CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Florida 5A



Game 1
West Florida (Pensacola, FL) 42
Rickards [James] (Tallahassee, FL) 19
    
 Game 17
West Florida (Pensacola, FL) 20
Wakulla (Crawfordville, FL) 13
   
Game 2
Wakulla (Crawfordville, FL) 26
Ribault [Jean] (Jacksonville, FL) 0
    
  Quarterfinals
Game 25
Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL)
at West Florida (Pensacola, FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: West Florida (Pensacola, FL) 26-22]
  
Game 3
Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) 24
Bolles (Jacksonville, FL) 21
    
 Game 18
Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) 33
Godby [Amos P.] (Tallahassee, FL) 21
   
Game 4
Godby [Amos P.] (Tallahassee, FL) 28
Ponte Vedra (FL) 18
    
   Semifinals
Game 29
winner game 25
vs winner game 26
Friday, December 1st, 7:30pm
 
Game 5
Baker County (Glen St. Mary, FL) 34
Nature Coast Tech (Brooksville, FL) 7
    
 Game 19
Baker County (Glen St. Mary, FL) 37
Menendez [Pedro] (St. Augustine, FL) 28
   
Game 6
Menendez [Pedro] (St. Augustine, FL) 38
Belleview (FL) 24
    
  Game 26
Clay (Green Cove Springs, FL)
at Baker County (Glen St. Mary, FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Baker County (Glen St. Mary, FL) 27-26]
  
Game 7
Clay (Green Cove Springs, FL) 41
Hernando (Brooksville, FL) 37
    
 Game 20
Clay (Green Cove Springs, FL) 52
Zephyrhills (FL) 49
   
Game 8
Zephyrhills (FL) 35
River Ridge (New Port Richey, FL) 31
    
    Finals
Game 31
winner game 29
vs winner game 30
Friday, December 8th, 3:00pm
Game 9
Immokalee (FL) 54
Booker (Sarasota, FL) 0
    
 Game 21
Immokalee (FL) 51
Dunbar (Fort Myers, FL) 32
   
Game 10
Dunbar (Fort Myers, FL) 37
Hardee (Wauchula, FL) 17
    
  Game 27
Lakewood (St. Petersburg, FL)
at Immokalee (FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: Immokalee (FL) 41-21]
  
Game 11
Jesuit (Tampa, FL) 14
Jefferson [Thomas] (Tampa, FL) 7
    
 Game 22
Lakewood (St. Petersburg, FL) 20
Jesuit (Tampa, FL) 7
   
Game 12
Lakewood (St. Petersburg, FL) 40
Tarpon Springs (FL) 0
    
   Game 30
winner game 27
vs winner game 28
Friday, December 1st, 7:30pm
 
Game 13
American Heritage (Plantation, FL) 42
Merritt Island (FL) 0
    
 Game 23
American Heritage (Plantation, FL) 56
Bishop Moore (Orlando, FL) 27
   
Game 14
Bishop Moore (Orlando, FL) 34
Westwood (Fort Pierce, FL) 21
    
  Game 28
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL)
at American Heritage (Plantation, FL)
Friday, November 24th, 7:30pm
[projection: American Heritage (Plantation, FL) 35-17]
  
Game 15
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) 43
Jones (Orlando, FL) 30
    
 Game 24
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) 19
Rockledge (FL) 14
   
Game 16
Rockledge (FL) 27
Palm Bay (Melbourne, FL) 21
    








Game 1: West Florida (Pensacola, FL) 42 Rickards [James] (Tallahassee, FL) 19
Game 2: Wakulla (Crawfordville, FL) 26 Ribault [Jean] (Jacksonville, FL) 0
Game 3: Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) 24 Bolles (Jacksonville, FL) 21
Game 4: Godby [Amos P.] (Tallahassee, FL) 28 Ponte Vedra (FL) 18
Game 5: Baker County (Glen St. Mary, FL) 34 Nature Coast Tech (Brooksville, FL) 7
Game 6: Menendez [Pedro] (St. Augustine, FL) 38 Belleview (FL) 24
Game 7: Clay (Green Cove Springs, FL) 41 Hernando (Brooksville, FL) 37
Game 8: Zephyrhills (FL) 35 River Ridge (New Port Richey, FL) 31
Game 9: Immokalee (FL) 54 Booker (Sarasota, FL) 0
Game 10: Dunbar (Fort Myers, FL) 37 Hardee (Wauchula, FL) 17
Game 11: Jesuit (Tampa, FL) 14 Jefferson [Thomas] (Tampa, FL) 7
Game 12: Lakewood (St. Petersburg, FL) 40 Tarpon Springs (FL) 0
Game 13: American Heritage (Plantation, FL) 42 Merritt Island (FL) 0
Game 14: Bishop Moore (Orlando, FL) 34 Westwood (Fort Pierce, FL) 21
Game 15: Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) 43 Jones (Orlando, FL) 30
Game 16: Rockledge (FL) 27 Palm Bay (Melbourne, FL) 21




Game 17: West Florida (Pensacola, FL) 20 Wakulla (Crawfordville, FL) 13
Game 18: Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) 33 Godby [Amos P.] (Tallahassee, FL) 21
Game 19: Baker County (Glen St. Mary, FL) 37 Menendez [Pedro] (St. Augustine, FL) 28
Game 20: Clay (Green Cove Springs, FL) 52 Zephyrhills (FL) 49
Game 21: Immokalee (FL) 51 Dunbar (Fort Myers, FL) 32
Game 22: Lakewood (St. Petersburg, FL) 20 Jesuit (Tampa, FL) 7
Game 23: American Heritage (Plantation, FL) 56 Bishop Moore (Orlando, FL) 27
Game 24: Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) 19 Rockledge (FL) 14




Quarterfinals
Game 25: Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL) at West Florida (Pensacola, FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: West Florida (Pensacola, FL) 26-22]
Game 26: Clay (Green Cove Springs, FL) at Baker County (Glen St. Mary, FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Baker County (Glen St. Mary, FL) 27-26]
Game 27: Lakewood (St. Petersburg, FL) at Immokalee (FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: Immokalee (FL) 41-21]
Game 28: Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) at American Heritage (Plantation, FL) (Friday, November 24th, 7:30pm)   [projection: American Heritage (Plantation, FL) 35-17]




Semifinals
Game 29: winner game 25 vs winner game 26 (Friday, December 1st, 7:30pm)
Game 30: winner game 27 vs winner game 28 (Friday, December 1st, 7:30pm)




Finals
Game 31: winner game 29 vs winner game 30 (Friday, December 8th, 3:00pm)