CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAAA



Game 1
Johnson (St. Paul, MN) 26
North Branch (MN) 0
     
 Game 33
Mahtomedi (MN) 49
Johnson (St. Paul, MN) 27
    
Game 2
Mahtomedi (MN) 57
Hill-Murray (Maplewood, MN) 26
     
  Game 49
Mahtomedi (MN) 36
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 7
   
Game 3
Como Park (St. Paul, MN) 60
Arlington (St. Paul, MN) 24
     
 Game 34
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 28
Como Park (St. Paul, MN) 14
    
Game 4
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 32
Harding (St. Paul, MN) 26
     
   Quarterfinals
Game 57
Northfield (MN) 21
Mahtomedi (MN) 13
  
Game 5
Winona (MN) (bye)
     
 Game 35
Winona (MN) 22
New Prague (MN) 21
    
Game 6
New Prague (MN) 31
Austin (MN) 28
     
  Game 50
Northfield (MN) 22
Winona (MN) 19
   
Game 7
Faribault (MN) 40
Albert Lea (MN) 8
     
 Game 36
Northfield (MN) 42
Faribault (MN) 8
    
Game 8
Northfield (MN) 33
Red Wing (MN) 0
     
    Semifinals
Game 61
Northfield (MN) 31
Orono (Long Lake, MN) 12
 
Game 9
Duluth East (Duluth, MN) (bye)
     
 Game 37
Duluth East (Duluth, MN) 40
Grand Rapids (MN) 16
    
Game 10
Grand Rapids (MN) 18
Hermantown (MN) 7
     
  Game 51
Duluth East (Duluth, MN) 35
Cloquet (MN) 0
   
Game 11
Cloquet (MN) 33
Denfeld (Duluth, MN) 6
     
 Game 38
Cloquet (MN)
vs Denfeld (Duluth, MN)
Saturday, October 25th, reg
    
Game 12
Denfeld (Duluth, MN)
vs Hibbing (MN)
Tuesday, October 21st, reg
     
   Game 58
Orono (Long Lake, MN) 21
Duluth East (Duluth, MN) 13
  
Game 13
Orono (Long Lake, MN) (bye)
     
 Game 39
Orono (Long Lake, MN)
vs Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN)
Saturday, October 25th, reg
    
Game 14
Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN)
vs Fridley (MN)
Tuesday, October 21st, reg
     
  Game 52
Orono (Long Lake, MN) 19
Totino-Grace (Fridley, MN) 15
   
Game 15
Spring Lake Park (MN) 28
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 8
     
 Game 40
Totino-Grace (Fridley, MN) 35
Spring Lake Park (MN) 7
    
Game 16
Totino-Grace (Fridley, MN) 56
Columbia Heights (MN) 0
     
     Finals
Game 63
Mankato West (Mankato, MN) 33
Northfield (MN) 14
Game 17
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 38
South St. Paul (MN) 8
     
 Game 41
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 53
Richfield (MN) 20
    
Game 18
Richfield (MN) 27
Highland Park (St. Paul, MN) 6
     
  Game 53
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 49
Simley (Inver Grove Heights, MN) 13
   
Game 19
Washburn (Minneapolis, MN) 35
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 0
     
 Game 42
Simley (Inver Grove Heights, MN) 21
Washburn (Minneapolis, MN) 14
    
Game 20
Simley (Inver Grove Heights, MN) 49
St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 7
     
   Game 59
Mankato West (Mankato, MN) 28
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 7
  
Game 21
Mankato West (Mankato, MN) 57
Mound-Westonka (Mound, MN) 9
     
 Game 43
Mankato West (Mankato, MN) 43
Waconia (MN) 6
    
Game 22
Waconia (MN) 49
New Ulm (MN) 0
     
  Game 54
Mankato West (Mankato, MN) 28
Hutchinson (MN) 13
   
Game 23
Marshall (MN) 40
Mankato East (Mankato, MN) 13
     
 Game 44
Hutchinson (MN) 17
Marshall (MN) 15
    
Game 24
Hutchinson (MN) 33
Willmar (MN) 8
     
    Game 62
Mankato West (Mankato, MN) 38
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 14
 
Game 25
Fergus Falls (MN) (bye)
     
 Game 45
Fergus Falls (MN) 28
Rocori (Cold Spring, MN) 8
    
Game 26
Rocori (Cold Spring, MN) 38
Apollo (St. Cloud, MN) 30
     
  Game 55
Fergus Falls (MN) 21
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 7
   
Game 27
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 48
Detroit Lakes (MN) 7
     
 Game 46
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 31
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 21
    
Game 28
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 42
Little Falls (MN) 21
     
   Game 60
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 32
Fergus Falls (MN) 14
  
Game 29
Becker (MN) (bye)
     
 Game 47
Becker (MN) 39
Delano (MN) 14
    
Game 30
Delano (MN) 34
Princeton (MN) 28
     
  Game 56
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 14
Becker (MN) 7
   
Game 31
Rogers (MN) 50
Monticello (MN) 6
     
 Game 48
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 34
Rogers (MN) 13
    
Game 32
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 48
Big Lake (MN) 6
     








Game 1: Johnson (St. Paul, MN) 26 North Branch (MN) 0
Game 2: Mahtomedi (MN) 57 Hill-Murray (Maplewood, MN) 26
Game 3: Como Park (St. Paul, MN) 60 Arlington (St. Paul, MN) 24
Game 4: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 32 Harding (St. Paul, MN) 26
Game 5: Winona (MN) has a bye
Game 6: New Prague (MN) 31 Austin (MN) 28
Game 7: Faribault (MN) 40 Albert Lea (MN) 8
Game 8: Northfield (MN) 33 Red Wing (MN) 0
Game 9: Duluth East (Duluth, MN) has a bye
Game 10: Grand Rapids (MN) 18 Hermantown (MN) 7
Game 11: Cloquet (MN) 33 Denfeld (Duluth, MN) 6
Game 12: Denfeld (Duluth, MN) vs Hibbing (MN) (Tuesday, October 21st, reg)
Game 13: Orono (Long Lake, MN) has a bye
Game 14: Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN) vs Fridley (MN) (Tuesday, October 21st, reg)
Game 15: Spring Lake Park (MN) 28 Minneapolis North (Minneapolis, MN) 8
Game 16: Totino-Grace (Fridley, MN) 56 Columbia Heights (MN) 0
Game 17: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 38 South St. Paul (MN) 8
Game 18: Richfield (MN) 27 Highland Park (St. Paul, MN) 6
Game 19: Washburn (Minneapolis, MN) 35 Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 0
Game 20: Simley (Inver Grove Heights, MN) 49 St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 7
Game 21: Mankato West (Mankato, MN) 57 Mound-Westonka (Mound, MN) 9
Game 22: Waconia (MN) 49 New Ulm (MN) 0
Game 23: Marshall (MN) 40 Mankato East (Mankato, MN) 13
Game 24: Hutchinson (MN) 33 Willmar (MN) 8
Game 25: Fergus Falls (MN) has a bye
Game 26: Rocori (Cold Spring, MN) 38 Apollo (St. Cloud, MN) 30
Game 27: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 48 Detroit Lakes (MN) 7
Game 28: Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 42 Little Falls (MN) 21
Game 29: Becker (MN) has a bye
Game 30: Delano (MN) 34 Princeton (MN) 28
Game 31: Rogers (MN) 50 Monticello (MN) 6
Game 32: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 48 Big Lake (MN) 6




Game 33: Mahtomedi (MN) 49 Johnson (St. Paul, MN) 27
Game 34: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 28 Como Park (St. Paul, MN) 14
Game 35: Winona (MN) 22 New Prague (MN) 21
Game 36: Northfield (MN) 42 Faribault (MN) 8
Game 37: Duluth East (Duluth, MN) 40 Grand Rapids (MN) 16
Game 38: Cloquet (MN) vs Denfeld (Duluth, MN) (Saturday, October 25th, reg)
Game 39: Orono (Long Lake, MN) vs Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN) (Saturday, October 25th, reg)
Game 40: Totino-Grace (Fridley, MN) 35 Spring Lake Park (MN) 7
Game 41: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 53 Richfield (MN) 20
Game 42: Simley (Inver Grove Heights, MN) 21 Washburn (Minneapolis, MN) 14
Game 43: Mankato West (Mankato, MN) 43 Waconia (MN) 6
Game 44: Hutchinson (MN) 17 Marshall (MN) 15
Game 45: Fergus Falls (MN) 28 Rocori (Cold Spring, MN) 8
Game 46: Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 31 Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 21
Game 47: Becker (MN) 39 Delano (MN) 14
Game 48: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 34 Rogers (MN) 13




Game 49: Mahtomedi (MN) 36 Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 7
Game 50: Northfield (MN) 22 Winona (MN) 19
Game 51: Duluth East (Duluth, MN) 35 Cloquet (MN) 0
Game 52: Orono (Long Lake, MN) 19 Totino-Grace (Fridley, MN) 15
Game 53: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 49 Simley (Inver Grove Heights, MN) 13
Game 54: Mankato West (Mankato, MN) 28 Hutchinson (MN) 13
Game 55: Fergus Falls (MN) 21 Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 7
Game 56: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 14 Becker (MN) 7




Quarterfinals
Game 57: Northfield (MN) 21 Mahtomedi (MN) 13
Game 58: Orono (Long Lake, MN) 21 Duluth East (Duluth, MN) 13
Game 59: Mankato West (Mankato, MN) 28 St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 7
Game 60: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 32 Fergus Falls (MN) 14




Semifinals
Game 61: Northfield (MN) 31 Orono (Long Lake, MN) 12
Game 62: Mankato West (Mankato, MN) 38 St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 14




Finals
Game 63: Mankato West (Mankato, MN) 33 Northfield (MN) 14