CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AA



Game 1
Pierz (MN) 47
Wadena-Deer Creek (Wadena, MN) 7
     
 Game 33
Pierz (MN) 20
Holdingford (MN) 0
    
Game 2
Holdingford (MN) 28
Upsala/Swanville (Upsala, MN) 0
     
  Game 49
Pierz (MN) 28
Sauk Centre (MN) 0
   
Game 3
Long Prairie-Grey Eagle (Long Prairie, MN) 15
Breckenridge (MN) 14
     
 Game 34
Sauk Centre (MN) 48
Long Prairie-Grey Eagle (Long Prairie, MN) 0
    
Game 4
Sauk Centre (MN) 56
Osakis (MN) 29
     
   Quarterfinals
Game 57
Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 26
Pierz (MN) 20
  
Game 5
Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 55
Marshall (Duluth, MN) 16
     
 Game 35
Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 70
Crosby-Ironton (Crosby, MN) 27
    
Game 6
Crosby-Ironton (Crosby, MN) 20
Aitkin (MN) 15
     
  Game 50
Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 48
Two Harbors (MN) 7
   
Game 7
Two Harbors (MN) 48
Eveleth-Gilbert (Eveleth, MN) 14
     
 Game 36
Two Harbors (MN) 24
Hinckley-Finlayson (Hinckley, MN) 20
    
Game 8
Hinckley-Finlayson (Hinckley, MN) 44
Rush City (MN) 19
     
    Semifinals
Game 61
Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 35
Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 14
 
Game 9
Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) (bye)
     
 Game 37
Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 53
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva (New Richland, MN) 28
    
Game 10
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva (New Richland, MN) 42
Kenyon-Wanamingo (Kenyon, MN) 6
     
  Game 51
Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 42
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 22
   
Game 11
Triton (Dodge Center, MN) 33
Montgomery-Lonsdale (Montgomery, MN) 14
     
 Game 38
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 28
Triton (Dodge Center, MN) 14
    
Game 12
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 42
Hayfield (MN) 7
     
   Game 58
Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 35
Blue Earth (MN) 14
  
Game 13
Blue Earth (MN) 47
St. James (MN) 0
     
 Game 39
Blue Earth (MN) 48
Maple River (Mapleton, MN) 20
    
Game 14
Maple River (Mapleton, MN) 27
Tracy-Milroy-Balaton (Tracy, MN) 6
     
  Game 52
Blue Earth (MN) 28
Luverne (MN) 0
   
Game 15
Luverne (MN) 40
Windom (MN) 6
     
 Game 40
Luverne (MN) 12
Jackson County Central (Jackson, MN) 0
    
Game 16
Jackson County Central (Jackson, MN) 43
Pipestone (MN) 13
     
     Finals
Game 63
Caledonia (MN) 27
Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 0
Game 17
B O L D (Olivia, MN) 27
Yellow Medicine East (Granite Falls, MN) 0
     
 Game 41
B O L D (Olivia, MN) 28
Benson (MN) 7
    
Game 18
Benson (MN) 30
Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) 14
     
  Game 53
Paynesville (MN) 36
B O L D (Olivia, MN) 30
   
Game 19
Paynesville (MN) 36
Lac qui Parle Valley (Madison, MN) 27
     
 Game 42
Paynesville (MN) 60
Eden Valley-Watkins (Eden Valley, MN) 24
    
Game 20
Eden Valley-Watkins (Eden Valley, MN) 34
Minnewaska Area (Glenwood, MN) 33
     
   Game 59
Warroad (MN) 34
Paynesville (MN) 12
  
Game 21
Hawley (MN) 49
United North Central co-op [Menahga/Sebeka] (Menahga, MN) 0
     
 Game 43
Hawley (MN) 43
Bagley (MN) 6
    
Game 22
Bagley (MN) 26
Dilworth-Glyndon-Felton (Glyndon, MN) 14
     
  Game 54
Warroad (MN) 14
Hawley (MN) 7
   
Game 23
Warroad (MN) 47
Frazee (MN) 18
     
 Game 44
Warroad (MN) 21
Barnesville (MN) 20
    
Game 24
Barnesville (MN) 44
Pelican Rapids (MN) 3
     
    Game 62
Caledonia (MN) 37
Warroad (MN) 0
 
Game 25
Caledonia (MN) 42
Dover-Eyota (Eyota, MN) 0
     
 Game 45
Caledonia (MN) 51
Lewiston-Altura (Lewiston, MN) 14
    
Game 26
Lewiston-Altura (Lewiston, MN) 33
Cotter (Winona, MN) 31
     
  Game 55
Caledonia (MN) 41
Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 6
   
Game 27
Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 18
St. Charles (MN) 16
     
 Game 46
Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 40
Chatfield (MN) 16
    
Game 28
Chatfield (MN) 42
Pine Island (MN) 28
     
   Game 60
Caledonia (MN) 47
Maple Lake (MN) 12
  
Game 29
Norwood-Young America (MN) 55
St. Agnes (St. Paul, MN) 12
     
 Game 47
Norwood-Young America (MN) 42
Sibley East (Arlington, MN) 0
    
Game 30
Sibley East (Arlington, MN) 75
Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 7
     
  Game 56
Maple Lake (MN) 24
Norwood-Young America (MN) 21
   
Game 31
Maple Lake (MN) 40
Howard Lake-Waverly-Winsted (Howard Lake, MN) 28
     
 Game 48
Maple Lake (MN) 20
Mayer Lutheran (Mayer, MN) 14
    
Game 32
Mayer Lutheran (Mayer, MN) 33
Brooklyn Center (MN) 14
     








Game 1: Pierz (MN) 47 Wadena-Deer Creek (Wadena, MN) 7
Game 2: Holdingford (MN) 28 Upsala/Swanville (Upsala, MN) 0
Game 3: Long Prairie-Grey Eagle (Long Prairie, MN) 15 Breckenridge (MN) 14
Game 4: Sauk Centre (MN) 56 Osakis (MN) 29
Game 5: Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 55 Marshall (Duluth, MN) 16
Game 6: Crosby-Ironton (Crosby, MN) 20 Aitkin (MN) 15
Game 7: Two Harbors (MN) 48 Eveleth-Gilbert (Eveleth, MN) 14
Game 8: Hinckley-Finlayson (Hinckley, MN) 44 Rush City (MN) 19
Game 9: Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) has a bye
Game 10: New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva (New Richland, MN) 42 Kenyon-Wanamingo (Kenyon, MN) 6
Game 11: Triton (Dodge Center, MN) 33 Montgomery-Lonsdale (Montgomery, MN) 14
Game 12: Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 42 Hayfield (MN) 7
Game 13: Blue Earth (MN) 47 St. James (MN) 0
Game 14: Maple River (Mapleton, MN) 27 Tracy-Milroy-Balaton (Tracy, MN) 6
Game 15: Luverne (MN) 40 Windom (MN) 6
Game 16: Jackson County Central (Jackson, MN) 43 Pipestone (MN) 13
Game 17: B O L D (Olivia, MN) 27 Yellow Medicine East (Granite Falls, MN) 0
Game 18: Benson (MN) 30 Morris Area/Chokio-Alberta (Morris, MN) 14
Game 19: Paynesville (MN) 36 Lac qui Parle Valley (Madison, MN) 27
Game 20: Eden Valley-Watkins (Eden Valley, MN) 34 Minnewaska Area (Glenwood, MN) 33
Game 21: Hawley (MN) 49 United North Central co-op [Menahga/Sebeka] (Menahga, MN) 0
Game 22: Bagley (MN) 26 Dilworth-Glyndon-Felton (Glyndon, MN) 14
Game 23: Warroad (MN) 47 Frazee (MN) 18
Game 24: Barnesville (MN) 44 Pelican Rapids (MN) 3
Game 25: Caledonia (MN) 42 Dover-Eyota (Eyota, MN) 0
Game 26: Lewiston-Altura (Lewiston, MN) 33 Cotter (Winona, MN) 31
Game 27: Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 18 St. Charles (MN) 16
Game 28: Chatfield (MN) 42 Pine Island (MN) 28
Game 29: Norwood-Young America (MN) 55 St. Agnes (St. Paul, MN) 12
Game 30: Sibley East (Arlington, MN) 75 Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 7
Game 31: Maple Lake (MN) 40 Howard Lake-Waverly-Winsted (Howard Lake, MN) 28
Game 32: Mayer Lutheran (Mayer, MN) 33 Brooklyn Center (MN) 14




Game 33: Pierz (MN) 20 Holdingford (MN) 0
Game 34: Sauk Centre (MN) 48 Long Prairie-Grey Eagle (Long Prairie, MN) 0
Game 35: Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 70 Crosby-Ironton (Crosby, MN) 27
Game 36: Two Harbors (MN) 24 Hinckley-Finlayson (Hinckley, MN) 20
Game 37: Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 53 New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva (New Richland, MN) 28
Game 38: Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 28 Triton (Dodge Center, MN) 14
Game 39: Blue Earth (MN) 48 Maple River (Mapleton, MN) 20
Game 40: Luverne (MN) 12 Jackson County Central (Jackson, MN) 0
Game 41: B O L D (Olivia, MN) 28 Benson (MN) 7
Game 42: Paynesville (MN) 60 Eden Valley-Watkins (Eden Valley, MN) 24
Game 43: Hawley (MN) 43 Bagley (MN) 6
Game 44: Warroad (MN) 21 Barnesville (MN) 20
Game 45: Caledonia (MN) 51 Lewiston-Altura (Lewiston, MN) 14
Game 46: Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 40 Chatfield (MN) 16
Game 47: Norwood-Young America (MN) 42 Sibley East (Arlington, MN) 0
Game 48: Maple Lake (MN) 20 Mayer Lutheran (Mayer, MN) 14




Game 49: Pierz (MN) 28 Sauk Centre (MN) 0
Game 50: Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 48 Two Harbors (MN) 7
Game 51: Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 42 Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 22
Game 52: Blue Earth (MN) 28 Luverne (MN) 0
Game 53: Paynesville (MN) 36 B O L D (Olivia, MN) 30
Game 54: Warroad (MN) 14 Hawley (MN) 7
Game 55: Caledonia (MN) 41 Zumbrota-Mazeppa (Zumbrota, MN) 6
Game 56: Maple Lake (MN) 24 Norwood-Young America (MN) 21




Quarterfinals
Game 57: Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 26 Pierz (MN) 20
Game 58: Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 35 Blue Earth (MN) 14
Game 59: Warroad (MN) 34 Paynesville (MN) 12
Game 60: Caledonia (MN) 47 Maple Lake (MN) 12




Semifinals
Game 61: Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 35 Waterville-Elysian-Morristown (Waterville, MN) 14
Game 62: Caledonia (MN) 37 Warroad (MN) 0




Finals
Game 63: Caledonia (MN) 27 Moose Lake/Willow River (Moose Lake, MN) 0