CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAAA



Game 1
Northfield (MN) (bye)
     
 Game 33
Northfield (MN) 34
Albert Lea (MN) 0
    
Game 2
Albert Lea (MN) 28
Austin (MN) 12
     
  Game 49
New Prague (MN) 42
Northfield (MN) 36
   
Game 3
Faribault (MN) 47
Red Wing (MN) 8
     
 Game 34
New Prague (MN) 33
Faribault (MN) 13
    
Game 4
New Prague (MN) 31
Winona (MN) 8
     
   Quarterfinals
Game 57
Mahtomedi (MN) 31
New Prague (MN) 15
  
Game 5
Como Park (St. Paul, MN) 53
North Branch (MN) 20
     
 Game 35
Mahtomedi (MN) 40
Como Park (St. Paul, MN) 12
    
Game 6
Mahtomedi (MN) 41
Hill-Murray (Maplewood, MN) 14
     
  Game 50
Mahtomedi (MN) 42
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 34
   
Game 7
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 53
Harding (St. Paul, MN) 34
     
 Game 36
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 44
Johnson/City Academy (St. Paul, MN) 26
    
Game 8
Johnson/City Academy (St. Paul, MN) 42
Arlington (St. Paul, MN) 16
     
    Semifinals
Game 61
Mahtomedi (MN) 34
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 20
 
Game 9
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) (bye)
     
 Game 37
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 42
Princeton (MN) 20
    
Game 10
Princeton (MN) 35
Big Lake (MN) 12
     
  Game 51
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 14
Becker (MN) 7
   
Game 11
Rogers (MN) 17
Delano (MN) 13
     
 Game 38
Becker (MN) 21
Rogers (MN) 12
    
Game 12
Becker (MN) 24
Monticello (MN) 0
     
   Game 58
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 46
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 37
  
Game 13
Detroit Lakes (MN) (bye)
     
 Game 39
Detroit Lakes (MN) 35
Rocori (Cold Spring, MN) 20
    
Game 14
Rocori (Cold Spring, MN) 20
Fergus Falls (MN) 12
     
  Game 52
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 35
Detroit Lakes (MN) 8
   
Game 15
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 14
Apollo (St. Cloud, MN) 7
     
 Game 40
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 26
    
Game 16
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 33
Little Falls (MN) 7
     
     Finals
Game 63
Totino-Grace (Fridley, MN) 13
Mahtomedi (MN) 8
Game 17
Hutchinson-New Century Charter (Hutchinson, MN) 62
Mound-Westonka (Mound, MN) 0
     
 Game 41
Mankato West (Mankato, MN) 27
Hutchinson-New Century Charter (Hutchinson, MN) 20
    
Game 18
Mankato West (Mankato, MN) 46
Willmar (MN) 13
     
  Game 53
Waconia (MN) 14
Mankato West (Mankato, MN) 7
   
Game 19
Mankato East (Mankato, MN) 21
Marshall (MN) 18
     
 Game 42
Waconia (MN) 13
Mankato East (Mankato, MN) 7
    
Game 20
Waconia (MN) 41
New Ulm (MN) 7
     
   Game 59
Waconia (MN) 28
Washburn (Minneapolis, MN) 0
  
Game 21
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 42
St. Paul Academy/Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 14
     
 Game 43
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 29
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 16
    
Game 22
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 19
Highland Park (St. Paul, MN) 6
     
  Game 54
Washburn (Minneapolis, MN) 42
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 41
   
Game 23
Washburn (Minneapolis, MN) 27
Richfield (MN) 18
     
 Game 44
Washburn (Minneapolis, MN) 21
Simley (Inver Grove Heights, MN) 0
    
Game 24
Simley (Inver Grove Heights, MN) 32
South St. Paul (MN) 13
     
    Game 62
Totino-Grace (Fridley, MN) 24
Waconia (MN) 8
 
Game 25
Spring Lake Park (MN) (bye)
     
 Game 45
Spring Lake Park (MN) 19
Orono (Long Lake, MN) 17
    
Game 26
Orono (Long Lake, MN) 30
Fridley (MN) 0
     
  Game 55
Totino-Grace (Fridley, MN) 21
Spring Lake Park (MN) 14
   
Game 27
Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN)
vs Columbia Heights (MN)
Tuesday, October 23rd, reg
     
 Game 46
Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN)
vs Totino-Grace (Fridley, MN)
Saturday, October 27th, reg
    
Game 28
Totino-Grace (Fridley, MN) 48
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 6
     
   Game 60
Totino-Grace (Fridley, MN) 31
Duluth East (Duluth, MN) 13
  
Game 29
Hermantown (MN) (bye)
     
 Game 47
Hermantown (MN) 59
Grand Rapids (MN) 20
    
Game 30
Grand Rapids (MN) 22
Cloquet (MN) 15
     
  Game 56
Duluth East (Duluth, MN) 35
Hermantown (MN) 13
   
Game 31
Denfeld (Duluth, MN)
vs Denfeld (Duluth, MN)
Tuesday, October 23rd, reg
     
 Game 48
Denfeld (Duluth, MN)
vs Duluth East (Duluth, MN)
Saturday, October 27th, reg
    
Game 32
Duluth East (Duluth, MN) 50
Hibbing (MN) 7
     








Game 1: Northfield (MN) has a bye
Game 2: Albert Lea (MN) 28 Austin (MN) 12
Game 3: Faribault (MN) 47 Red Wing (MN) 8
Game 4: New Prague (MN) 31 Winona (MN) 8
Game 5: Como Park (St. Paul, MN) 53 North Branch (MN) 20
Game 6: Mahtomedi (MN) 41 Hill-Murray (Maplewood, MN) 14
Game 7: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 53 Harding (St. Paul, MN) 34
Game 8: Johnson/City Academy (St. Paul, MN) 42 Arlington (St. Paul, MN) 16
Game 9: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) has a bye
Game 10: Princeton (MN) 35 Big Lake (MN) 12
Game 11: Rogers (MN) 17 Delano (MN) 13
Game 12: Becker (MN) 24 Monticello (MN) 0
Game 13: Detroit Lakes (MN) has a bye
Game 14: Rocori (Cold Spring, MN) 20 Fergus Falls (MN) 12
Game 15: Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 14 Apollo (St. Cloud, MN) 7
Game 16: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 33 Little Falls (MN) 7
Game 17: Hutchinson-New Century Charter (Hutchinson, MN) 62 Mound-Westonka (Mound, MN) 0
Game 18: Mankato West (Mankato, MN) 46 Willmar (MN) 13
Game 19: Mankato East (Mankato, MN) 21 Marshall (MN) 18
Game 20: Waconia (MN) 41 New Ulm (MN) 7
Game 21: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 42 St. Paul Academy/Summit/Mounds Park Academy (St. Paul, MN) 14
Game 22: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 19 Highland Park (St. Paul, MN) 6
Game 23: Washburn (Minneapolis, MN) 27 Richfield (MN) 18
Game 24: Simley (Inver Grove Heights, MN) 32 South St. Paul (MN) 13
Game 25: Spring Lake Park (MN) has a bye
Game 26: Orono (Long Lake, MN) 30 Fridley (MN) 0
Game 27: Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN) vs Columbia Heights (MN) (Tuesday, October 23rd, reg)
Game 28: Totino-Grace (Fridley, MN) 48 Minneapolis North (Minneapolis, MN) 6
Game 29: Hermantown (MN) has a bye
Game 30: Grand Rapids (MN) 22 Cloquet (MN) 15
Game 31: Denfeld (Duluth, MN) vs Denfeld (Duluth, MN) (Tuesday, October 23rd, reg)
Game 32: Duluth East (Duluth, MN) 50 Hibbing (MN) 7




Game 33: Northfield (MN) 34 Albert Lea (MN) 0
Game 34: New Prague (MN) 33 Faribault (MN) 13
Game 35: Mahtomedi (MN) 40 Como Park (St. Paul, MN) 12
Game 36: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 44 Johnson/City Academy (St. Paul, MN) 26
Game 37: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 42 Princeton (MN) 20
Game 38: Becker (MN) 21 Rogers (MN) 12
Game 39: Detroit Lakes (MN) 35 Rocori (Cold Spring, MN) 20
Game 40: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28 Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 26
Game 41: Mankato West (Mankato, MN) 27 Hutchinson-New Century Charter (Hutchinson, MN) 20
Game 42: Waconia (MN) 13 Mankato East (Mankato, MN) 7
Game 43: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 29 Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 16
Game 44: Washburn (Minneapolis, MN) 21 Simley (Inver Grove Heights, MN) 0
Game 45: Spring Lake Park (MN) 19 Orono (Long Lake, MN) 17
Game 46: Benilde-St. Margaret's/Groves Academy (St. Louis Park, MN) vs Totino-Grace (Fridley, MN) (Saturday, October 27th, reg)
Game 47: Hermantown (MN) 59 Grand Rapids (MN) 20
Game 48: Denfeld (Duluth, MN) vs Duluth East (Duluth, MN) (Saturday, October 27th, reg)




Game 49: New Prague (MN) 42 Northfield (MN) 36
Game 50: Mahtomedi (MN) 42 Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 34
Game 51: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 14 Becker (MN) 7
Game 52: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 35 Detroit Lakes (MN) 8
Game 53: Waconia (MN) 14 Mankato West (Mankato, MN) 7
Game 54: Washburn (Minneapolis, MN) 42 St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 41
Game 55: Totino-Grace (Fridley, MN) 21 Spring Lake Park (MN) 14
Game 56: Duluth East (Duluth, MN) 35 Hermantown (MN) 13




Quarterfinals
Game 57: Mahtomedi (MN) 31 New Prague (MN) 15
Game 58: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 46 St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 37
Game 59: Waconia (MN) 28 Washburn (Minneapolis, MN) 0
Game 60: Totino-Grace (Fridley, MN) 31 Duluth East (Duluth, MN) 13




Semifinals
Game 61: Mahtomedi (MN) 34 Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 20
Game 62: Totino-Grace (Fridley, MN) 24 Waconia (MN) 8




Finals
Game 63: Totino-Grace (Fridley, MN) 13 Mahtomedi (MN) 8