CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




North Dakota 9 Man



Game 1
North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche] (Walhalla, ND) (bye)
    
 Game 17
North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche] (Walhalla, ND) 36
Wyndmere/Lidgerwood (Wyndmere, ND) 34
   
Game 2
Wyndmere/Lidgerwood (Wyndmere, ND) 46
Oakes (ND) 29
    
  Quarterfinals
Game 25
Dakota Prairie (Petersburg, ND) 56
North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche] (Walhalla, ND) 51
  
Game 3
Edgeley/Kulm (Edgeley, ND) (bye)
    
 Game 18
Dakota Prairie (Petersburg, ND) 26
Edgeley/Kulm (Edgeley, ND) 22
   
Game 4
Dakota Prairie (Petersburg, ND) 50
Richland (Colfax, ND) 44
    
   Semifinals
Game 29
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 38
Dakota Prairie (Petersburg, ND) 22
 
Game 5
Hillsboro (ND) (bye)
    
 Game 19
Hillsboro (ND) 35
Lakota (ND) 6
   
Game 6
Lakota (ND) 38
Sargent Central (Forman, ND) 13
    
  Game 26
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 44
Hillsboro (ND) 19
  
Game 7
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) (bye)
    
 Game 20
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND)
vs Hope-Page/Finley-Sharon (Hope, ND)
Saturday, October 20th, reg
   
Game 8
Hope-Page/Finley-Sharon (Hope, ND)
vs Thompson (ND)
Tuesday, October 16th, reg
    
    Finals
Game 31
Mott-Regent (Mott, ND) 16
Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 14
Game 9
Divide County (Crosby, ND) (bye)
    
 Game 21
Divide County (Crosby, ND) 31
Richardton-Taylor/Hebron (Richardton, ND) 22
   
Game 10
Richardton-Taylor/Hebron (Richardton, ND) 36
Towner-Granville-Upham (Towner, ND) 0
    
  Game 27
Divide County (Crosby, ND) 32
Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer] (Underwood, ND) 20
  
Game 11
Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer] (Underwood, ND) (bye)
    
 Game 22
Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer] (Underwood, ND) 38
Williams County co-op [Tioga/Ray] (Tioga, ND) 0
   
Game 12
Williams County co-op [Tioga/Ray] (Tioga, ND) 32
Wells County [Fessenden-Bowdon] (Fessenden, ND) 0
    
   Game 30
Mott-Regent (Mott, ND) 20
Divide County (Crosby, ND) 17
 
Game 13
St. John (ND) (bye)
    
 Game 23
St. John (ND) 53
Berthold/Our Redeemer's Christian/North Shore (Berthold, ND) 6
   
Game 14
Berthold/Our Redeemer's Christian/North Shore (Berthold, ND) 48
Hettinger (ND) 24
    
  Game 28
Mott-Regent (Mott, ND) 42
St. John (ND) 14
  
Game 15
Mott-Regent (Mott, ND) (bye)
    
 Game 24
Mott-Regent (Mott, ND) 34
North Central Benson co-op [Leeds/Minnewaukan] (Leeds, ND) 8
   
Game 16
North Central Benson co-op [Leeds/Minnewaukan] (Leeds, ND)
vs Mohall/Sherwood (Renville, ND)
Tuesday, October 16th, reg
    








Game 1: North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche] (Walhalla, ND) has a bye
Game 2: Wyndmere/Lidgerwood (Wyndmere, ND) 46 Oakes (ND) 29
Game 3: Edgeley/Kulm (Edgeley, ND) has a bye
Game 4: Dakota Prairie (Petersburg, ND) 50 Richland (Colfax, ND) 44
Game 5: Hillsboro (ND) has a bye
Game 6: Lakota (ND) 38 Sargent Central (Forman, ND) 13
Game 7: Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) has a bye
Game 8: Hope-Page/Finley-Sharon (Hope, ND) vs Thompson (ND) (Tuesday, October 16th, reg)
Game 9: Divide County (Crosby, ND) has a bye
Game 10: Richardton-Taylor/Hebron (Richardton, ND) 36 Towner-Granville-Upham (Towner, ND) 0
Game 11: Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer] (Underwood, ND) has a bye
Game 12: Williams County co-op [Tioga/Ray] (Tioga, ND) 32 Wells County [Fessenden-Bowdon] (Fessenden, ND) 0
Game 13: St. John (ND) has a bye
Game 14: Berthold/Our Redeemer's Christian/North Shore (Berthold, ND) 48 Hettinger (ND) 24
Game 15: Mott-Regent (Mott, ND) has a bye
Game 16: North Central Benson co-op [Leeds/Minnewaukan] (Leeds, ND) vs Mohall/Sherwood (Renville, ND) (Tuesday, October 16th, reg)




Game 17: North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche] (Walhalla, ND) 36 Wyndmere/Lidgerwood (Wyndmere, ND) 34
Game 18: Dakota Prairie (Petersburg, ND) 26 Edgeley/Kulm (Edgeley, ND) 22
Game 19: Hillsboro (ND) 35 Lakota (ND) 6
Game 20: Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) vs Hope-Page/Finley-Sharon (Hope, ND) (Saturday, October 20th, reg)
Game 21: Divide County (Crosby, ND) 31 Richardton-Taylor/Hebron (Richardton, ND) 22
Game 22: Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer] (Underwood, ND) 38 Williams County co-op [Tioga/Ray] (Tioga, ND) 0
Game 23: St. John (ND) 53 Berthold/Our Redeemer's Christian/North Shore (Berthold, ND) 6
Game 24: Mott-Regent (Mott, ND) 34 North Central Benson co-op [Leeds/Minnewaukan] (Leeds, ND) 8




Quarterfinals
Game 25: Dakota Prairie (Petersburg, ND) 56 North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche] (Walhalla, ND) 51
Game 26: Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 44 Hillsboro (ND) 19
Game 27: Divide County (Crosby, ND) 32 Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer] (Underwood, ND) 20
Game 28: Mott-Regent (Mott, ND) 42 St. John (ND) 14




Semifinals
Game 29: Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 38 Dakota Prairie (Petersburg, ND) 22
Game 30: Mott-Regent (Mott, ND) 20 Divide County (Crosby, ND) 17




Finals
Game 31: Mott-Regent (Mott, ND) 16 Napoleon/Gackle-Streeter (Napoleon, ND) 14