CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 58
Southwest Star Concept (Okabena, MN) 28
     
 Game 33
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 14
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 12
    
Game 2
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 44
Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 14
     
  Game 49
Madelia (MN) 26
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 6
   
Game 3
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 70
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 30
     
 Game 34
Madelia (MN) 34
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 16
    
Game 4
Madelia (MN) 60
Fulda (MN) 6
     
   Quarterfinals
Game 57
Underwood (MN) 42
Madelia (MN) 20
  
Game 5
Underwood (MN) 62
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 8
     
 Game 35
Underwood (MN) 30
Verndale (MN) 22
    
Game 6
Verndale (MN) 37
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 20
     
  Game 50
Underwood (MN) 28
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 23
   
Game 7
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 39
Hancock (MN) 18
     
 Game 36
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 29
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 6
    
Game 8
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 44
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 0
     
    Semifinals
Game 61
Underwood (MN) 37
Ely (MN) 14
 
Game 9
Ely (MN) 41
Mesabi Academy (Buhl, MN) 0
     
 Game 37
Ely (MN) 57
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 6
    
Game 10
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 42
Bigfork (MN) 8
     
  Game 51
Ely (MN) 27
Cook County (Grand Marais, MN) 0
   
Game 11
Cook County (Grand Marais, MN) 53
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 6
     
 Game 38
Cook County (Grand Marais, MN) 15
North Woods (Cook, MN) 14
    
Game 12
North Woods (Cook, MN) 50
Northeast Range (Babbitt, MN) 28
     
   Game 58
Ely (MN) 19
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 14
  
Game 13
Kelliher/Northome (Northome, MN) 52
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 14
     
 Game 39
Kittson Central (Hallock, MN) 19
Kelliher/Northome (Northome, MN) 12
    
Game 14
Kittson Central (Hallock, MN) 41
Win-E-Mac (Erskine, MN) 0
     
  Game 52
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 21
Kittson Central (Hallock, MN) 14
   
Game 15
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 27
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 0
     
 Game 40
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 20
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 0
    
Game 16
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 34
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 6
     
     Finals
Game 63
Grand Meadow (MN) 34
Underwood (MN) 20
Game 17
Grand Meadow (MN) 40
Alden-Conger (Alden, MN) 14
     
 Game 41
Grand Meadow (MN) 33
Houston (MN) 8
    
Game 18
Houston (MN) 34
Lanesboro (MN) 14
     
  Game 53
Grand Meadow (MN) 35
Spring Grove (MN) 7
   
Game 19
Mabel-Canton (Mabel, MN) 73
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 28
     
 Game 42
Spring Grove (MN) 48
Mabel-Canton (Mabel, MN) 14
    
Game 20
Spring Grove (MN) 67
Glenville-Emmons (Glenville, MN) 6
     
   Game 59
Grand Meadow (MN) 52
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 14
  
Game 21
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 40
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 0
     
 Game 43
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 43
MACCRAY (Clara City, MN) 0
    
Game 22
MACCRAY (Clara City, MN) 24
Isle (MN) 18
     
  Game 54
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 33
Renville County West (Renville, MN) 19
   
Game 23
Renville County West (Renville, MN) 55
Onamia (MN) 20
     
 Game 44
Renville County West (Renville, MN) 28
Randolph (MN) 14
    
Game 24
Randolph (MN) 56
Ogilvie (MN) 12
     
    Game 62
Grand Meadow (MN) 35
Waubun (MN) 20
 
Game 25
Cromwell (MN) 60
Hill City (MN) 6
     
 Game 45
Floodwood (MN) 22
Cromwell (MN) 14
    
Game 26
Floodwood (MN) 44
McGregor (MN) 22
     
  Game 55
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 20
Floodwood (MN) 16
   
Game 27
South Ridge (Culver, MN) 46
Northland (Remer, MN) 14
     
 Game 46
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 35
South Ridge (Culver, MN) 26
    
Game 28
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 57
Carlton (MN) 28
     
   Game 60
Waubun (MN) 39
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 0
  
Game 29
Waubun (MN) (bye)
     
 Game 47
Waubun (MN) 35
Norman County West (Halstad, MN) 12
    
Game 30
Norman County West (Halstad, MN) 30
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 6
     
  Game 56
Waubun (MN) 18
Ada-Borup (Ada, MN) 7
   
Game 31
Ada-Borup (Ada, MN) 52
Rothsay (MN) 8
     
 Game 48
Ada-Borup (Ada, MN) 20
Nevis (MN) 6
    
Game 32
Nevis (MN) 34
Cass Lake-Bena (Cass Lake, MN) 0
     








Game 1: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 58 Southwest Star Concept (Okabena, MN) 28
Game 2: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 44 Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 14
Game 3: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 70 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 30
Game 4: Madelia (MN) 60 Fulda (MN) 6
Game 5: Underwood (MN) 62 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 8
Game 6: Verndale (MN) 37 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 20
Game 7: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 39 Hancock (MN) 18
Game 8: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 44 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 0
Game 9: Ely (MN) 41 Mesabi Academy (Buhl, MN) 0
Game 10: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 42 Bigfork (MN) 8
Game 11: Cook County (Grand Marais, MN) 53 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 6
Game 12: North Woods (Cook, MN) 50 Northeast Range (Babbitt, MN) 28
Game 13: Kelliher/Northome (Northome, MN) 52 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 14
Game 14: Kittson Central (Hallock, MN) 41 Win-E-Mac (Erskine, MN) 0
Game 15: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 27 Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 0
Game 16: Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 34 Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 6
Game 17: Grand Meadow (MN) 40 Alden-Conger (Alden, MN) 14
Game 18: Houston (MN) 34 Lanesboro (MN) 14
Game 19: Mabel-Canton (Mabel, MN) 73 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 28
Game 20: Spring Grove (MN) 67 Glenville-Emmons (Glenville, MN) 6
Game 21: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 40 Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 0
Game 22: MACCRAY (Clara City, MN) 24 Isle (MN) 18
Game 23: Renville County West (Renville, MN) 55 Onamia (MN) 20
Game 24: Randolph (MN) 56 Ogilvie (MN) 12
Game 25: Cromwell (MN) 60 Hill City (MN) 6
Game 26: Floodwood (MN) 44 McGregor (MN) 22
Game 27: South Ridge (Culver, MN) 46 Northland (Remer, MN) 14
Game 28: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 57 Carlton (MN) 28
Game 29: Waubun (MN) has a bye
Game 30: Norman County West (Halstad, MN) 30 Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 6
Game 31: Ada-Borup (Ada, MN) 52 Rothsay (MN) 8
Game 32: Nevis (MN) 34 Cass Lake-Bena (Cass Lake, MN) 0




Game 33: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 14 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 12
Game 34: Madelia (MN) 34 Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 16
Game 35: Underwood (MN) 30 Verndale (MN) 22
Game 36: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 29 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 6
Game 37: Ely (MN) 57 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 6
Game 38: Cook County (Grand Marais, MN) 15 North Woods (Cook, MN) 14
Game 39: Kittson Central (Hallock, MN) 19 Kelliher/Northome (Northome, MN) 12
Game 40: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 20 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 0
Game 41: Grand Meadow (MN) 33 Houston (MN) 8
Game 42: Spring Grove (MN) 48 Mabel-Canton (Mabel, MN) 14
Game 43: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 43 MACCRAY (Clara City, MN) 0
Game 44: Renville County West (Renville, MN) 28 Randolph (MN) 14
Game 45: Floodwood (MN) 22 Cromwell (MN) 14
Game 46: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 35 South Ridge (Culver, MN) 26
Game 47: Waubun (MN) 35 Norman County West (Halstad, MN) 12
Game 48: Ada-Borup (Ada, MN) 20 Nevis (MN) 6




Game 49: Madelia (MN) 26 Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 6
Game 50: Underwood (MN) 28 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 23
Game 51: Ely (MN) 27 Cook County (Grand Marais, MN) 0
Game 52: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 21 Kittson Central (Hallock, MN) 14
Game 53: Grand Meadow (MN) 35 Spring Grove (MN) 7
Game 54: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 33 Renville County West (Renville, MN) 19
Game 55: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 20 Floodwood (MN) 16
Game 56: Waubun (MN) 18 Ada-Borup (Ada, MN) 7




Quarterfinals
Game 57: Underwood (MN) 42 Madelia (MN) 20
Game 58: Ely (MN) 19 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 14
Game 59: Grand Meadow (MN) 52 Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 14
Game 60: Waubun (MN) 39 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 0




Semifinals
Game 61: Underwood (MN) 37 Ely (MN) 14
Game 62: Grand Meadow (MN) 35 Waubun (MN) 20




Finals
Game 63: Grand Meadow (MN) 34 Underwood (MN) 20