2012 NEW YORK DECEMBER SCHEDULE & RESULTS projection accuracy hide projections
Thursday, November 22nd
NON-LEAGUE
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 19 White Plains (NY) 18 [projection: Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 28-14]
Middletown (NY) 30 Port Jervis (NY) 0 [projection: Middletown (NY) 21-14]
Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 42 Cardinal Hayes (Bronx, NY) 14 [projection: Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 31-20]
CHSFL AA PLAYOFFS
Xavier (New York, NY) 38 Fordham Prep (Bronx, NY) 21 [projection: Xavier (New York, NY) 28-22]
Friday, November 23rd
NON-LEAGUE
Holy Cross (Flushing, NY) 19 St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 0 [projection: Holy Cross (Flushing, NY) 28-21]
A CHAMPIONSHIP
Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 40 Sweet Home (Amherst, NY) 20 [projection: Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 28-21]
D CHAMPIONSHIP
Randolph (NY) 28 Tuckahoe (Eastchester, NY) 7 [projection: Randolph (NY) 28-10]
LONG ISLAND I PLAYOFFS
Farmingdale (NY) 21 Baldwin (NY) 9 [projection: Farmingdale (NY) 21-20]
LONG ISLAND III PLAYOFFS
Lawrence (Cedarhurst, NY) 54 Plainedge (Massapequa, NY) 21 [projection: Lawrence (Cedarhurst, NY) 48-20]
Saturday, November 24th
AA CHAMPIONSHIP
New Rochelle (NY) 34 Orchard Park (NY) 6 [projection: Orchard Park (NY) 26-17]
B CHAMPIONSHIP
Maine-Endwell (Endwell, NY) 42 Glens Falls (NY) 12 [projection: Maine-Endwell (Endwell, NY) 44-17]
C CHAMPIONSHIP
Hoosick Falls (NY) 34 Hornell (NY) 21 [projection: Hornell (NY) 28-24]
CHSFL AA PLAYOFFS
St. John the Baptist (West Islip, NY) 34 Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 18 [projection: St. John the Baptist (West Islip, NY) 28-21]
CHSFL AAA PLAYOFFS
Chaminade (Mineola, NY) 41 Iona Prep (New Rochelle, NY) 16 [projection: Iona Prep (New Rochelle, NY) 28-24]
St. Anthony's (Melville, NY) 35 St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 8 [projection: St. Anthony's (Melville, NY) 38-21]
PSAL CHAMPIONSHIP PLAYOFFS
Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 28 Curtis (Staten Island, NY) 6 [projection: Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 24-14]
Tottenville (Staten Island, NY) 21 Lincoln (Brooklyn, NY) 8 [projection: Tottenville (Staten Island, NY) 28-21]
Sunday, November 25th
LONG ISLAND I PLAYOFFS
Floyd (Mastic Beach, NY) 61 Sachem East (Farmingville, NY) 27 [projection: Floyd [William] (Mastic Beach, NY) 28-14]
LONG ISLAND II PLAYOFFS
Garden City (NY) 21 Wantagh (NY) 17 [projection: Garden City (NY) 24-19]
Riverhead (NY) 52 North Babylon (NY) 20 [projection: Riverhead (NY) 34-21]
LONG ISLAND III PLAYOFFS
Sayville (NY) 36 Westhampton Beach (NY) 7 [projection: Sayville (NY) 35-8]
LONG ISLAND IV PLAYOFFS
Roosevelt (NY) 26 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 21 [projection: Roosevelt (NY) 31-19]
PSAL BOWL CHAMPIONSHIP
South Shore (Brooklyn, NY) 14 Grady (Brooklyn, NY) 13 [projection: Grady [William E.] (Brooklyn, NY) 28-27]
PSAL CUP CHAMPIONSHIP
Lane (Brooklyn, NY) 42 Stuyvesant (New York, NY) 20 [projection: Lane [Franklin K.] (Brooklyn, NY) 26-21]
Monday, November 26th
LONG ISLAND IV PLAYOFFS
Babylon (NY) 21 Mount Sinai (NY) 7 [projection: Babylon (NY) 21-17]
Thursday, November 29th
LONG ISLAND I CHAMPIONSHIP
Floyd (Mastic Beach, NY) 31 Farmingdale (NY) 14 [projection: Floyd [William] (Mastic Beach, NY) 26-24]
Friday, November 30th
LONG ISLAND III CHAMPIONSHIP
Lawrence (Cedarhurst, NY) 21 Sayville (NY) 20 [projection: Sayville (NY) 40-31]
Saturday, December 1st
CHSFL AA CHAMPIONSHIP
Xavier (New York, NY) 35 St. John the Baptist (West Islip, NY) 14 [projection: St. John the Baptist (West Islip, NY) 28-22]
CHSFL AAA CHAMPIONSHIP
Chaminade (Mineola, NY) 17 St. Anthony's (Melville, NY) 16 [projection: Chaminade (Mineola, NY) 27-21]
LONG ISLAND II CHAMPIONSHIP
Garden City (NY) 29 Riverhead (NY) 16 [projection: Riverhead (NY) 28-14]
LONG ISLAND IV CHAMPIONSHIP
Babylon (NY) 48 Roosevelt (NY) 18 [projection: Babylon (NY) 31-21]
Tuesday, December 4th
PSAL CHAMPIONSHIP CHAMPIONSHIP
Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 15 Tottenville (Staten Island, NY) 14 [projection: Tottenville (Staten Island, NY) 20-14]