CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 28
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 8
     
 Game 33
Kittson Central (Hallock, MN) 27
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 0
    
Game 2
Kittson Central (Hallock, MN) 41
Norman County West (Halstad, MN) 18
     
  Game 49
Kittson Central (Hallock, MN) 35
Win-E-Mac (Erskine, MN) 0
   
Game 3
Win-E-Mac (Erskine, MN) 56
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 26
     
 Game 34
Win-E-Mac (Erskine, MN) 42
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 27
    
Game 4
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 37
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 14
     
   Quarterfinals
Game 57
Kittson Central (Hallock, MN) 16
Cromwell (MN) 8
  
Game 5
Cromwell (MN) 29
Hill City (MN) 16
     
 Game 35
Cromwell (MN) 28
Floodwood (MN) 20
    
Game 6
Floodwood (MN) 39
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 6
     
  Game 50
Cromwell (MN) 40
Wrenshall (MN) 20
   
Game 7
Wrenshall (MN) 39
Carlton (MN) 8
     
 Game 36
Wrenshall (MN) 28
South Ridge (Culver, MN) 8
    
Game 8
South Ridge (Culver, MN) 42
McGregor (MN) 22
     
    Semifinals
Game 61
Grand Meadow (MN) 49
Kittson Central (Hallock, MN) 0
 
Game 9
Verndale (MN) 57
Ashby (MN) 21
     
 Game 37
Verndale (MN) 26
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 0
    
Game 10
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 50
Onamia (MN) 14
     
  Game 51
Underwood (MN) 30
Verndale (MN) 12
   
Game 11
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 56
Isle (MN) 20
     
 Game 38
Underwood (MN) 39
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
    
Game 12
Underwood (MN) 42
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 0
     
   Game 58
Grand Meadow (MN) 20
Underwood (MN) 0
  
Game 13
Grand Meadow (MN) 51
Glenville-Emmons (Glenville, MN) 0
     
 Game 39
Grand Meadow (MN) 49
Lanesboro (MN) 6
    
Game 14
Lanesboro (MN) 54
Houston (MN) 14
     
  Game 52
Grand Meadow (MN) 23
Spring Grove (MN) 0
   
Game 15
Mabel-Canton (Mabel, MN) 91
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 58
     
 Game 40
Spring Grove (MN) 46
Mabel-Canton (Mabel, MN) 14
    
Game 16
Spring Grove (MN) 61
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 14
     
     Finals
Game 63
Grand Meadow (MN) 48
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 0
Game 17
North Woods (Cook, MN) 50
Northeast Range (Babbitt, MN) 24
     
 Game 41
North Woods (Cook, MN) 58
Bigfork (MN) 26
    
Game 18
Bigfork (MN) 50
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 28
     
  Game 53
Kelliher/Northome (Northome, MN) 12
North Woods (Cook, MN) 0
   
Game 19
Kelliher/Northome (Northome, MN) 52
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 14
     
 Game 42
Kelliher/Northome (Northome, MN) 26
Ely (MN) 6
    
Game 20
Ely (MN) 42
Chisholm (MN) 20
     
   Game 59
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 21
Kelliher/Northome (Northome, MN) 6
  
Game 21
Waubun (MN) 54
Northland (Remer, MN) 14
     
 Game 43
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 14
Waubun (MN) 13
    
Game 22
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 12
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 7
     
  Game 54
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 29
Nevis (MN) 20
   
Game 23
Ada-Borup (Ada, MN) 27
Park Christian (Moorhead, MN) 21
     
 Game 44
Nevis (MN) 36
Ada-Borup (Ada, MN) 0
    
Game 24
Nevis (MN) 48
Rothsay (MN) 26
     
    Game 62
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 20
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 13
 
Game 25
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 50
Hancock (MN) 0
     
 Game 45
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 66
Renville County West (Renville, MN) 27
    
Game 26
Renville County West (Renville, MN) 21
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 20
     
  Game 55
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 22
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 14
   
Game 27
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 42
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 6
     
 Game 46
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 16
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 8
    
Game 28
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 58
Fulda (MN) 8
     
   Game 60
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 58
Nicollet (MN) 18
  
Game 29
Nicollet (MN) 42
Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 8
     
 Game 47
Nicollet (MN) 27
Madelia (MN) 12
    
Game 30
Madelia (MN) 54
Alden-Conger (Alden, MN) 14
     
  Game 56
Nicollet (MN) 33
Cleveland (MN) 15
   
Game 31
Randolph (MN) 51
West Lutheran (Plymouth, MN) 6
     
 Game 48
Cleveland (MN) 18
Randolph (MN) 7
    
Game 32
Cleveland (MN) 24
Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN) 16
     








Game 1: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 28 Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 8
Game 2: Kittson Central (Hallock, MN) 41 Norman County West (Halstad, MN) 18
Game 3: Win-E-Mac (Erskine, MN) 56 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 26
Game 4: Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 37 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 14
Game 5: Cromwell (MN) 29 Hill City (MN) 16
Game 6: Floodwood (MN) 39 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 6
Game 7: Wrenshall (MN) 39 Carlton (MN) 8
Game 8: South Ridge (Culver, MN) 42 McGregor (MN) 22
Game 9: Verndale (MN) 57 Ashby (MN) 21
Game 10: Brandon/Evansville (Brandon, MN) 50 Onamia (MN) 14
Game 11: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 56 Isle (MN) 20
Game 12: Underwood (MN) 42 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 0
Game 13: Grand Meadow (MN) 51 Glenville-Emmons (Glenville, MN) 0
Game 14: Lanesboro (MN) 54 Houston (MN) 14
Game 15: Mabel-Canton (Mabel, MN) 91 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 58
Game 16: Spring Grove (MN) 61 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 14
Game 17: North Woods (Cook, MN) 50 Northeast Range (Babbitt, MN) 24
Game 18: Bigfork (MN) 50 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 28
Game 19: Kelliher/Northome (Northome, MN) 52 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 14
Game 20: Ely (MN) 42 Chisholm (MN) 20
Game 21: Waubun (MN) 54 Northland (Remer, MN) 14
Game 22: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 12 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 7
Game 23: Ada-Borup (Ada, MN) 27 Park Christian (Moorhead, MN) 21
Game 24: Nevis (MN) 48 Rothsay (MN) 26
Game 25: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 50 Hancock (MN) 0
Game 26: Renville County West (Renville, MN) 21 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 20
Game 27: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 42 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 6
Game 28: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 58 Fulda (MN) 8
Game 29: Nicollet (MN) 42 Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 8
Game 30: Madelia (MN) 54 Alden-Conger (Alden, MN) 14
Game 31: Randolph (MN) 51 West Lutheran (Plymouth, MN) 6
Game 32: Cleveland (MN) 24 Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN) 16




Game 33: Kittson Central (Hallock, MN) 27 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 0
Game 34: Win-E-Mac (Erskine, MN) 42 Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 27
Game 35: Cromwell (MN) 28 Floodwood (MN) 20
Game 36: Wrenshall (MN) 28 South Ridge (Culver, MN) 8
Game 37: Verndale (MN) 26 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 0
Game 38: Underwood (MN) 39 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
Game 39: Grand Meadow (MN) 49 Lanesboro (MN) 6
Game 40: Spring Grove (MN) 46 Mabel-Canton (Mabel, MN) 14
Game 41: North Woods (Cook, MN) 58 Bigfork (MN) 26
Game 42: Kelliher/Northome (Northome, MN) 26 Ely (MN) 6
Game 43: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 14 Waubun (MN) 13
Game 44: Nevis (MN) 36 Ada-Borup (Ada, MN) 0
Game 45: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 66 Renville County West (Renville, MN) 27
Game 46: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 16 Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 8
Game 47: Nicollet (MN) 27 Madelia (MN) 12
Game 48: Cleveland (MN) 18 Randolph (MN) 7




Game 49: Kittson Central (Hallock, MN) 35 Win-E-Mac (Erskine, MN) 0
Game 50: Cromwell (MN) 40 Wrenshall (MN) 20
Game 51: Underwood (MN) 30 Verndale (MN) 12
Game 52: Grand Meadow (MN) 23 Spring Grove (MN) 0
Game 53: Kelliher/Northome (Northome, MN) 12 North Woods (Cook, MN) 0
Game 54: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 29 Nevis (MN) 20
Game 55: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 22 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 14
Game 56: Nicollet (MN) 33 Cleveland (MN) 15




Quarterfinals
Game 57: Kittson Central (Hallock, MN) 16 Cromwell (MN) 8
Game 58: Grand Meadow (MN) 20 Underwood (MN) 0
Game 59: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 21 Kelliher/Northome (Northome, MN) 6
Game 60: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 58 Nicollet (MN) 18




Semifinals
Game 61: Grand Meadow (MN) 49 Kittson Central (Hallock, MN) 0
Game 62: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 20 Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 13




Finals
Game 63: Grand Meadow (MN) 48 Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 0