CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAA



Game 1
Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) (bye)
     
 Game 33
Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) 33
Albany (MN) 14
    
Game 2
Albany (MN) 24
Melrose (MN) 6
     
  Game 49
New London-Spicer (New London, MN) 28
Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) 14
   
Game 3
Litchfield (MN) 40
Sauk Centre (MN) 6
     
 Game 34
New London-Spicer (New London, MN) 19
Litchfield (MN) 6
    
Game 4
New London-Spicer (New London, MN) 61
Montevideo (MN) 0
     
   Quarterfinals
Game 57
Annandale (MN) 20
New London-Spicer (New London, MN) 17
  
Game 5
Annandale (MN) (bye)
     
 Game 35
Annandale (MN) 47
Mora (MN) 29
    
Game 6
Mora (MN) 35
Pine City (MN) 0
     
  Game 50
Annandale (MN) 21
Foley (MN) 0
   
Game 7
St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) 28
Milaca (MN) 14
     
 Game 36
Foley (MN) 35
St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) 6
    
Game 8
Foley (MN) (bye)
     
    Semifinals
Game 61
Lourdes (Rochester, MN) 20
Annandale (MN) 16
 
Game 9
Providence Academy (Plymouth, MN) (bye)
     
 Game 37
Providence Academy (Plymouth, MN) 34
Rockford (MN) 28
    
Game 10
Rockford (MN) 37
Breck (Minneapolis, MN) 14
     
  Game 51
Jordan (MN) 31
Providence Academy (Plymouth, MN) 28
   
Game 11
Jordan (MN) 41
Henry/West Metro (Minneapolis, MN) 29
     
 Game 38
Jordan (MN) 26
Norwood-Young America (MN) 20
    
Game 12
Norwood-Young America (MN) 13
Watertown-Mayer (Watertown, MN) 8
     
   Game 58
Lourdes (Rochester, MN) 21
Jordan (MN) 7
  
Game 13
Lourdes (Rochester, MN) 41
Pine Island (MN) 16
     
 Game 39
Lourdes (Rochester, MN) 23
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 6
    
Game 14
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 50
Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 0
     
  Game 52
Lourdes (Rochester, MN) 20
Lake City (MN) 14
   
Game 15
Cotter (Winona, MN) 20
Stewartville (MN) 14
     
 Game 40
Lake City (MN) 55
Cotter (Winona, MN) 32
    
Game 16
Lake City (MN) 31
La Crescent (MN) 21
     
     Finals
Game 63
Blue Earth (MN) 30
Lourdes (Rochester, MN) 7
Game 17
Perham (MN) (bye)
     
 Game 41
Perham (MN) 35
Crookston (MN) 14
    
Game 18
Crookston (MN) 21
Pequot Lakes (MN) 20
     
  Game 53
Perham (MN) 51
Park Rapids (MN) 26
   
Game 19
Roseau (MN) 22
Dilworth-Glyndon-Felton (Glyndon, MN) 6
     
 Game 42
Park Rapids (MN) 41
Roseau (MN) 14
    
Game 20
Park Rapids (MN) 48
Staples-Motley (Staples, MN) 6
     
   Game 59
Perham (MN) 42
Esko (MN) 8
  
Game 21
Proctor (MN) (bye)
     
 Game 43
Proctor (MN) 27
International Falls (MN) 6
    
Game 22
International Falls (MN) 35
Virginia (MN) 8
     
  Game 54
Esko (MN) 28
Proctor (MN) 26
   
Game 23
Aitkin (MN) 18
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 8
     
 Game 44
Esko (MN) 36
Aitkin (MN) 8
    
Game 24
Esko (MN) (bye)
     
    Game 62
Blue Earth (MN) 31
Perham (MN) 21
 
Game 25
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) (bye)
     
 Game 45
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 41
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 13
    
Game 26
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 29
Columbia Heights (MN) 16
     
  Game 55
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 61
Cannon Falls (MN) 21
   
Game 27
Cannon Falls (MN) 57
Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 8
     
 Game 46
Cannon Falls (MN) 17
Concordia Academy (Roseville, MN) 14
    
Game 28
Concordia Academy (Roseville, MN) 49
Roosevelt (Minneapolis, MN) 18
     
   Game 60
Blue Earth (MN) 21
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 12
  
Game 29
Blue Earth (MN) (bye)
     
 Game 47
Blue Earth (MN) 29
Fairmont (MN) 8
    
Game 30
Fairmont (MN) 48
Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 26
     
  Game 56
Blue Earth (MN) 35
Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 0
   
Game 31
Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 31
Worthington (MN) 13
     
 Game 48
Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 27
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 17
    
Game 32
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 17
St. Peter (MN) 14
     








Game 1: Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) has a bye
Game 2: Albany (MN) 24 Melrose (MN) 6
Game 3: Litchfield (MN) 40 Sauk Centre (MN) 6
Game 4: New London-Spicer (New London, MN) 61 Montevideo (MN) 0
Game 5: Annandale (MN) has a bye
Game 6: Mora (MN) 35 Pine City (MN) 0
Game 7: St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) 28 Milaca (MN) 14
Game 8: Foley (MN) has a bye
Game 9: Providence Academy (Plymouth, MN) has a bye
Game 10: Rockford (MN) 37 Breck (Minneapolis, MN) 14
Game 11: Jordan (MN) 41 Henry/West Metro (Minneapolis, MN) 29
Game 12: Norwood-Young America (MN) 13 Watertown-Mayer (Watertown, MN) 8
Game 13: Lourdes (Rochester, MN) 41 Pine Island (MN) 16
Game 14: Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 50 Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 0
Game 15: Cotter (Winona, MN) 20 Stewartville (MN) 14
Game 16: Lake City (MN) 31 La Crescent (MN) 21
Game 17: Perham (MN) has a bye
Game 18: Crookston (MN) 21 Pequot Lakes (MN) 20
Game 19: Roseau (MN) 22 Dilworth-Glyndon-Felton (Glyndon, MN) 6
Game 20: Park Rapids (MN) 48 Staples-Motley (Staples, MN) 6
Game 21: Proctor (MN) has a bye
Game 22: International Falls (MN) 35 Virginia (MN) 8
Game 23: Aitkin (MN) 18 Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 8
Game 24: Esko (MN) has a bye
Game 25: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) has a bye
Game 26: Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 29 Columbia Heights (MN) 16
Game 27: Cannon Falls (MN) 57 Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 8
Game 28: Concordia Academy (Roseville, MN) 49 Roosevelt (Minneapolis, MN) 18
Game 29: Blue Earth (MN) has a bye
Game 30: Fairmont (MN) 48 Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 26
Game 31: Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 31 Worthington (MN) 13
Game 32: Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 17 St. Peter (MN) 14




Game 33: Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) 33 Albany (MN) 14
Game 34: New London-Spicer (New London, MN) 19 Litchfield (MN) 6
Game 35: Annandale (MN) 47 Mora (MN) 29
Game 36: Foley (MN) 35 St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) 6
Game 37: Providence Academy (Plymouth, MN) 34 Rockford (MN) 28
Game 38: Jordan (MN) 26 Norwood-Young America (MN) 20
Game 39: Lourdes (Rochester, MN) 23 Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 6
Game 40: Lake City (MN) 55 Cotter (Winona, MN) 32
Game 41: Perham (MN) 35 Crookston (MN) 14
Game 42: Park Rapids (MN) 41 Roseau (MN) 14
Game 43: Proctor (MN) 27 International Falls (MN) 6
Game 44: Esko (MN) 36 Aitkin (MN) 8
Game 45: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 41 Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 13
Game 46: Cannon Falls (MN) 17 Concordia Academy (Roseville, MN) 14
Game 47: Blue Earth (MN) 29 Fairmont (MN) 8
Game 48: Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 27 Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 17




Game 49: New London-Spicer (New London, MN) 28 Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) 14
Game 50: Annandale (MN) 21 Foley (MN) 0
Game 51: Jordan (MN) 31 Providence Academy (Plymouth, MN) 28
Game 52: Lourdes (Rochester, MN) 20 Lake City (MN) 14
Game 53: Perham (MN) 51 Park Rapids (MN) 26
Game 54: Esko (MN) 28 Proctor (MN) 26
Game 55: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 61 Cannon Falls (MN) 21
Game 56: Blue Earth (MN) 35 Tri-City United [Montgomery-Lonsdale/Le Center] (Montgomery, MN) 0




Quarterfinals
Game 57: Annandale (MN) 20 New London-Spicer (New London, MN) 17
Game 58: Lourdes (Rochester, MN) 21 Jordan (MN) 7
Game 59: Perham (MN) 42 Esko (MN) 8
Game 60: Blue Earth (MN) 21 St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 12




Semifinals
Game 61: Lourdes (Rochester, MN) 20 Annandale (MN) 16
Game 62: Blue Earth (MN) 31 Perham (MN) 21




Finals
Game 63: Blue Earth (MN) 30 Lourdes (Rochester, MN) 7