CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota A



Game 1
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 52
Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept] (Round Lake, MN) 13
     
 Game 33
Murray County Central (Slayton, MN) 28
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 16
    
Game 2
Murray County Central (Slayton, MN) 36
Red Rock Central (Lamberton, MN) 0
     
  Game 49
Adrian (MN) 14
Murray County Central (Slayton, MN) 0
   
Game 3
Wabasso (MN) 45
Fulda (MN) 27
     
 Game 34
Adrian (MN) 14
Wabasso (MN) 6
    
Game 4
Adrian (MN) 47
Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 0
     
   Quarterfinals
Game 57
Adrian (MN) 27
St. Bernard's (St. Paul, MN) 21
  
Game 5
St. Bernard's (St. Paul, MN) (bye)
     
 Game 35
St. Bernard's (St. Paul, MN) 49
Lester Prairie/Holy Trinity (Lester Prairie, MN) 11
    
Game 6
Lester Prairie/Holy Trinity (Lester Prairie, MN) 14
Belgrade-Brooten-Elrosa (Belgrade, MN) 10
     
  Game 50
St. Bernard's (St. Paul, MN) 51
Atwater-Cosmos-Grove City (Grove City, MN) 38
   
Game 7
Atwater-Cosmos-Grove City (Grove City, MN) 35
West Lutheran (Plymouth, MN) 6
     
 Game 36
Atwater-Cosmos-Grove City (Grove City, MN) 61
St. Agnes (St. Paul, MN) 6
    
Game 8
St. Agnes (St. Paul, MN) 41
Lion's Gate Christian Academy/Bethany Academy (Bloomington, MN) 6
     
    Semifinals
Game 61
Adrian (MN) 14
Fosston (MN) 7
 
Game 9
East Central (Sandstone, MN) 61
Ely (MN) 0
     
 Game 37
East Central (Sandstone, MN) 24
Chisholm (MN) 0
    
Game 10
Chisholm (MN) 20
Mesabi East (Aurora, MN) 14
     
  Game 51
East Central (Sandstone, MN) 14
Ogilvie (MN) 8
   
Game 11
Ogilvie (MN) 40
Cook County (Grand Marais, MN) 6
     
 Game 38
Ogilvie (MN) 32
Barnum (MN) 16
    
Game 12
Barnum (MN) 33
Carlton (MN) 0
     
   Game 58
Fosston (MN) 49
East Central (Sandstone, MN) 13
  
Game 13
Fosston (MN) 47
Cass Lake-Bena (Cass Lake, MN) 0
     
 Game 39
Fosston (MN) 26
Lake of the Woods (Baudette, MN) 8
    
Game 14
Lake of the Woods (Baudette, MN) 13
Red Lake County Central/Red Lake Falls (Oklee, MN) 12
     
  Game 52
Fosston (MN) 34
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 0
   
Game 15
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 33
Fertile-Beltrami (Fertile, MN) 13
     
 Game 40
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 8
Mahnomen (MN) 6
    
Game 16
Mahnomen (MN) 27
Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 6
     
     Finals
Game 63
Minneota (MN) 42
Adrian (MN) 21
Game 17
Blooming Prairie (MN) 49
Wabasha-Kellogg (Wabasha, MN) 12
     
 Game 41
Blooming Prairie (MN) 35
Fillmore Central (Harmony, MN) 13
    
Game 18
Fillmore Central (Harmony, MN) 26
Medford (MN) 6
     
  Game 53
Blooming Prairie (MN) 21
Goodhue (MN) 20
   
Game 19
Rushford-Peterson (Rushford, MN) 33
Bethlehem Academy (Faribault, MN) 20
     
 Game 42
Goodhue (MN) 21
Rushford-Peterson (Rushford, MN) 7
    
Game 20
Goodhue (MN) 29
Randolph (MN) 0
     
   Game 59
Blooming Prairie (MN) 21
New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 8
  
Game 21
New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 59
Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther (Granada, MN) 6
     
 Game 43
New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 42
Cedar Mountain/Comfrey (Morgan, MN) 12
    
Game 22
Cedar Mountain/Comfrey (Morgan, MN) 35
Loyola (Mankato, MN) 0
     
  Game 54
New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 27
Springfield (MN) 14
   
Game 23
Le Center (MN) 40
Sleepy Eye (MN) 12
     
 Game 44
Springfield (MN) 35
Le Center (MN) 20
    
Game 24
Springfield (MN) 40
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 6
     
    Game 62
Minneota (MN) 49
Blooming Prairie (MN) 26
 
Game 25
Minneota (MN) 77
Lakeview (Cottonwood, MN) 0
     
 Game 45
Minneota (MN) 56
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 6
    
Game 26
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 38
Canby (MN) 16
     
  Game 55
Minneota (MN) 22
Dawson-Boyd (Dawson, MN) 13
   
Game 27
Dawson-Boyd (Dawson, MN) 48
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (Kerkhoven, MN) 0
     
 Game 46
Dawson-Boyd (Dawson, MN) 28
MACCRAY (Clara City, MN) 0
    
Game 28
MACCRAY (Clara City, MN) 48
Renville County West (Renville, MN) 8
     
   Game 60
Minneota (MN) 45
Barnesville (MN) 17
  
Game 29
Barnesville (MN) 49
Parkers Prairie (MN) 6
     
 Game 47
Barnesville (MN) 16
Royalton (MN) 12
    
Game 30
Royalton (MN) 28
Upsala/Swanville (Upsala, MN) 26
     
  Game 56
Barnesville (MN) 33
Browerville (MN) 7
   
Game 31
Lake Park-Audubon (Lake Park, MN) 40
Pine River-Backus (Pine River, MN) 0
     
 Game 48
Browerville (MN) 34
Lake Park-Audubon (Lake Park, MN) 15
    
Game 32
Browerville (MN) 28
Pillager (MN) 6
     








Game 1: Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 52 Southwestern United co-op [Round Lake/Brewster/Southwest Star Concept] (Round Lake, MN) 13
Game 2: Murray County Central (Slayton, MN) 36 Red Rock Central (Lamberton, MN) 0
Game 3: Wabasso (MN) 45 Fulda (MN) 27
Game 4: Adrian (MN) 47 Mountain Lake/Butterfield-Odin (Mountain Lake, MN) 0
Game 5: St. Bernard's (St. Paul, MN) has a bye
Game 6: Lester Prairie/Holy Trinity (Lester Prairie, MN) 14 Belgrade-Brooten-Elrosa (Belgrade, MN) 10
Game 7: Atwater-Cosmos-Grove City (Grove City, MN) 35 West Lutheran (Plymouth, MN) 6
Game 8: St. Agnes (St. Paul, MN) 41 Lion's Gate Christian Academy/Bethany Academy (Bloomington, MN) 6
Game 9: East Central (Sandstone, MN) 61 Ely (MN) 0
Game 10: Chisholm (MN) 20 Mesabi East (Aurora, MN) 14
Game 11: Ogilvie (MN) 40 Cook County (Grand Marais, MN) 6
Game 12: Barnum (MN) 33 Carlton (MN) 0
Game 13: Fosston (MN) 47 Cass Lake-Bena (Cass Lake, MN) 0
Game 14: Lake of the Woods (Baudette, MN) 13 Red Lake County Central/Red Lake Falls (Oklee, MN) 12
Game 15: Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 33 Fertile-Beltrami (Fertile, MN) 13
Game 16: Mahnomen (MN) 27 Badger/Greenbush-Middle River (Badger, MN) 6
Game 17: Blooming Prairie (MN) 49 Wabasha-Kellogg (Wabasha, MN) 12
Game 18: Fillmore Central (Harmony, MN) 26 Medford (MN) 6
Game 19: Rushford-Peterson (Rushford, MN) 33 Bethlehem Academy (Faribault, MN) 20
Game 20: Goodhue (MN) 29 Randolph (MN) 0
Game 21: New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 59 Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther (Granada, MN) 6
Game 22: Cedar Mountain/Comfrey (Morgan, MN) 35 Loyola (Mankato, MN) 0
Game 23: Le Center (MN) 40 Sleepy Eye (MN) 12
Game 24: Springfield (MN) 40 Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 6
Game 25: Minneota (MN) 77 Lakeview (Cottonwood, MN) 0
Game 26: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 38 Canby (MN) 16
Game 27: Dawson-Boyd (Dawson, MN) 48 Kerkhoven-Murdock-Sunburg (Kerkhoven, MN) 0
Game 28: MACCRAY (Clara City, MN) 48 Renville County West (Renville, MN) 8
Game 29: Barnesville (MN) 49 Parkers Prairie (MN) 6
Game 30: Royalton (MN) 28 Upsala/Swanville (Upsala, MN) 26
Game 31: Lake Park-Audubon (Lake Park, MN) 40 Pine River-Backus (Pine River, MN) 0
Game 32: Browerville (MN) 28 Pillager (MN) 6




Game 33: Murray County Central (Slayton, MN) 28 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 16
Game 34: Adrian (MN) 14 Wabasso (MN) 6
Game 35: St. Bernard's (St. Paul, MN) 49 Lester Prairie/Holy Trinity (Lester Prairie, MN) 11
Game 36: Atwater-Cosmos-Grove City (Grove City, MN) 61 St. Agnes (St. Paul, MN) 6
Game 37: East Central (Sandstone, MN) 24 Chisholm (MN) 0
Game 38: Ogilvie (MN) 32 Barnum (MN) 16
Game 39: Fosston (MN) 26 Lake of the Woods (Baudette, MN) 8
Game 40: Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 8 Mahnomen (MN) 6
Game 41: Blooming Prairie (MN) 35 Fillmore Central (Harmony, MN) 13
Game 42: Goodhue (MN) 21 Rushford-Peterson (Rushford, MN) 7
Game 43: New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 42 Cedar Mountain/Comfrey (Morgan, MN) 12
Game 44: Springfield (MN) 35 Le Center (MN) 20
Game 45: Minneota (MN) 56 Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 6
Game 46: Dawson-Boyd (Dawson, MN) 28 MACCRAY (Clara City, MN) 0
Game 47: Barnesville (MN) 16 Royalton (MN) 12
Game 48: Browerville (MN) 34 Lake Park-Audubon (Lake Park, MN) 15




Game 49: Adrian (MN) 14 Murray County Central (Slayton, MN) 0
Game 50: St. Bernard's (St. Paul, MN) 51 Atwater-Cosmos-Grove City (Grove City, MN) 38
Game 51: East Central (Sandstone, MN) 14 Ogilvie (MN) 8
Game 52: Fosston (MN) 34 Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 0
Game 53: Blooming Prairie (MN) 21 Goodhue (MN) 20
Game 54: New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 27 Springfield (MN) 14
Game 55: Minneota (MN) 22 Dawson-Boyd (Dawson, MN) 13
Game 56: Barnesville (MN) 33 Browerville (MN) 7




Quarterfinals
Game 57: Adrian (MN) 27 St. Bernard's (St. Paul, MN) 21
Game 58: Fosston (MN) 49 East Central (Sandstone, MN) 13
Game 59: Blooming Prairie (MN) 21 New Ulm Cathedral (New Ulm, MN) 8
Game 60: Minneota (MN) 45 Barnesville (MN) 17




Semifinals
Game 61: Adrian (MN) 14 Fosston (MN) 7
Game 62: Minneota (MN) 49 Blooming Prairie (MN) 26




Finals
Game 63: Minneota (MN) 42 Adrian (MN) 21