CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Nevis (MN) 46
Rothsay (MN) 8
     
 Game 33
Nevis (MN) 18
Norman County East (Twin Valley, MN) 13
    
Game 2
Norman County East (Twin Valley, MN) 14
Park Christian (Moorhead, MN) 12
     
  Game 49
Nevis (MN) 38
Ada-Borup (Ada, MN) 35
   
Game 3
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20
Waubun (MN) 6
     
 Game 34
Ada-Borup (Ada, MN) 27
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 14
    
Game 4
Ada-Borup (Ada, MN) 46
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 14
     
   Quarterfinals
Game 57
South Ridge (Culver, MN) 24
Nevis (MN) 18
  
Game 5
South Ridge (Culver, MN) 40
Wrenshall (MN) 19
     
 Game 35
South Ridge (Culver, MN) 41
McGregor (MN) 6
    
Game 6
McGregor (MN) 34
Hill City (MN) 14
     
  Game 50
South Ridge (Culver, MN) 20
Cromwell (MN) 12
   
Game 7
Cromwell (MN) 47
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 0
     
 Game 36
Cromwell (MN) 30
Floodwood (MN) 12
    
Game 8
Floodwood (MN) 42
Carlton (MN) 6
     
    Semifinals
Game 61
Grand Meadow (MN) 61
South Ridge (Culver, MN) 6
 
Game 9
Nicollet (MN) 49
Alden-Conger (Alden, MN) 14
     
 Game 37
Nicollet (MN) 33
Madelia (MN) 26
    
Game 10
Madelia (MN) 42
Janesville-Waldorf-Pemberton (Janesville, MN) 34
     
  Game 51
Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 53
Nicollet (MN) 29
   
Game 11
Cleveland (MN) 47
Randolph (MN) 20
     
 Game 38
Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 49
Cleveland (MN) 36
    
Game 12
Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 49
Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN) 6
     
   Game 58
Grand Meadow (MN) 34
Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 20
  
Game 13
Spring Grove (MN) 56
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 14
     
 Game 39
Spring Grove (MN) 41
Houston (MN) 12
    
Game 14
Houston (MN) 67
Mabel-Canton (Mabel, MN) 28
     
  Game 52
Grand Meadow (MN) 25
Spring Grove (MN) 6
   
Game 15
Lanesboro (MN) 64
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 54
     
 Game 40
Grand Meadow (MN) 40
Lanesboro (MN) 8
    
Game 16
Grand Meadow (MN) 42
Glenville-Emmons (Glenville, MN) 8
     
     Finals
Game 63
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 40
Grand Meadow (MN) 22
Game 17
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 35
Sacred Heart (East Grand Forks, MN) 6
     
 Game 41
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 22
Kittson Central (Hallock, MN) 21
    
Game 18
Kittson Central (Hallock, MN) 7
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 6
     
  Game 53
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 26
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 23
   
Game 19
Win-E-Mac (Erskine, MN) 44
Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 0
     
 Game 42
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 41
Win-E-Mac (Erskine, MN) 20
    
Game 20
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 32
Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 0
     
   Game 59
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 34
Ely (MN) 6
  
Game 21
Bigfork (MN) 52
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 6
     
 Game 43
Bigfork (MN) 14
Chisholm (MN) 6
    
Game 22
Chisholm (MN) 36
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 28
     
  Game 54
Ely (MN) 26
Bigfork (MN) 6
   
Game 23
Kelliher/Northome (Northome, MN) 28
North Woods (Cook, MN) 24
     
 Game 44
Ely (MN) 26
Kelliher/Northome (Northome, MN) 6
    
Game 24
Ely (MN) 36
Northeast Range (Babbitt, MN) 16
     
    Game 62
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 38
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 8
 
Game 25
Underwood (MN) 56
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 6
     
 Game 45
Underwood (MN) 26
Verndale (MN) 16
    
Game 26
Verndale (MN) 42
Isle (MN) 6
     
  Game 55
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 8
Underwood (MN) 0
   
Game 27
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 72
Ashby (MN) 14
     
 Game 46
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 40
Onamia (MN) 18
    
Game 28
Onamia (MN) 30
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 22
     
   Game 60
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 6
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 0
  
Game 29
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) (bye)
     
 Game 47
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 54
Fulda (MN) 14
    
Game 30
Fulda (MN) 20
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 16
     
  Game 56
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 38
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 20
   
Game 31
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 60
Renville County West (Renville, MN) 14
     
 Game 48
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 42
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 0
    
Game 32
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 82
Hancock (MN) 14
     








Game 1: Nevis (MN) 46 Rothsay (MN) 8
Game 2: Norman County East (Twin Valley, MN) 14 Park Christian (Moorhead, MN) 12
Game 3: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20 Waubun (MN) 6
Game 4: Ada-Borup (Ada, MN) 46 Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 14
Game 5: South Ridge (Culver, MN) 40 Wrenshall (MN) 19
Game 6: McGregor (MN) 34 Hill City (MN) 14
Game 7: Cromwell (MN) 47 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 0
Game 8: Floodwood (MN) 42 Carlton (MN) 6
Game 9: Nicollet (MN) 49 Alden-Conger (Alden, MN) 14
Game 10: Madelia (MN) 42 Janesville-Waldorf-Pemberton (Janesville, MN) 34
Game 11: Cleveland (MN) 47 Randolph (MN) 20
Game 12: Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 49 Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN) 6
Game 13: Spring Grove (MN) 56 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 14
Game 14: Houston (MN) 67 Mabel-Canton (Mabel, MN) 28
Game 15: Lanesboro (MN) 64 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 54
Game 16: Grand Meadow (MN) 42 Glenville-Emmons (Glenville, MN) 8
Game 17: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 35 Sacred Heart (East Grand Forks, MN) 6
Game 18: Kittson Central (Hallock, MN) 7 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 6
Game 19: Win-E-Mac (Erskine, MN) 44 Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 0
Game 20: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 32 Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 0
Game 21: Bigfork (MN) 52 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 6
Game 22: Chisholm (MN) 36 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 28
Game 23: Kelliher/Northome (Northome, MN) 28 North Woods (Cook, MN) 24
Game 24: Ely (MN) 36 Northeast Range (Babbitt, MN) 16
Game 25: Underwood (MN) 56 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 6
Game 26: Verndale (MN) 42 Isle (MN) 6
Game 27: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 72 Ashby (MN) 14
Game 28: Onamia (MN) 30 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 22
Game 29: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) has a bye
Game 30: Fulda (MN) 20 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 16
Game 31: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 60 Renville County West (Renville, MN) 14
Game 32: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 82 Hancock (MN) 14




Game 33: Nevis (MN) 18 Norman County East (Twin Valley, MN) 13
Game 34: Ada-Borup (Ada, MN) 27 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 14
Game 35: South Ridge (Culver, MN) 41 McGregor (MN) 6
Game 36: Cromwell (MN) 30 Floodwood (MN) 12
Game 37: Nicollet (MN) 33 Madelia (MN) 26
Game 38: Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 49 Cleveland (MN) 36
Game 39: Spring Grove (MN) 41 Houston (MN) 12
Game 40: Grand Meadow (MN) 40 Lanesboro (MN) 8
Game 41: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 22 Kittson Central (Hallock, MN) 21
Game 42: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 41 Win-E-Mac (Erskine, MN) 20
Game 43: Bigfork (MN) 14 Chisholm (MN) 6
Game 44: Ely (MN) 26 Kelliher/Northome (Northome, MN) 6
Game 45: Underwood (MN) 26 Verndale (MN) 16
Game 46: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 40 Onamia (MN) 18
Game 47: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 54 Fulda (MN) 14
Game 48: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 42 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 0




Game 49: Nevis (MN) 38 Ada-Borup (Ada, MN) 35
Game 50: South Ridge (Culver, MN) 20 Cromwell (MN) 12
Game 51: Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 53 Nicollet (MN) 29
Game 52: Grand Meadow (MN) 25 Spring Grove (MN) 6
Game 53: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 26 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 23
Game 54: Ely (MN) 26 Bigfork (MN) 6
Game 55: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 8 Underwood (MN) 0
Game 56: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 38 Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 20




Quarterfinals
Game 57: South Ridge (Culver, MN) 24 Nevis (MN) 18
Game 58: Grand Meadow (MN) 34 Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 20
Game 59: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 34 Ely (MN) 6
Game 60: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 6 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 0




Semifinals
Game 61: Grand Meadow (MN) 61 South Ridge (Culver, MN) 6
Game 62: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 38 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 8




Finals
Game 63: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 40 Grand Meadow (MN) 22