CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAA



Game 1
Zimmerman (MN) 28
Melrose (MN) 14
     
 Game 33
Zimmerman (MN) 35
Foley (MN) 15
    
Game 2
Foley (MN) 21
Litchfield (MN) 19
     
  Game 49
Annandale (MN) 21
Zimmerman (MN) 7
   
Game 3
Albany (MN) 26
St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) 18
     
 Game 34
Annandale (MN) 14
Albany (MN) 9
    
Game 4
Annandale (MN) 21
New London-Spicer (New London, MN) 20
     
   Quarterfinals
Game 57
Annandale (MN) 49
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 22
  
Game 5
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 44
Milaca (MN) 40
     
 Game 35
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 28
Virginia (MN) 24
    
Game 6
Virginia (MN) 47
Esko (MN) 34
     
  Game 50
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 14
Cloquet (MN) 7
   
Game 7
Proctor (MN) 35
Mora (MN) 7
     
 Game 36
Cloquet (MN) 23
Proctor (MN) 20
    
Game 8
Cloquet (MN) 21
Pine City (MN) 14
     
    Semifinals
Game 61
Fairmont (MN) 21
Annandale (MN) 9
 
Game 9
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 42
Jordan (MN) 0
     
 Game 37
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 22
Waseca (MN) 13
    
Game 10
Waseca (MN) 49
Highland Park (St. Paul, MN) 7
     
  Game 51
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 49
Washburn (Minneapolis, MN) 31
   
Game 11
Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 20
St. Peter (MN) 10
     
 Game 38
Washburn (Minneapolis, MN) 50
Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 33
    
Game 12
Washburn (Minneapolis, MN) 21
Richfield (MN) 12
     
   Game 58
Fairmont (MN) 34
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 10
  
Game 13
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 57
New Ulm (MN) 7
     
 Game 39
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 40
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 28
    
Game 14
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 36
Watertown-Mayer (Watertown, MN) 16
     
  Game 52
Fairmont (MN) 21
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 20
   
Game 15
Montevideo (MN) 52
Worthington (MN) 40
     
 Game 40
Fairmont (MN) 33
Montevideo (MN) 7
    
Game 16
Fairmont (MN) 33
Dassel-Cokato (Cokato, MN) 28
     
     Finals
Game 63
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 34
Fairmont (MN) 32
Game 17
DeLaSalle (Minneapolis, MN) (bye)
     
 Game 41
Rockford (MN) 16
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 14
    
Game 18
Rockford (MN) 35
Blake (Minneapolis, MN) 13
     
  Game 53
Providence Academy (Plymouth, MN) 15
Rockford (MN) 14
   
Game 19
Breck (Minneapolis, MN) 39
Henry/West Metro (Minneapolis, MN) 18
     
 Game 42
Providence Academy (Plymouth, MN) 55
Breck (Minneapolis, MN) 20
    
Game 20
Providence Academy (Plymouth, MN) 49
Columbia Heights (MN) 28
     
   Game 59
Providence Academy (Plymouth, MN) 28
Perham (MN) 19
  
Game 21
Perham (MN) 34
Staples-Motley (Staples, MN) 12
     
 Game 43
Perham (MN) 28
Park Rapids (MN) 14
    
Game 22
Park Rapids (MN) 13
East Grand Forks (MN) 10
     
  Game 54
Perham (MN) 10
Pequot Lakes (MN) 3
   
Game 23
Thief River Falls (MN) 49
Roseau (MN) 19
     
 Game 44
Pequot Lakes (MN) 37
Thief River Falls (MN) 14
    
Game 24
Pequot Lakes (MN) 21
Crookston (MN) 7
     
    Game 62
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 58
Providence Academy (Plymouth, MN) 29
 
Game 25
Lourdes (Rochester, MN) 36
La Crescent (MN) 20
     
 Game 45
Stewartville (MN) 13
Lourdes (Rochester, MN) 10
    
Game 26
Stewartville (MN) 10
Byron (MN) 7
     
  Game 55
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 38
Stewartville (MN) 6
   
Game 27
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 41
Lake City (MN) 7
     
 Game 46
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 26
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 20
    
Game 28
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 42
Cannon Falls (MN) 14
     
   Game 60
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 30
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 22
  
Game 29
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 60
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 12
     
 Game 47
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 62
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 7
    
Game 30
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 28
Johnson (St. Paul, MN) 20
     
  Game 56
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 46
St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 0
   
Game 31
Concordia Academy (Roseville, MN) 14
New Life Academy/St. Croix Prep (Woodbury, MN) 6
     
 Game 48
St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 44
Concordia Academy (Roseville, MN) 19
    
Game 32
St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 24
Como Park (St. Paul, MN) 0
     








Game 1: Zimmerman (MN) 28 Melrose (MN) 14
Game 2: Foley (MN) 21 Litchfield (MN) 19
Game 3: Albany (MN) 26 St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) 18
Game 4: Annandale (MN) 21 New London-Spicer (New London, MN) 20
Game 5: Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 44 Milaca (MN) 40
Game 6: Virginia (MN) 47 Esko (MN) 34
Game 7: Proctor (MN) 35 Mora (MN) 7
Game 8: Cloquet (MN) 21 Pine City (MN) 14
Game 9: Holy Family Catholic (Victoria, MN) 42 Jordan (MN) 0
Game 10: Waseca (MN) 49 Highland Park (St. Paul, MN) 7
Game 11: Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 20 St. Peter (MN) 10
Game 12: Washburn (Minneapolis, MN) 21 Richfield (MN) 12
Game 13: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 57 New Ulm (MN) 7
Game 14: Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 36 Watertown-Mayer (Watertown, MN) 16
Game 15: Montevideo (MN) 52 Worthington (MN) 40
Game 16: Fairmont (MN) 33 Dassel-Cokato (Cokato, MN) 28
Game 17: DeLaSalle (Minneapolis, MN) has a bye
Game 18: Rockford (MN) 35 Blake (Minneapolis, MN) 13
Game 19: Breck (Minneapolis, MN) 39 Henry/West Metro (Minneapolis, MN) 18
Game 20: Providence Academy (Plymouth, MN) 49 Columbia Heights (MN) 28
Game 21: Perham (MN) 34 Staples-Motley (Staples, MN) 12
Game 22: Park Rapids (MN) 13 East Grand Forks (MN) 10
Game 23: Thief River Falls (MN) 49 Roseau (MN) 19
Game 24: Pequot Lakes (MN) 21 Crookston (MN) 7
Game 25: Lourdes (Rochester, MN) 36 La Crescent (MN) 20
Game 26: Stewartville (MN) 10 Byron (MN) 7
Game 27: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 41 Lake City (MN) 7
Game 28: Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 42 Cannon Falls (MN) 14
Game 29: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 60 St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 12
Game 30: Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 28 Johnson (St. Paul, MN) 20
Game 31: Concordia Academy (Roseville, MN) 14 New Life Academy/St. Croix Prep (Woodbury, MN) 6
Game 32: St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 24 Como Park (St. Paul, MN) 0




Game 33: Zimmerman (MN) 35 Foley (MN) 15
Game 34: Annandale (MN) 14 Albany (MN) 9
Game 35: Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 28 Virginia (MN) 24
Game 36: Cloquet (MN) 23 Proctor (MN) 20
Game 37: Holy Family Catholic (Victoria, MN) 22 Waseca (MN) 13
Game 38: Washburn (Minneapolis, MN) 50 Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 33
Game 39: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 40 Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 28
Game 40: Fairmont (MN) 33 Montevideo (MN) 7
Game 41: Rockford (MN) 16 DeLaSalle (Minneapolis, MN) 14
Game 42: Providence Academy (Plymouth, MN) 55 Breck (Minneapolis, MN) 20
Game 43: Perham (MN) 28 Park Rapids (MN) 14
Game 44: Pequot Lakes (MN) 37 Thief River Falls (MN) 14
Game 45: Stewartville (MN) 13 Lourdes (Rochester, MN) 10
Game 46: Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 26 Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 20
Game 47: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 62 Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 7
Game 48: St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 44 Concordia Academy (Roseville, MN) 19




Game 49: Annandale (MN) 21 Zimmerman (MN) 7
Game 50: Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 14 Cloquet (MN) 7
Game 51: Holy Family Catholic (Victoria, MN) 49 Washburn (Minneapolis, MN) 31
Game 52: Fairmont (MN) 21 Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 20
Game 53: Providence Academy (Plymouth, MN) 15 Rockford (MN) 14
Game 54: Perham (MN) 10 Pequot Lakes (MN) 3
Game 55: Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 38 Stewartville (MN) 6
Game 56: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 46 St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 0




Quarterfinals
Game 57: Annandale (MN) 49 Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 22
Game 58: Fairmont (MN) 34 Holy Family Catholic (Victoria, MN) 10
Game 59: Providence Academy (Plymouth, MN) 28 Perham (MN) 19
Game 60: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 30 Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 22




Semifinals
Game 61: Fairmont (MN) 21 Annandale (MN) 9
Game 62: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 58 Providence Academy (Plymouth, MN) 29




Finals
Game 63: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 34 Fairmont (MN) 32