2015 NEW YORK 9/25 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 24th

SECTION 3 D - EAST
Morrisville-Eaton/Hamilton (Morrisville, NY) 25 Westmoreland (NY) 20



Friday, September 25th

CATHOLIC A
St. Dominic (Oyster Bay, NY) 15 Xaverian (Brooklyn, NY) 14   


PSAL BOWL
Mott Haven (Bronx, NY) 20 Columbus (Bronx, NY) 18   

Bayside (NY) 42 Jamaica (NY) 37   


PSAL CITY
Kennedy (Bronx, NY) 24 Lincoln (Brooklyn, NY) 20   

South Shore (Brooklyn, NY) 24 New Utrecht (Brooklyn, NY) 20   


SECTION 1 A
Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 35 Nyack (Upper Nyack, NY) 34   

Panas (Cortlandt Manor, NY) 22 Rye (NY) 18   

Somers (Lincolndale, NY) 20 Yorktown (Yorktown Heights, NY) 19   

Byram Hills (Armonk, NY) 23 Spring Valley (NY) 19   


SECTION 1 AA
Carmel (NY) 33 North Rockland (Thiells, NY) 31   

Mamaroneck (NY) 36 Clarkstown North (New City, NY) 33   

Fox Lane (Bedford, NY) 30 White Plains (NY) 29   

Jay (Hopewell Junction, NY) 34 Scarsdale (NY) 29   

Mahopac (NY) 35 Greeley (Chappaqua, NY) 33   

New Rochelle (NY) 26 Arlington (LaGrangeville, NY) 24   

Ossining (NY) 10 Port Chester (NY) 9   


SECTION 1 B
Putnam Valley (NY) 41 Valhalla (NY) 39   


SECTION 10
Potsdam (NY) 25 Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 22   


SECTION 11 DIVISION I
Longwood (Middle Island, NY) 29 Brentwood (NY) 28   


SECTION 11 DIVISION II
Copiague (Copiague, NY) 25 Deer Park (NY) 21   

Newfield (Selden, NY) 18 West Babylon (NY) 14   


SECTION 11 DIVISION III
East Islip (Islip Terrace, NY) 19 Westhampton Beach (NY) 17   

Kings Park (NY) 37 Hauppauge (NY) 32   

Sayville (NY) 39 Rocky Point (NY) 38   


SECTION 11 DIVISION IV
Southampton/Ross (Southampton, NY) 30 Center Moriches (NY) 29   


SECTION 2 A - NORTHWEST
Gloversville (NY) 36 Green Tech (Albany, NY) 31   


SECTION 2 A - SOUTHEAST
Bishop Maginn (Albany, NY) 28 Troy (NY) 25   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Christian Brothers Academy (Albany, NY) 32 Ballston Spa (NY) 31   

Guilderland (Guilderland Center, NY) 36 Albany (NY) 35   

Shenendehowa (Clifton Park, NY) 32 Saratoga Springs (NY) 29   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Colonie Central (Albany, NY) 15 LaSalle Institute (Troy, NY) 11   

Shaker (Latham, NY) 16 Columbia (East Greenbush, NY) 13   


SECTION 2 B - REINFURT
Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 24 Lansingburgh (Troy, NY) 19   

Hudson (NY) 39 Schalmont (Schenectady, NY) 35

SECTION 2 B - WEST
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 41 Johnstown (NY) 39   

Schuylerville (NY) 27 Hudson Falls (NY) 22   


SECTION 2 C - CENTRAL
Mechanicville (NY) 34 Voorheesville (NY) 32
Stillwater (NY) 27 Catholic Central/Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic (Troy, NY) 23

SECTION 2 C - NORTH
Granville (NY) 27 Corinth (NY) 25   

Greenwich (NY) 14 Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 13   


SECTION 3 A - AMERICAN
Fowler (Syracuse, NY) 15 East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 11

SECTION 3 A - NATIONAL
Watertown (NY) 17 New Hartford (NY) 16
AA 13
SECTION 10
Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 26 Nottingham (Syracuse, NY) 25
Liverpool (NY) 20 Central Square (NY) 19
Corcoran (Syracuse, NY) 33 Rome Free Academy (Rome, NY) 31
AA 15
SECTION 14
Baker (Baldwinsville, NY) 10 Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 6
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 32 Auburn (NY) 27

SECTION 3 B - EAST
Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 11 Central Valley Academy (Ilion, NY) 6

SECTION 3 B - WEST
Chittenango (NY) 33 Homer (NY) 31
Marcellus (NY) 36 Cortland (NY) 31
Skaneateles (NY) 12 Solvay (NY) 10

SECTION 3 C - EAST
Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 29 Notre Dame (Utica, NY) 24

SECTION 3 C - NORTH
Lowville (NY) 17 General Brown (Dexter, NY) 13
Immaculate Heart Central (Watertown, NY) 27 Adirondack (Boonville, NY) 26

SECTION 3 C - WEST
Bishop Ludden (Syracuse, NY) 34 LaFayette/Fabius Pompey (LaFayette, NY) 29
Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 36 Canastota (NY) 35

SECTION 3 D - WEST
Sandy Creek (NY) 21 Cato-Meridian (Cato, NY) 19

SECTION 3 NFF - EAST
Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 21 South Lewis (Turin, NY) 16
Waterville (NY) 32 Cooperstown (NY) 27

SECTION 3 NFF - WEST
Oriskany (NY) 25 Port Byron (NY) 22
Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 11 Tully (NY) 6
A DIVISION 38
SECTION 35
Vestal (NY) 26 Maine-Endwell (Endwell, NY) 22   


SECTION 19 AA DIVISION 18
Horseheads (NY) 28 Corning-Painted Post (Corning, NY) 25   

Ithaca (NY) 30 Elmira/Southside (Elmira, NY) 27   


SECTION 42 B DIVISION 41
Chenango Valley (Binghamton, NY) 31 Owego Free Academy (Owego, NY) 30   

Norwich (NY) 35 Oneonta (NY) 34   

Waverly (NY) 33 Susquehanna Valley (Conklin, NY) 29   


SECTION 28 C DIVISION 26
Sidney (NY) 35 Whitney Point (NY) 33   

D DIVISION 36
SECTION 32
Deposit/Hancock (Deposit, NY) 41 Walton (NY) 36   

Delaware Academy (Delhi, NY) 12 Unadilla Valley (New Berlin, NY) 10   

Unatego/Franklin (Otego, NY) 32 Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 27   


SECTION 40 D DIVISION 35
Oxford Academy (Oxford, NY) 16 Candor (NY) 12   

D DIVISION 34
SECTION 29
Newfield (NY) 33 Groton (NY) 30   


SECTION 5 CITY-CATHOLIC
McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 17 Wilson Magnet/School Without Walls/Early College International (Rochester, NY) 12   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 32 Wayne (Ontario Center, NY) 31   

Geneva (NY) 26 Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 24   

Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 29 Waterloo (NY) 27   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 35 Clyde-Savannah (Clyde, NY) 31   

Midlakes (Clifton Springs, NY) 34 Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 29   


SECTION 5 GENESEE REGION
Elba/Byron-Bergen (Elba, NY) 27 Oakfield-Alabama (Oakfield, NY) 22   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Le Roy (NY) 12 Haverling (Bath, NY) 7   

Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 16 Hornell (NY) 13   

Livonia (NY) 21 Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 16   

Dansville (NY) 20 Wellsville (NY) 17   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Geneseo (NY) 12 Avon (NY) 7   

York/Pavilion (Retsof, NY) 38 Caledonia-Mumford (Caledonia, NY) 34   

Cuba-Rushford (Cuba, NY) 17 Perry (NY) 15   


SECTION 5 MONROE II
Brockport (NY) 24 Irondequoit (Rochester, NY) 21   

Churchville-Chili (Churchville, NY) 10 Hilton (NY) 5   


SECTION 6 A - NORTH
North Tonawanda (NY) 30 Williamsville North (Williamsville, NY) 26   

Williamsville South (Williamsville, NY) 26 Grand Island (NY) 22   


SECTION 6 A - SOUTH
Hamburg (NY) 28 Iroquois (Elma, NY) 26   

Amherst Central (Amherst, NY) 31 Lake Shore (Angola, NY) 26   

McKinley (Buffalo, NY) 36 West Seneca East (West Seneca, NY) 35   


SECTION 6 AA - SOUTH
Lancaster (NY) 36 Frontier (Hamburg, NY) 35   


SECTION 6 B - EAST
Alden (NY) 16 Depew (NY) 15   

East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 33 Albion (NY) 28   

Medina/Webber (Medina, NY) 22 Barker/Royalton-Hartland (Barker, NY) 21   


SECTION 6 B - SOUTH
Pioneer (Yorkshire, NY) 29 Dunkirk (NY) 26   


SECTION 6 B - WEST
Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca (Buffalo, NY) 21 Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 17   

Cheektowaga (NY) 22 Tonawanda (NY) 17   


SECTION 6 C - NORTH
Kennedy (Cheektowaga, NY) 15 Bennett/Olmsted (Buffalo, NY) 13   

Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 12 Lackawanna (NY) 7   

Akron (NY) 29 Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 26   


SECTION 6 C - SOUTH
Allegany-Limestone (Allegany, NY) 37 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 36   

Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 18 Maple Grove/Chautauqua Lake (Bemus Point, NY) 13   

Southwestern (Jamestown, NY) 31 Salamanca (NY) 27   


SECTION 6 D
Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 17 Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 12   

Franklinville/Ellicottville/West Valley Central (Franklinville, NY) 13 Westfield/Brocton (Westfield, NY) 9   

Randolph (NY) 10 Portville (NY) 9   


SECTION 7
Plattsburgh (NY) 10 AuSable Valley (Clintonville, NY) 9   

Peru (NY) 29 Moriah (Port Henry, NY) 26   


SECTION 8 CONFERENCE I
Farmingdale (NY) 15 Baldwin (NY) 13   

Massapequa (NY) 36 Freeport (NY) 31   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Island Trees (Levittown, NY) 19 Carle Place (NY) 14   


SECTION 9 A-I
Poughkeepsie (NY) 13 Cornwall Central (New Windsor, NY) 12   

Wallkill (NY) 32 Goshen Central (Goshen, NY) 30   


SECTION 9 A-II
New Paltz (NY) 30 Saugerties (NY) 29   


SECTION 9 AA-I
Kingston (NY) 37 Middletown (NY) 32   

Pine Bush (NY) 22 Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 20   


SECTION 9 AA-II
Valley Central (Montgomery, NY) 20 Minisink Valley (Slate Hill, NY) 15   

Washingtonville (NY) 25 Roosevelt (Hyde Park, NY) 22   


SECTION 9 B-I
Rondout Valley (Accord, NY) 23 Marlboro Central (Marlboro, NY) 18   

Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 37 Highland (NY) 36   


SECTION 9 B-II
Stissing Mountain (Pine Plains, NY) 15 O'Neill (Highland Falls, NY) 13   


SECTION 9 C
Chester (NY) 19 Sullivan West (Lake Huntington, NY) 16   


NON-LEAGUE
Batavia (NY) 20 Edison Tech/Monroe (Rochester, NY) 18   

Union-Endicott (Endicott, NY) 37 Binghamton (NY) 36   

Frewsburg (NY) 11 Bishop Kearney (Rochester, NY) 9 (ot)   

Jamestown (NY) 20 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 15   

Canajoharie (NY) 39 Chatham (NY) 35   

Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 20 Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 17   

Dover/Webutuck (Dover Plains, NY) 24 Dobbs Ferry (NY) 21 [forfeit]   

Fallsburg (NY) 15 Downsville Central/Roscoe Central (Downsville, NY) 13   

Glens Falls (NY) 22 Cohoes (NY) 21
Herkimer (NY) 39 Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 37
Hoosick Falls (NY) 24 Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 20   

Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 16 Carthage (NY) 11
Johnson City (NY) 34 West Genesee (Camillus, NY) 30   

Maryvale (Cheektowaga, NY) 26 Fredonia (NY) 21   

Birdlebough (Phoenix, NY) 17 Mexico (NY) 14
Rye Neck (Mamaroneck, NY) 39 Millbrook (NY) 35   

Warwick (NY) 14 Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 13   

Weedsport (NY) 31 Mt. Markham (West Winfield, NY) 26
Newark (NY) 17 Leadership Academy (Rochester, NY) 14   

Tioga (Tioga Center, NY) 39 Newark Valley (NY) 35   

Eldred (NY) 31 Salem (NY) 27   

Whitman (Rushville, NY) 16 Sodus/Lyons (Sodus, NY) 12   

Tamarac (Troy, NY) 37 Schoburg (Schoharie, NY) 34   

Ramapo (Spring Valley, NY) 42 Tappan Zee (Orangeburg, NY) 41   

Attica (NY) 41 University Prep (Rochester, NY) 37   

Victor (NY) 19 Webster Schroeder (Webster, NY) 14   

Webster Thomas (Webster, NY) 25 Gates Chili (Rochester, NY) 23   

Newfane (NY) 22 Wilson (NY) 19   

Lansing (NY) 32 Windsor Central (Windsor, NY) 29   


INTERSTATE
Olean (NY) 24 Bradford (PA) 19   




Saturday, September 26th

CATHOLIC A
Cardinal Spellman (Bronx, NY) 40 Nazareth (Brooklyn, NY) 38   


CATHOLIC AA
Holy Trinity (Hicksville, NY) 27 Christ the King (Middle Village, NY) 25   

Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 28 St. John the Baptist (West Islip, NY) 25   

Xavier (New York, NY) 23 St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 21   


CATHOLIC AAA
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 24 Holy Cross (Flushing, NY) 22   

Iona Prep (New Rochelle, NY) 18 Cardinal Hayes (Bronx, NY) 14   

Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 31 Chaminade (Mineola, NY) 26   

St. Peter's (Staten Island, NY) 12 St. Anthony's (Melville, NY) 7   


HUDSON RIVER
Gorton (Yonkers, NY) 20 Roosevelt (Yonkers, NY) 15   

Yonkers (NY) 23 Peekskill (NY) 20   

Riverside (Yonkers, NY) 34 Lincoln (Yonkers, NY) 29   


MONSIGNOR MARTIN
St. Mary's (Lancaster, NY) 13 St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 8   


PSAL BOWL
Beach Channel/Channel View (Rockaway Park, NY) 29 Petrides (Staten Island, NY) 24   

Tilden (Brooklyn, NY) 25 Madison (Brooklyn, NY) 21   

Adams (Jamaica, NY) 31 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 27   

Roosevelt (Brooklyn, NY) 21 Lehman (Bronx, NY) 20   

Automotive (Brooklyn, NY) 31 Sheepshead Bay (Brooklyn, NY) 30   

Lafayette (Brooklyn, NY) 21 Springfield Gardens (NY) 18   

Truman (Bronx, NY) 40 Grady (Brooklyn, NY) 39   

Lane (Brooklyn, NY) 37 Washington (New York, NY) 36   


PSAL CITY
Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 31 Clinton (Bronx, NY) 28   

Curtis (Staten Island, NY) 19 Flushing (NY) 15   

Midwood (Brooklyn, NY) 25 Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 20   

Boys & Girls (Brooklyn, NY) 17 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 13   

New Dorp (Staten Island, NY) 25 Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 22   

Canarsie (Brooklyn, NY) 13 Port Richmond (Staten Island, NY) 10   

Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 16 Tottenville (Staten Island, NY) 14   

Jefferson (Brooklyn, NY) 42 Wagner (Staten Island, NY) 38   


PSAL CUP
Bryant (Queens, NY) 14 Stevenson (Bronx, NY) 12   

Eagle Academy III (Brooklyn, NY) 39 Cardozo (Bayside, NY) 35   

KIPP NYC College Prep (New York, NY) 29 Douglass Academy (New York, NY) 27   

Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 39 Long Island City (NY) 35   

Smith (Bronx, NY) 15 East Harlem (New York, NY) 13   

Far Rockaway (NY) 33 Stuyvesant (New York, NY) 31   

Childs (Bronx, NY) 17 Information Tech (Long Island City, NY) 14   


SECTION 1 A
Lakeland (Shrub Oak, NY) 35 Beacon (NY) 31   

Brewster (NY) 15 Jay (Cross River, NY) 10   

Eastchester (NY) 35 Sleepy Hollow (NY) 33   

Hudson (Montrose, NY) 30 Pelham Memorial (Pelham, NY) 27   

Harrison (NY) 38 Pearl River (NY) 33   


SECTION 1 AA
Clarkstown South (West Nyack, NY) 37 Mt. Vernon (NY) 33   

Ketcham (Wappingers Falls, NY) 17 Suffern (NY) 16   


SECTION 1 B
Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 33 Hastings (Hastings on Hudson, NY) 30   

Bronxville (NY) 15 Yonkers Montessori Academy (Yonkers, NY) 14   

Palisade Prep (Yonkers, NY) 30 Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 26   

Blind Brook (Rye Brook, NY) 14 Irvington (NY) 10   

Edgemont (Scarsdale, NY) 28 Magnus (Bardonia, NY) 27   

Nanuet (NY) 41 Westlake (Thornwood, NY) 37   

Pleasantville (NY) 20 Ardsley (NY) 17   


SECTION 10
Tupper Lake (NY) 11 Franklin Academy (Malone, NY) 9   

Massena (NY) 34 St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 33   

Williams (Canton, NY) 37 Gouverneur (NY) 32   


SECTION 11 DIVISION I
Central Islip (NY) 11 Commack (NY) 7   

Sachem East (Farmingville, NY) 37 Connetquot (Bohemia, NY) 36
Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 27 Floyd (Mastic Beach, NY) 26   

Patchogue-Medford (Medford, NY) 35 Lindenhurst (NY) 32
Northport (NY) 25 Melville (East Setauket, NY) 21   

Whitman (Huntington Station, NY) 25 Bay Shore (NY) 24   


SECTION 11 DIVISION II
Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 26 Huntington (NY) 23   

Smithtown East (Smithtown, NY) 24 North Babylon (NY) 22   

Riverhead (NY) 28 Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 27   

Smithtown West (Smithtown, NY) 26 Centereach (NY) 25   

West Islip (NY) 26 Bellport (Brookhaven, NY) 21   


SECTION 11 DIVISION III
Islip (NY) 40 Amityville Memorial (Amityville, NY) 36   

Eastport-South Manor (Manorville, NY) 25 Harborfields (Greenlawn, NY) 22   

Miller Place (NY) 25 Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 22   


SECTION 11 DIVISION IV
Elwood-Glenn (Elwood, NY) 25 Babylon (NY) 22   

Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 32 East Hampton-Bridgehampton (East Hampton, NY) 29   

Wyandanch (NY) 26 McGann-Mercy (Riverhead, NY) 21   

Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 12 Mount Sinai (NY) 7   

Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 19 Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 14   


SECTION 2 A - NORTHWEST
Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 28 Queensbury (NY) 26   

Scotia-Glenville (Scotia, NY) 24 South Glens Falls (NY) 21   


SECTION 2 A - SOUTHEAST
Mohonasen (Schenectady, NY) 39 Amsterdam (NY) 37   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Bethlehem Central (Delmar, NY) 38 Schenectady (NY) 33   


SECTION 2 B - REINFURT
Albany Academy for Boys (Albany, NY) 30 Crane (Valatie, NY) 29   


SECTION 2 C - SOUTH
Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 41 Taconic Hills (Craryville, NY) 36   


SECTION 2 D
Rensselaer (NY) 19 Cambridge (NY) 14
Warrensburg (NY) 25 Whitehall (NY) 24   


SECTION 3 A - AMERICAN
Bodley (Fulton, NY) 25 Oswego (NY) 24

SECTION 32 AA 29
Henninger (Syracuse, NY) 40 Proctor (Utica, NY) 35

SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 22 Oneida (NY) 21
South Jefferson (Adams, NY) 28 Camden (NY) 24

SECTION 3 C - EAST
Holland Patent (NY) 16 Little Falls (NY) 13

SECTION 3 C - NORTH
Thousand Islands (Clayton, NY) 34 Pulaski (NY) 31

SECTION 3 D - EAST
West Canada Valley (Newport, NY) 36 Dolgeville (NY) 33

SECTION 3 D - WEST
Onondaga (Nedrow, NY) 38 Bishop Grimes (East Syracuse, NY) 33

SECTION 3 NFF - EAST
Beaver River (Beaver Falls, NY) 34 New York Mills (NY) 32

SECTION 3 NFF - WEST
Hannibal (NY) 37 Clinton (NY) 35

SECTION 17 C DIVISION 14
Greene (NY) 31 Chenango Forks (Binghamton, NY) 28   


SECTION 17 C DIVISION 16
Dryden (NY) 32 Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 27   


SECTION 16 D DIVISION 14
Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 35 Seton Catholic Central (Binghamton, NY) 31   

D DIVISION 21
SECTION 16
Moravia (NY) 32 Notre Dame (Elmira, NY) 28   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Dundee (NY) 25 Red Jacket (Shortsville, NY) 21   


SECTION 5 GENESEE REGION
Alexander (NY) 33 Holley (NY) 30   

Pembroke (Corfu, NY) 20 Notre Dame (Batavia, NY) 19   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 37 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 34   


SECTION 5 MONROE I
Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 10 Fairport (NY) 7   

Penfield (NY) 35 Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 33   


SECTION 5 MONROE II
Greece Athena (Rochester, NY) 27 Spencerport (NY) 25   


SECTION 5 MONROE IV
Brighton (Rochester, NY) 10 Eastridge (Rochester, NY) 7   

Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 36 Greece Arcadia (Rochester, NY) 35   


SECTION 6 A - NORTH
Kenmore East (Tonawanda, NY) 18 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 13   

Sweet Home (Amherst, NY) 12 Williamsville East (East Amherst, NY) 10   


SECTION 6 A - SOUTH
West Seneca West (West Seneca, NY) 38 South Park/Middle Early College (Buffalo, NY) 37   


SECTION 6 AA - NORTH
Kenmore West (Buffalo, NY) 26 Clarence (NY) 22   

Riverside/International Prep at Grove/Da Vinci/LaFayette/East/School of the Arts (Buffalo, NY) 22 Niagara Falls (NY) 18   


SECTION 6 AA - SOUTH
Orchard Park (NY) 41 Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors (Buffalo, NY) 39   


SECTION 7
Ticonderoga (NY) 38 Saranac Lake (NY) 37   


SECTION 8 CONFERENCE I
Schreiber (Port Washington, NY) 39 Hempstead (NY) 37   

Herricks (New Hyde Park, NY) 25 Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 21   

East Meadow (NY) 19 Oceanside (NY) 14   

Kennedy (Plainview, NY) 34 Syosset (NY) 33   

Hicksville (NY) 23 Uniondale (NY) 22   


SECTION 8 CONFERENCE II
Calhoun (Merrick, NY) 24 Westbury (Old Westbury, NY) 20   

Elmont Memorial (Elmont, NY) 21 Carey (Franklin Square, NY) 19   

Sewanhaka (Floral Park, NY) 19 Garden City (NY) 15   

Jericho (NY) 23 Manhasset (NY) 20   

Mepham (North Bellmore, NY) 16 MacArthur (Levittown, NY) 15   

Kennedy (Bellmore, NY) 14 New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 13   

Wantagh (NY) 42 Long Beach (NY) 40   


SECTION 8 CONFERENCE III
Hewlett (Hewlett, NY) 24 Bethpage (NY) 21   

Division (Levittown, NY) 11 North Shore (Glen Head, NY) 6   

Rockville Centre South Side (Rockville Centre, NY) 29 Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 26   

Roosevelt (NY) 26 Glen Cove (NY) 25   

Lawrence (Cedarhurst, NY) 29 Lynbrook (NY) 24   

Plainedge (Massapequa, NY) 29 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 27   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Malverne (NY) 42 Clarke (Westbury, NY) 38   

Friends Academy (Locust Valley, NY) 31 South (Valley Stream, NY) 30   

Locust Valley (NY) 14 Roslyn (Roslyn Heights, NY) 13   

Mineola (New Hyde Park, NY) 27 Great Neck South (Great Neck, NY) 25   

Great Neck North (Great Neck, NY) 24 Oyster Bay (NY) 23   

Seaford (NY) 37 East Rockaway (NY) 32   

West Hempstead (NY) 21 Cold Spring Harbor (NY) 19   


SECTION 9 A-II
Monticello (NY) 17 Port Jervis (NY) 12   


SECTION 9 B-II
Burke Catholic (Goshen, NY) 15 Ellenville/Wawarsing Christian Academy (Ellenville, NY) 12   


SECTION 9 C
Liberty (NY) 19 Tri-Valley (Grahamsville, NY) 16   


NON-LEAGUE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 36 St. Francis (Athol Springs, NY) 34   

Averill Park (NY) 19 Niskayuna (NY) 14   

Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 22 Beekmantown (Plattsburgh, NY) 18
Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 18 East/School of the Arts/Dr. Thomas (Rochester, NY) 15   

Spencer-Van Etten (Spencer, NY) 15 Edison (Elmira Heights, NY) 14   

Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 18 Nichols (Buffalo, NY) 15   

Pawling (NY) 25 Haldane (Cold Spring, NY) 23   

Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 22 Watervliet (NY) 18   

Woodlands (Hartsdale, NY) 12 Red Hook (NY) 10   

St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 24 Kennedy Catholic (Somers, NY) 20   

Starpoint (Lockport, NY) 24 Lockport (NY) 23   


INTERSTATE
DePaul (Wayne, NJ) 19 Canisius (Buffalo, NY) 16   

Conwell-Egan Catholic (Fairless Hills, PA) 11 Saunders Trades & Tech (Yonkers, NY) 9
Hackley (Tarrytown, NY) 21 Tuckahoe (Eastchester, NY) 17   




Sunday, September 27th

CATHOLIC AA
Fordham Prep (Bronx, NY) 24 Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 20