2015 MINNESOTA 10/30 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 29th

AAAAAA PLAYOFFS
East Ridge (Woodbury, MN) 31 Wayzata (Plymouth, MN) 28   
[projection: Wayzata (Plymouth, MN) 26-21]
Lakeville North (Lakeville, MN) 31 Osseo (MN) 26   
[projection: Lakeville North (Lakeville, MN) 35-28]



Friday, October 30th

9 MAN PLAYOFFS
Ely (MN) 19 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 14
Madelia (MN) 37 Underwood (MN) 32

A PLAYOFFS
Goodhue (MN) 14 Bethlehem Academy (Faribault, MN) 0   
[projection: Bethlehem Academy (Faribault, MN) 22-21]

AA PLAYOFFS
Caledonia (MN) 48 Blue Earth (MN) 0   
[projection: Caledonia (MN) 42-7]
Minnewaska Area (Glenwood, MN) 33 Otter Tail Central co-op (Battle Lake, MN) 31   
[projection: Otter Tail Central co-op [Battle Lake/Henning] (Battle Lake, MN) 31-21]
Pipestone (MN) 17 Howard Lake-Waverly-Winsted (Howard Lake, MN) 15   
[projection: Pipestone (MN) 42-14]

AAAA PLAYOFFS
Rocori (Cold Spring, MN) 33 Hermantown (MN) 20   
[projection: Hermantown (MN) 28-26]
South St. Paul (MN) 33 Fridley (MN) 28   
[projection: South St. Paul (MN) 35-12]
Marshall (MN) 30 Stewartville (MN) 26   
[projection: Stewartville (MN) 28-22]

AAAAA PLAYOFFS
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 7 North (North St. Paul, MN) 0   
[projection: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 31-20]

AAAAAA PLAYOFFS
Maple Grove (MN) 32 Burnsville (MN) 14   
[projection: Maple Grove (MN) 21-17]
Eden Prairie (MN) 24 Totino-Grace (Fridley, MN) 19   
[projection: Eden Prairie (MN) 41-19]



Saturday, October 31st

9 MAN PLAYOFFS
Grand Meadow (MN) 52 Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 14
Kelley (Silver Bay, MN) 36 Waubun (MN) 33

A PLAYOFFS
Braham (MN) 44 Mahnomen (MN) 6   
[projection: Braham (MN) 35-34]
Tracy-Milroy-Balaton (Tracy, MN) 39 Minneapolis North (Minneapolis, MN) 38   
[projection: Minneapolis North (Minneapolis, MN) 34-28]
Minneota (MN) 38 Browerville (MN) 35   
[projection: Minneota (MN) 35-17]

AA PLAYOFFS
United North Central co-op (Menahga, MN) 21 Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 20   
[projection: United North Central co-op [Menahga/Sebeka] (Menahga, MN) 26-21]

AAA PLAYOFFS
Dilworth-Glyndon-Felton (Glyndon, MN) 39 Proctor (MN) 21   
[projection: Dilworth-Glyndon-Felton (Glyndon, MN) 31-17]
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 15 Jackson County Central (Jackson, MN) 13   
[projection: Jackson County Central (Jackson, MN) 46-21]
Pierz (MN) 21 Albany (MN) 19   
[projection: Pierz (MN) 31-20]
Tri-City United (Montgomery, MN) 15 Belle Plaine (MN) 10   
[projection: Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 28-21]

AAAA PLAYOFFS
Becker (MN) 48 Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 7   
[projection: Becker (MN) 44-14]

AAAAA PLAYOFFS
Mankato West (Mankato, MN) 42 Marshall (Rochester, MN) 20   
[projection: Mankato West (Mankato, MN) 31-14]
Andover (MN) 25 Moorhead (MN) 21   
[projection: Moorhead (MN) 38-14]
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 41 Spring Lake Park (MN) 39   
[projection: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 28-22]