    
 Game 20
Lee Central (Bishopville, SC) 21
Southside Christian (Simpsonville, SC) 14
   
Game 8
Southside Christian (Simpsonville, SC) 50
Chesnee (SC) 0
    
    Finals
Game 31
winner game 29
vs winner game 30
Friday, December 1st, 5:00pm
Game 9
Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 51
Kingstree (SC) 13
    
 Game 21
Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 42
Latta (SC) 7
   
Game 10
Latta (SC) 43
North Charleston (SC) 12
    
  Game 27
Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 15
Carvers Bay (Hemingway, SC) 0
  
Game 11
Carvers Bay (Hemingway, SC) 48
Calhoun County (St. Matthews, SC) 12
    
 Game 22
Carvers Bay (Hemingway, SC) 41
Woodland (Dorchester, SC) 21
   
Game 12
Woodland (Dorchester, SC) 27
Silver Bluff (Aiken, SC) 0
    
   Game 30
Barnwell (SC)
at Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 21-13]
 
Game 13
Whale Branch (Beaufort, SC) 30
Buford (Lancaster, SC) 27
    
 Game 23
Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) 42
Whale Branch (Beaufort, SC) 21
   
Game 14
Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) 41
Mullins (SC) 18
    
  Game 28
Barnwell (SC) 21
Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) 14
  
Game 15
Barnwell (SC) (bye)
    
 Game 24
Barnwell (SC) 28
Andrews (SC) 16
   
Game 16
Andrews (SC) 48
Garrett Academy Tech (North Charleston, SC) 0
    








Game 1: Blacksburg (SC) 24 Liberty (SC) 17
Game 2: Cheraw (SC) 28 Gray Collegiate Academy (West Columbia, SC) 18
Game 3: Abbeville (SC) 42 St. Joseph's Catholic (Greenville, SC) 6
Game 4: Chesterfield (SC) 34 Fox Creek (North Augusta, SC) 23
Game 5: Saluda (SC) 24 Central (Pageland, SC) 21
Game 6: Ninety Six (SC) 56 Christ Church Episcopal (Greenville, SC) 36
Game 7: Lee Central (Bishopville, SC) 42 Keenan [W. J.] (Columbia, SC) 16
Game 8: Southside Christian (Simpsonville, SC) 50 Chesnee (SC) 0
Game 9: Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 51 Kingstree (SC) 13
Game 10: Latta (SC) 43 North Charleston (SC) 12
Game 11: Carvers Bay (Hemingway, SC) 48 Calhoun County (St. Matthews, SC) 12
Game 12: Woodland (Dorchester, SC) 27 Silver Bluff (Aiken, SC) 0
Game 13: Whale Branch (Beaufort, SC) 30 Buford (Lancaster, SC) 27
Game 14: Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) 41 Mullins (SC) 18
Game 15: Barnwell (SC) has a bye
Game 16: Andrews (SC) 48 Garrett Academy Tech (North Charleston, SC) 0




Game 17: Cheraw (SC) 40 Blacksburg (SC) 6
Game 18: Abbeville (SC) 61 Chesterfield (SC) 35
Game 19: Saluda (SC) 28 Ninety Six (SC) 14
Game 20: Lee Central (Bishopville, SC) 21 Southside Christian (Simpsonville, SC) 14
Game 21: Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 42 Latta (SC) 7
Game 22: Carvers Bay (Hemingway, SC) 41 Woodland (Dorchester, SC) 21
Game 23: Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) 42 Whale Branch (Beaufort, SC) 21
Game 24: Barnwell (SC) 28 Andrews (SC) 16




Quarterfinals
Game 25: Abbeville (SC) 14 Cheraw (SC) 7
Game 26: Saluda (SC) 30 Lee Central (Bishopville, SC) 26
Game 27: Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 15 Carvers Bay (Hemingway, SC) 0
Game 28: Barnwell (SC) 21 Batesburg-Leesville (Batesburg, SC) 14




Semifinals
Game 29: Saluda (SC) at Abbeville (SC) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Abbeville (SC) 35-14]
Game 30: Barnwell (SC) at Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Bamberg-Ehrhardt (Bamberg, SC) 21-13]




Finals
Game 31: winner game 29 vs winner game 30 (Friday, December 1st, 5:00pm)