CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAAAA



Game 1
St. Paul Central (St. Paul, MN) (bye)
     
 Game 33
Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 20
St. Paul Central (St. Paul, MN) 7
    
Game 2
Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 28
Hastings (MN) 21
     
  Game 49
Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 38
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 14
   
Game 3
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 22
Simley (Inver Grove Heights, MN) 6
     
 Game 34
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 35
Tartan (Oakdale, MN) 14
    
Game 4
Tartan (Oakdale, MN) (bye)
     
   Quarterfinals
Game 57
Brainerd (MN) 35
Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 7
  
Game 5
Brainerd (MN) (bye)
     
 Game 35
Brainerd (MN) 35
Cambridge-Isanti (Cambridge, MN) 14
    
Game 6
Cambridge-Isanti (Cambridge, MN) 37
St. Francis (MN) 31
     
  Game 50
Brainerd (MN) 35
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 20
   
Game 7
Bemidji (MN) 42
Duluth East (Duluth, MN) 0
     
 Game 36
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 35
Bemidji (MN) 28
    
Game 8
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) (bye)
     
    Semifinals
Game 61
Brainerd (MN) 20
Chaska (MN) 19
 
Game 9
Chaska (MN) (bye)
     
 Game 37
Chaska (MN) 28
Northfield (MN) 0
    
Game 10
Northfield (MN) 39
New Prague (MN) 7
     
  Game 51
Chaska (MN) 27
Mankato West (Mankato, MN) 6
   
Game 11
Chanhassen (MN) 28
Waconia (MN) 14
     
 Game 38
Mankato West (Mankato, MN) 33
Chanhassen (MN) 22
    
Game 12
Mankato West (Mankato, MN) (bye)
     
   Game 58
Chaska (MN) 21
Andover (MN) 20
  
Game 13
Mahtomedi (MN) (bye)
     
 Game 39
Spring Lake Park (MN) 15
Mahtomedi (MN) 14
    
Game 14
Spring Lake Park (MN) 29
Robbinsdale Cooper (New Hope, MN) 0
     
  Game 52
Andover (MN) 33
Spring Lake Park (MN) 32
   
Game 15
Irondale (New Brighton, MN) 54
North (North St. Paul, MN) 32
     
 Game 40
Andover (MN) 42
Irondale (New Brighton, MN) 3
    
Game 16
Andover (MN) (bye)
     
     Finals
Game 63
Owatonna (MN) 24
Brainerd (MN) 0
Game 17
Rogers (MN) (bye)
     
 Game 41
Rogers (MN) 52
Elk River (MN) 14
    
Game 18
Elk River (MN) 69
Monticello (MN) 42
     
  Game 53
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 21
Rogers (MN) 7
   
Game 19
Buffalo (MN) 43
Willmar (MN) 20
     
 Game 42
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 42
Buffalo (MN) 14
    
Game 20
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) (bye)
     
   Game 59
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 52
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28
  
Game 21
Apollo (St. Cloud, MN) (bye)
     
 Game 43
Moorhead (MN) 30
Apollo (St. Cloud, MN) 20
    
Game 22
Moorhead (MN) 42
Alexandria (MN) 7
     
  Game 54
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 24
Moorhead (MN) 19
   
Game 23
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 6
     
 Game 44
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 32
St. Cloud Tech (St. Cloud, MN) 19
    
Game 24
St. Cloud Tech (St. Cloud, MN) (bye)
     
    Game 62
Owatonna (MN) 27
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 7
 
Game 25
Owatonna (MN) (bye)
     
 Game 45
Owatonna (MN) 49
Austin (MN) 20
    
Game 26
Austin (MN) 42
Faribault (MN) 7
     
  Game 55
Owatonna (MN) 42
Mayo (Rochester, MN) 0
   
Game 27
Marshall [John] (Rochester, MN) 41
Century (Rochester, MN) 7
     
 Game 46
Mayo (Rochester, MN) 27
Marshall [John] (Rochester, MN) 14
    
Game 28
Mayo (Rochester, MN) (bye)
     
   Game 60
Owatonna (MN) 32
Apple Valley (MN) 0
  
Game 29
Washburn (Minneapolis, MN) (bye)
     
 Game 47
Washburn (Minneapolis, MN) 48
Kennedy [John F.] (Bloomington, MN) 42
    
Game 30
Kennedy [John F.] (Bloomington, MN) 62
Minneapolis Southwest (Minneapolis, MN) 13
     
  Game 56
Apple Valley (MN) 28
Washburn (Minneapolis, MN) 0
   
Game 31
Apple Valley (MN) 52
St. Louis Park (MN) 16
     
 Game 48
Apple Valley (MN) 16
Jefferson [Thomas] (Bloomington, MN) 7
    
Game 32
Jefferson [Thomas] (Bloomington, MN) (bye)
     








Game 1: St. Paul Central (St. Paul, MN) has a bye
Game 2: Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 28 Hastings (MN) 21
Game 3: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 22 Simley (Inver Grove Heights, MN) 6
Game 4: Tartan (Oakdale, MN) has a bye
Game 5: Brainerd (MN) has a bye
Game 6: Cambridge-Isanti (Cambridge, MN) 37 St. Francis (MN) 31
Game 7: Bemidji (MN) 42 Duluth East (Duluth, MN) 0
Game 8: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) has a bye
Game 9: Chaska (MN) has a bye
Game 10: Northfield (MN) 39 New Prague (MN) 7
Game 11: Chanhassen (MN) 28 Waconia (MN) 14
Game 12: Mankato West (Mankato, MN) has a bye
Game 13: Mahtomedi (MN) has a bye
Game 14: Spring Lake Park (MN) 29 Robbinsdale Cooper (New Hope, MN) 0
Game 15: Irondale (New Brighton, MN) 54 North (North St. Paul, MN) 32
Game 16: Andover (MN) has a bye
Game 17: Rogers (MN) has a bye
Game 18: Elk River (MN) 69 Monticello (MN) 42
Game 19: Buffalo (MN) 43 Willmar (MN) 20
Game 20: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) has a bye
Game 21: Apollo (St. Cloud, MN) has a bye
Game 22: Moorhead (MN) 42 Alexandria (MN) 7
Game 23: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28 Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 6
Game 24: St. Cloud Tech (St. Cloud, MN) has a bye
Game 25: Owatonna (MN) has a bye
Game 26: Austin (MN) 42 Faribault (MN) 7
Game 27: Marshall [John] (Rochester, MN) 41 Century (Rochester, MN) 7
Game 28: Mayo (Rochester, MN) has a bye
Game 29: Washburn (Minneapolis, MN) has a bye
Game 30: Kennedy [John F.] (Bloomington, MN) 62 Minneapolis Southwest (Minneapolis, MN) 13
Game 31: Apple Valley (MN) 52 St. Louis Park (MN) 16
Game 32: Jefferson [Thomas] (Bloomington, MN) has a bye




Game 33: Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 20 St. Paul Central (St. Paul, MN) 7
Game 34: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 35 Tartan (Oakdale, MN) 14
Game 35: Brainerd (MN) 35 Cambridge-Isanti (Cambridge, MN) 14
Game 36: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 35 Bemidji (MN) 28
Game 37: Chaska (MN) 28 Northfield (MN) 0
Game 38: Mankato West (Mankato, MN) 33 Chanhassen (MN) 22
Game 39: Spring Lake Park (MN) 15 Mahtomedi (MN) 14
Game 40: Andover (MN) 42 Irondale (New Brighton, MN) 3
Game 41: Rogers (MN) 52 Elk River (MN) 14
Game 42: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 42 Buffalo (MN) 14
Game 43: Moorhead (MN) 30 Apollo (St. Cloud, MN) 20
Game 44: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 32 St. Cloud Tech (St. Cloud, MN) 19
Game 45: Owatonna (MN) 49 Austin (MN) 20
Game 46: Mayo (Rochester, MN) 27 Marshall [John] (Rochester, MN) 14
Game 47: Washburn (Minneapolis, MN) 48 Kennedy [John F.] (Bloomington, MN) 42
Game 48: Apple Valley (MN) 16 Jefferson [Thomas] (Bloomington, MN) 7




Game 49: Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 38 St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 14
Game 50: Brainerd (MN) 35 Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 20
Game 51: Chaska (MN) 27 Mankato West (Mankato, MN) 6
Game 52: Andover (MN) 33 Spring Lake Park (MN) 32
Game 53: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 21 Rogers (MN) 7
Game 54: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 24 Moorhead (MN) 19
Game 55: Owatonna (MN) 42 Mayo (Rochester, MN) 0
Game 56: Apple Valley (MN) 28 Washburn (Minneapolis, MN) 0




Quarterfinals
Game 57: Brainerd (MN) 35 Sibley [Henry] (Mendota Heights, MN) 7
Game 58: Chaska (MN) 21 Andover (MN) 20
Game 59: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 52 Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28
Game 60: Owatonna (MN) 32 Apple Valley (MN) 0




Semifinals
Game 61: Brainerd (MN) 20 Chaska (MN) 19
Game 62: Owatonna (MN) 27 St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 7




Finals
Game 63: Owatonna (MN) 24 Brainerd (MN) 0