CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAA



Game 1
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 42
Watertown-Mayer (Watertown, MN) 0
     
 Game 33
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 42
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 0
    
Game 2
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 16
Montevideo (MN) 13
     
  Game 49
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 44
Fairmont (MN) 14
   
Game 3
Dassel-Cokato (Cokato, MN) 34
Worthington (MN) 6
     
 Game 34
Fairmont (MN) 20
Dassel-Cokato (Cokato, MN) 14
    
Game 4
Fairmont (MN) 38
Sibley East (Arlington, MN) 22
     
   Quarterfinals
Game 57
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 6
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 3
  
Game 5
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 80
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 8
     
 Game 35
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 40
Johnson (St. Paul, MN) 14
    
Game 6
Johnson (St. Paul, MN) 42
St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 32
     
  Game 50
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 48
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 21
   
Game 7
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 14
Concordia Academy (Roseville, MN) 13
     
 Game 36
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 55
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 8
    
Game 8
St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 81
Blake (Minneapolis, MN) 14
     
    Semifinals
Game 61
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 28
Mora (MN) 0
 
Game 9
Pine City (MN) 22
Aitkin (MN) 6
     
 Game 37
Virginia (MN) 28
Pine City (MN) 6
    
Game 10
Virginia (MN) 32
Proctor (MN) 14
     
  Game 51
Mora (MN) 21
Virginia (MN) 7
   
Game 11
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 21
Two Harbors (MN) 6
     
 Game 38
Mora (MN) 27
Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 12
    
Game 12
Mora (MN) 26
Milaca (MN) 21
     
   Game 58
Mora (MN) 31
Pequot Lakes (MN) 14
  
Game 13
Pequot Lakes (MN) 55
Roseau (MN) 0
     
 Game 39
Pequot Lakes (MN) 22
Thief River Falls (MN) 3
    
Game 14
Thief River Falls (MN) 34
Crookston (MN) 14
     
  Game 52
Pequot Lakes (MN) 48
Perham (MN) 16
   
Game 15
Staples-Motley (Staples, MN) 44
East Grand Forks (MN) 0
     
 Game 40
Perham (MN) 16
Staples-Motley (Staples, MN) 14
    
Game 16
Perham (MN) 36
Park Rapids (MN) 22
     
     Finals
Game 63
New London-Spicer (New London, MN) 28
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 21
Game 17
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 45
Lake City (MN) 6
     
 Game 41
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 31
Lourdes (Rochester, MN) 14
    
Game 18
Lourdes (Rochester, MN) 46
Byron (MN) 14
     
  Game 53
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 30
La Crescent (MN) 14
   
Game 19
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 41
Cannon Falls (MN) 20
     
 Game 42
La Crescent (MN) 28
Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 14
    
Game 20
La Crescent (MN) 28
Stewartville (MN) 27
     
   Game 59
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 46
Waseca (MN) 14
  
Game 21
Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 42
Roosevelt (Minneapolis, MN) 6
     
 Game 43
Waseca (MN) 35
Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 26
    
Game 22
Waseca (MN) 28
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 0
     
  Game 54
Waseca (MN) 27
Washburn (Minneapolis, MN) 26
   
Game 23
Washburn (Minneapolis, MN) 32
Blue Earth (MN) 7
     
 Game 44
Washburn (Minneapolis, MN) 27
Highland Park (St. Paul, MN) 12
    
Game 24
Highland Park (St. Paul, MN) 56
Jordan (MN) 36
     
    Game 62
New London-Spicer (New London, MN) 34
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 14
 
Game 25
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 24
Brooklyn Center (MN) 0
     
 Game 45
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 48
Breck (Minneapolis, MN) 20
    
Game 26
Breck (Minneapolis, MN) 35
Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 6
     
  Game 55
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 29
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 27
   
Game 27
Columbia Heights (MN) 39
Providence Academy (Plymouth, MN) 21
     
 Game 46
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 35
Columbia Heights (MN) 14
    
Game 28
Holy Family Catholic (Victoria, MN) 70
Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 6
     
   Game 60
New London-Spicer (New London, MN) 28
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 8
  
Game 29
New London-Spicer (New London, MN) 42
Sauk Centre (MN) 6
     
 Game 47
New London-Spicer (New London, MN) 38
Annandale (MN) 6
    
Game 30
Annandale (MN) 34
Foley (MN) 19
     
  Game 56
New London-Spicer (New London, MN) 20
Albany (MN) 18
   
Game 31
Zimmerman (MN) 33
Litchfield (MN) 14
     
 Game 48
Albany (MN) 44
Zimmerman (MN) 14
    
Game 32
Albany (MN) 28
Melrose (MN) 14
     








Game 1: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 42 Watertown-Mayer (Watertown, MN) 0
Game 2: Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 16 Montevideo (MN) 13
Game 3: Dassel-Cokato (Cokato, MN) 34 Worthington (MN) 6
Game 4: Fairmont (MN) 38 Sibley East (Arlington, MN) 22
Game 5: DeLaSalle (Minneapolis, MN) 80 St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 8
Game 6: Johnson (St. Paul, MN) 42 St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 32
Game 7: Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 14 Concordia Academy (Roseville, MN) 13
Game 8: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 81 Blake (Minneapolis, MN) 14
Game 9: Pine City (MN) 22 Aitkin (MN) 6
Game 10: Virginia (MN) 32 Proctor (MN) 14
Game 11: Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 21 Two Harbors (MN) 6
Game 12: Mora (MN) 26 Milaca (MN) 21
Game 13: Pequot Lakes (MN) 55 Roseau (MN) 0
Game 14: Thief River Falls (MN) 34 Crookston (MN) 14
Game 15: Staples-Motley (Staples, MN) 44 East Grand Forks (MN) 0
Game 16: Perham (MN) 36 Park Rapids (MN) 22
Game 17: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 45 Lake City (MN) 6
Game 18: Lourdes (Rochester, MN) 46 Byron (MN) 14
Game 19: Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 41 Cannon Falls (MN) 20
Game 20: La Crescent (MN) 28 Stewartville (MN) 27
Game 21: Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 42 Roosevelt (Minneapolis, MN) 6
Game 22: Waseca (MN) 28 Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 0
Game 23: Washburn (Minneapolis, MN) 32 Blue Earth (MN) 7
Game 24: Highland Park (St. Paul, MN) 56 Jordan (MN) 36
Game 25: Minneapolis North (Minneapolis, MN) 24 Brooklyn Center (MN) 0
Game 26: Breck (Minneapolis, MN) 35 Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 6
Game 27: Columbia Heights (MN) 39 Providence Academy (Plymouth, MN) 21
Game 28: Holy Family Catholic (Victoria, MN) 70 Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 6
Game 29: New London-Spicer (New London, MN) 42 Sauk Centre (MN) 6
Game 30: Annandale (MN) 34 Foley (MN) 19
Game 31: Zimmerman (MN) 33 Litchfield (MN) 14
Game 32: Albany (MN) 28 Melrose (MN) 14




Game 33: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 42 Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 0
Game 34: Fairmont (MN) 20 Dassel-Cokato (Cokato, MN) 14
Game 35: DeLaSalle (Minneapolis, MN) 40 Johnson (St. Paul, MN) 14
Game 36: St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 55 Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 8
Game 37: Virginia (MN) 28 Pine City (MN) 6
Game 38: Mora (MN) 27 Greenway/Nashwauk-Keewatin (Coleraine, MN) 12
Game 39: Pequot Lakes (MN) 22 Thief River Falls (MN) 3
Game 40: Perham (MN) 16 Staples-Motley (Staples, MN) 14
Game 41: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 31 Lourdes (Rochester, MN) 14
Game 42: La Crescent (MN) 28 Plainview-Elgin-Millville (Elgin, MN) 14
Game 43: Waseca (MN) 35 Belle Plaine/Holy Family Academy (Belle Plaine, MN) 26
Game 44: Washburn (Minneapolis, MN) 27 Highland Park (St. Paul, MN) 12
Game 45: Minneapolis North (Minneapolis, MN) 48 Breck (Minneapolis, MN) 20
Game 46: Holy Family Catholic (Victoria, MN) 35 Columbia Heights (MN) 14
Game 47: New London-Spicer (New London, MN) 38 Annandale (MN) 6
Game 48: Albany (MN) 44 Zimmerman (MN) 14




Game 49: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 44 Fairmont (MN) 14
Game 50: DeLaSalle (Minneapolis, MN) 48 St. Croix Lutheran (West St. Paul, MN) 21
Game 51: Mora (MN) 21 Virginia (MN) 7
Game 52: Pequot Lakes (MN) 48 Perham (MN) 16
Game 53: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 30 La Crescent (MN) 14
Game 54: Waseca (MN) 27 Washburn (Minneapolis, MN) 26
Game 55: Minneapolis North (Minneapolis, MN) 29 Holy Family Catholic (Victoria, MN) 27
Game 56: New London-Spicer (New London, MN) 20 Albany (MN) 18




Quarterfinals
Game 57: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 6 DeLaSalle (Minneapolis, MN) 3
Game 58: Mora (MN) 31 Pequot Lakes (MN) 14
Game 59: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 46 Waseca (MN) 14
Game 60: New London-Spicer (New London, MN) 28 Minneapolis North (Minneapolis, MN) 8




Semifinals
Game 61: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 28 Mora (MN) 0
Game 62: New London-Spicer (New London, MN) 34 Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 14




Finals
Game 63: New London-Spicer (New London, MN) 28 Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 21