CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Florida 7A



Game 1
Lincoln (Tallahassee, FL) 44
Lee [Robert E.] (Jacksonville, FL) 41
    
 Game 17
Columbia (Lake City, FL) 57
Lincoln (Tallahassee, FL) 20
   
Game 2
Columbia (Lake City, FL) 42
Chiles [Lawton] (Tallahassee, FL) 27
    
  Quarterfinals
Game 25
Columbia (Lake City, FL) 51
Bartram Trail (St. Johns, FL) 14
  
Game 3
Buchholz [F. W.] (Gainesville, FL) 30
Edgewater (Orlando, FL) 27
    
 Game 18
Bartram Trail (St. Johns, FL) 35
Buchholz [F. W.] (Gainesville, FL) 21
   
Game 4
Bartram Trail (St. Johns, FL) 28
Hagerty [Paul J.] (Oviedo, FL) 21
    
   Semifinals
Game 29
Viera (FL) 42
Columbia (Lake City, FL) 23
 
Game 5
Martin County (Stuart, FL) 48
St. Cloud (FL) 31
    
 Game 19
Viera (FL) 47
Martin County (Stuart, FL) 17
   
Game 6
Viera (FL) 38
Harmony (FL) 8
    
  Game 26
Viera (FL) 24
Lakeland (FL) 14
  
Game 7
Lakeland (FL) 55
Sickles (Tampa, FL) 26
    
 Game 20
Lakeland (FL) 21
Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 11
   
Game 8
Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 35
Kathleen (Lakeland, FL) 24
    
    Finals
Game 31
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 45
Viera (FL) 10
Game 9
Plant City (FL) 47
East Lake (Tarpon Springs, FL) 34
    
 Game 21
Plant City (FL) 35
Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 15
   
Game 10
Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 31
Countryside (Clearwater, FL) 21
    
  Game 27
Braden River (Bradenton, FL) 17
Plant City (FL) 7
  
Game 11
Braden River (Bradenton, FL) 37
Gulf Coast (Naples, FL) 14
    
 Game 22
Braden River (Bradenton, FL) 17
Venice (FL) 0
   
Game 12
Venice (FL) 35
South Fort Myers (Fort Myers, FL) 14
    
   Game 30
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 27
Braden River (Bradenton, FL) 10
 
Game 13
Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 16
Ely [Blanche] (Pompano Beach, FL) 14
    
 Game 23
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 24
Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 7
   
Game 14
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 29
Royal Palm Beach (FL) 0
    
  Game 28
Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 60
Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 7
  
Game 15
Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 35
Nova (Davie, FL) 34
    
 Game 24
Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 42
Sunset (Miami, FL) 19
   
Game 16
Sunset (Miami, FL) 36
West Broward (Pembroke Pines, FL) 28
    








Game 1: Lincoln (Tallahassee, FL) 44 Lee [Robert E.] (Jacksonville, FL) 41
Game 2: Columbia (Lake City, FL) 42 Chiles [Lawton] (Tallahassee, FL) 27
Game 3: Buchholz [F. W.] (Gainesville, FL) 30 Edgewater (Orlando, FL) 27
Game 4: Bartram Trail (St. Johns, FL) 28 Hagerty [Paul J.] (Oviedo, FL) 21
Game 5: Martin County (Stuart, FL) 48 St. Cloud (FL) 31
Game 6: Viera (FL) 38 Harmony (FL) 8
Game 7: Lakeland (FL) 55 Sickles (Tampa, FL) 26
Game 8: Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 35 Kathleen (Lakeland, FL) 24
Game 9: Plant City (FL) 47 East Lake (Tarpon Springs, FL) 34
Game 10: Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 31 Countryside (Clearwater, FL) 21
Game 11: Braden River (Bradenton, FL) 37 Gulf Coast (Naples, FL) 14
Game 12: Venice (FL) 35 South Fort Myers (Fort Myers, FL) 14
Game 13: Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 16 Ely [Blanche] (Pompano Beach, FL) 14
Game 14: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 29 Royal Palm Beach (FL) 0
Game 15: Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 35 Nova (Davie, FL) 34
Game 16: Sunset (Miami, FL) 36 West Broward (Pembroke Pines, FL) 28




Game 17: Columbia (Lake City, FL) 57 Lincoln (Tallahassee, FL) 20
Game 18: Bartram Trail (St. Johns, FL) 35 Buchholz [F. W.] (Gainesville, FL) 21
Game 19: Viera (FL) 47 Martin County (Stuart, FL) 17
Game 20: Lakeland (FL) 21 Plant [Henry B.] (Tampa, FL) 11
Game 21: Plant City (FL) 35 Tampa Bay Tech (Tampa, FL) 15
Game 22: Braden River (Bradenton, FL) 17 Venice (FL) 0
Game 23: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 24 Dwyer [William T.] (Palm Beach Gardens, FL) 7
Game 24: Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 42 Sunset (Miami, FL) 19




Quarterfinals
Game 25: Columbia (Lake City, FL) 51 Bartram Trail (St. Johns, FL) 14
Game 26: Viera (FL) 24 Lakeland (FL) 14
Game 27: Braden River (Bradenton, FL) 17 Plant City (FL) 7
Game 28: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 60 Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL) 7




Semifinals
Game 29: Viera (FL) 42 Columbia (Lake City, FL) 23
Game 30: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 27 Braden River (Bradenton, FL) 10




Finals
Game 31: Aquinas [St. Thomas] (Fort Lauderdale, FL) 45 Viera (FL) 10