CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 56
Park Christian (Moorhead, MN) 12
     
 Game 33
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 49
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 24
    
Game 2
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20
Norman County East (Twin Valley, MN) 14
     
  Game 49
Ada-Borup (Ada, MN) 22
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 20
   
Game 3
Underwood (MN) 52
Nevis (MN) 28
     
 Game 34
Ada-Borup (Ada, MN) 35
Underwood (MN) 8
    
Game 4
Ada-Borup (Ada, MN) 27
Waubun (MN) 24
     
   Quarterfinals
Game 57
Ada-Borup (Ada, MN) 36
Bigfork (MN) 20
  
Game 5
North Woods (Cook, MN) 30
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 14
     
 Game 35
North Woods (Cook, MN) 46
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 18
    
Game 6
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 31
Ely (MN) 12
     
  Game 50
Bigfork (MN) 27
North Woods (Cook, MN) 26
   
Game 7
Kelliher/Northome (Northome, MN) 21
Northeast Range (Babbitt, MN) 6
     
 Game 36
Bigfork (MN) 47
Kelliher/Northome (Northome, MN) 20
    
Game 8
Bigfork (MN) 42
Chisholm (MN) 12
     
    Semifinals
Game 61
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 48
Ada-Borup (Ada, MN) 20
 
Game 9
Nicollet (MN) (bye)
     
 Game 37
Nicollet (MN) 41
Janesville-Waldorf-Pemberton (Janesville, MN) 19
    
Game 10
Janesville-Waldorf-Pemberton (Janesville, MN) 48
West Lutheran (Plymouth, MN) 14
     
  Game 51
Nicollet (MN) 44
Madelia (MN) 0
   
Game 11
Cleveland (MN) 52
Randolph (MN) 28
     
 Game 38
Madelia (MN) 37
Cleveland (MN) 14
    
Game 12
Madelia (MN) 55
Truman (MN) 16
     
   Game 58
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 28
Nicollet (MN) 12
  
Game 13
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) (bye)
     
 Game 39
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 28
Fulda (MN) 0
    
Game 14
Fulda (MN) 28
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 12
     
  Game 52
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 30
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 8
   
Game 15
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 66
Renville County West (Renville, MN) 0
     
 Game 40
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 44
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 36
    
Game 16
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 66
Hancock (MN) 14
     
     Finals
Game 63
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 36
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 28
Game 17
McGregor (MN) 48
Northland (Remer, MN) 14
     
 Game 41
McGregor (MN) 28
Cromwell (MN) 9
    
Game 18
Cromwell (MN) 29
Hill City (MN) 12
     
  Game 53
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 37
McGregor (MN) 34
   
Game 19
Floodwood (MN) 56
South Ridge (Culver, MN) 14
     
 Game 42
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 25
Floodwood (MN) 8
    
Game 20
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 59
Wrenshall (MN) 6
     
   Game 59
Kittson Central (Hallock, MN) 42
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 16
  
Game 21
Kittson Central (Hallock, MN) (bye)
     
 Game 43
Kittson Central (Hallock, MN) 46
Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 6
    
Game 22
Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 40
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 12
     
  Game 54
Kittson Central (Hallock, MN) 28
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 26
   
Game 23
Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 28
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 26
     
 Game 44
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 28
Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 8
    
Game 24
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) (bye)
     
    Game 62
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 62
Kittson Central (Hallock, MN) 22
 
Game 25
Spring Grove (MN) 41
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 22
     
 Game 45
Spring Grove (MN) 62
Lanesboro (MN) 6
    
Game 26
Lanesboro (MN) 27
Houston (MN) 21
     
  Game 55
Spring Grove (MN) 28
Grand Meadow (MN) 0
   
Game 27
Mabel-Canton (Mabel, MN) 27
Glenville-Emmons (Glenville, MN) 20
     
 Game 46
Grand Meadow (MN) 34
Mabel-Canton (Mabel, MN) 20
    
Game 28
Grand Meadow (MN) 55
Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther (Granada, MN) 28
     
   Game 60
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 8
Spring Grove (MN) 7
  
Game 29
Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 48
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 26
     
 Game 47
Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 38
Isle (MN) 20
    
Game 30
Isle (MN) 35
Ashby (MN) 34
     
  Game 56
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 50
Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 16
   
Game 31
Onamia (MN) 28
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 8
     
 Game 48
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 50
Onamia (MN) 12
    
Game 32
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 44
Verndale (MN) 8
     








Game 1: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 56 Park Christian (Moorhead, MN) 12
Game 2: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20 Norman County East (Twin Valley, MN) 14
Game 3: Underwood (MN) 52 Nevis (MN) 28
Game 4: Ada-Borup (Ada, MN) 27 Waubun (MN) 24
Game 5: North Woods (Cook, MN) 30 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 14
Game 6: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 31 Ely (MN) 12
Game 7: Kelliher/Northome (Northome, MN) 21 Northeast Range (Babbitt, MN) 6
Game 8: Bigfork (MN) 42 Chisholm (MN) 12
Game 9: Nicollet (MN) has a bye
Game 10: Janesville-Waldorf-Pemberton (Janesville, MN) 48 West Lutheran (Plymouth, MN) 14
Game 11: Cleveland (MN) 52 Randolph (MN) 28
Game 12: Madelia (MN) 55 Truman (MN) 16
Game 13: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) has a bye
Game 14: Fulda (MN) 28 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 12
Game 15: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 66 Renville County West (Renville, MN) 0
Game 16: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 66 Hancock (MN) 14
Game 17: McGregor (MN) 48 Northland (Remer, MN) 14
Game 18: Cromwell (MN) 29 Hill City (MN) 12
Game 19: Floodwood (MN) 56 South Ridge (Culver, MN) 14
Game 20: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 59 Wrenshall (MN) 6
Game 21: Kittson Central (Hallock, MN) has a bye
Game 22: Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 40 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 12
Game 23: Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 28 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 26
Game 24: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) has a bye
Game 25: Spring Grove (MN) 41 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 22
Game 26: Lanesboro (MN) 27 Houston (MN) 21
Game 27: Mabel-Canton (Mabel, MN) 27 Glenville-Emmons (Glenville, MN) 20
Game 28: Grand Meadow (MN) 55 Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther (Granada, MN) 28
Game 29: Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 48 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 26
Game 30: Isle (MN) 35 Ashby (MN) 34
Game 31: Onamia (MN) 28 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 8
Game 32: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 44 Verndale (MN) 8




Game 33: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 49 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 24
Game 34: Ada-Borup (Ada, MN) 35 Underwood (MN) 8
Game 35: North Woods (Cook, MN) 46 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 18
Game 36: Bigfork (MN) 47 Kelliher/Northome (Northome, MN) 20
Game 37: Nicollet (MN) 41 Janesville-Waldorf-Pemberton (Janesville, MN) 19
Game 38: Madelia (MN) 37 Cleveland (MN) 14
Game 39: Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 28 Fulda (MN) 0
Game 40: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 44 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 36
Game 41: McGregor (MN) 28 Cromwell (MN) 9
Game 42: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 25 Floodwood (MN) 8
Game 43: Kittson Central (Hallock, MN) 46 Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 6
Game 44: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 28 Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 8
Game 45: Spring Grove (MN) 62 Lanesboro (MN) 6
Game 46: Grand Meadow (MN) 34 Mabel-Canton (Mabel, MN) 20
Game 47: Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 38 Isle (MN) 20
Game 48: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 50 Onamia (MN) 12




Game 49: Ada-Borup (Ada, MN) 22 Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 20
Game 50: Bigfork (MN) 27 North Woods (Cook, MN) 26
Game 51: Nicollet (MN) 44 Madelia (MN) 0
Game 52: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 30 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 8
Game 53: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 37 McGregor (MN) 34
Game 54: Kittson Central (Hallock, MN) 28 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 26
Game 55: Spring Grove (MN) 28 Grand Meadow (MN) 0
Game 56: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 50 Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 16




Quarterfinals
Game 57: Ada-Borup (Ada, MN) 36 Bigfork (MN) 20
Game 58: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 28 Nicollet (MN) 12
Game 59: Kittson Central (Hallock, MN) 42 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 16
Game 60: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 8 Spring Grove (MN) 7




Semifinals
Game 61: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 48 Ada-Borup (Ada, MN) 20
Game 62: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 62 Kittson Central (Hallock, MN) 22




Finals
Game 63: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 36 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 28