CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Florida 7A



Game 1
Bartram Trail (St. Johns, FL) 56
East Ridge (Clermont, FL) 14
    
 Game 17
Bartram Trail (St. Johns, FL) 49
Lincoln (Tallahassee, FL) 21
   
Game 2
Lincoln (Tallahassee, FL) 36
Columbia (Lake City, FL) 33
    
  Quarterfinals
Game 25
Fleming Island (Orange Park, FL)
at Bartram Trail (St. Johns, FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Bartram Trail (St. Johns, FL) 31-14]
  
Game 3
Fleming Island (Orange Park, FL) 31
Lee [Robert E.] (Jacksonville, FL) 26
    
 Game 18
Fleming Island (Orange Park, FL) 23
Edgewater (Orlando, FL) 7
   
Game 4
Edgewater (Orlando, FL) 31
Buchholz [F. W.] (Gainesville, FL) 21
    
   Semifinals
Game 29
winner game 25
vs winner game 26
Friday, December 1st, 7:30pm
 
Game 5
Lakeland (FL) 17
Winter Haven (FL) 13
    
 Game 19
Lakeland (FL) 52
Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL) 0
   
Game 6
Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL) 17
Lake Nona (Orlando, FL) 10
    
  Game 26
Plant [Henry B.] (Tampa, FL)
at Lakeland (FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Lakeland (FL) 28-21]
  
Game 7
Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 43
East River (Orlando, FL) 0
    
 Game 20
Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 22
Viera (FL) 18
   
Game 8
Viera (FL) 55
Gaither (Tampa, FL) 0
    
    Finals
Game 31
winner game 29
vs winner game 30
Saturday, December 9th, 3:00pm
Game 9
Venice (FL) 49
St. Petersburg (FL) 13
    
 Game 21
Venice (FL) 41
Braden River (Bradenton, FL) 32
   
Game 10
Braden River (Bradenton, FL) 41
South Fort Myers (Fort Myers, FL) 13
    
  Game 27
Tampa Bay Tech (Tampa, FL)
at Venice (FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Venice (FL) 40-28]
  
Game 11
Palmetto (FL) 28
Pinellas Park (Largo, FL) 24
    
 Game 22
Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 42
Palmetto (FL) 26
   
Game 12
Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 42
Bloomingdale (Valrico, FL) 22
    
   Game 30
winner game 27
vs winner game 28
Friday, December 1st, 7:30pm
 
Game 13
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 56
South Miami (Miami, FL) 0
    
 Game 23
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 38
West Broward (Pembroke Pines, FL) 7
   
Game 14
West Broward (Pembroke Pines, FL) 31
Forest Hill (West Palm Beach, FL) 26
    
  Game 28
Doral Academy (Doral, FL)
at Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 35-14]
  
Game 15
Doral Academy (Doral, FL) 36
Nova (Davie, FL) 26
    
 Game 24
Doral Academy (Doral, FL) 6
Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 5
   
Game 16
Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 43
Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 13
    








Game 1: Bartram Trail (St. Johns, FL) 56 East Ridge (Clermont, FL) 14
Game 2: Lincoln (Tallahassee, FL) 36 Columbia (Lake City, FL) 33
Game 3: Fleming Island (Orange Park, FL) 31 Lee [Robert E.] (Jacksonville, FL) 26
Game 4: Edgewater (Orlando, FL) 31 Buchholz [F. W.] (Gainesville, FL) 21
Game 5: Lakeland (FL) 17 Winter Haven (FL) 13
Game 6: Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL) 17 Lake Nona (Orlando, FL) 10
Game 7: Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 43 East River (Orlando, FL) 0
Game 8: Viera (FL) 55 Gaither (Tampa, FL) 0
Game 9: Venice (FL) 49 St. Petersburg (FL) 13
Game 10: Braden River (Bradenton, FL) 41 South Fort Myers (Fort Myers, FL) 13
Game 11: Palmetto (FL) 28 Pinellas Park (Largo, FL) 24
Game 12: Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 42 Bloomingdale (Valrico, FL) 22
Game 13: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 56 South Miami (Miami, FL) 0
Game 14: West Broward (Pembroke Pines, FL) 31 Forest Hill (West Palm Beach, FL) 26
Game 15: Doral Academy (Doral, FL) 36 Nova (Davie, FL) 26
Game 16: Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 43 Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 13




Game 17: Bartram Trail (St. Johns, FL) 49 Lincoln (Tallahassee, FL) 21
Game 18: Fleming Island (Orange Park, FL) 23 Edgewater (Orlando, FL) 7
Game 19: Lakeland (FL) 52 Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL) 0
Game 20: Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 22 Viera (FL) 18
Game 21: Venice (FL) 41 Braden River (Bradenton, FL) 32
Game 22: Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 42 Palmetto (FL) 26
Game 23: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 38 West Broward (Pembroke Pines, FL) 7
Game 24: Doral Academy (Doral, FL) 6 Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 5




Quarterfinals
Game 25: Fleming Island (Orange Park, FL) at Bartram Trail (St. Johns, FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Bartram Trail (St. Johns, FL) 31-14]
Game 26: Plant [Henry B.] (Tampa, FL) at Lakeland (FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Lakeland (FL) 28-21]
Game 27: Tampa Bay Tech (Tampa, FL) at Venice (FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Venice (FL) 40-28]
Game 28: Doral Academy (Doral, FL) at Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 35-14]




Semifinals
Game 29: winner game 25 vs winner game 26 (Friday, December 1st, 7:30pm)
Game 30: winner game 27 vs winner game 28 (Friday, December 1st, 7:30pm)




Finals
Game 31: winner game 29 vs winner game 30 (Saturday, December 9th, 3:00pm)