CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Mississippi 2A



Game 1
Baldwyn (MS) 29
Leflore County (Itta Bena, MS) 13
    
 Game 17
Baldwyn (MS) 48
Bruce (MS) 27
   
Game 2
Bruce (MS) 22
West Tallahatchie (Webb, MS) 8
    
  Quarterfinals
Game 25
Baldwyn (MS) 26
Simmons (Hollandale, MS) 20
  
Game 3
Simmons (Hollandale, MS) 34
Belmont (MS) 14
    
 Game 18
Simmons (Hollandale, MS) 44
Shaw (MS) 14
   
Game 4
Shaw (MS) 14
Eupora (MS) 13
    
   Semifinals
Game 29
Calhoun City (MS) 23
Baldwyn (MS) 20
 
Game 5
West Bolivar (Rosedale, MS)
vs Choctaw County (Ackerman, MS)
Friday, November 3rd, reg
    
 Game 19
West Bolivar (Rosedale, MS) 27
Okolona (MS) 8
   
Game 6
Okolona (MS) 20
Riverside (Avon, MS) 14
    
  Game 26
Calhoun City (MS) 35
West Bolivar (Rosedale, MS) 34
  
Game 7
Calhoun City (MS) 44
Ruleville Central (Ruleville, MS) 6
    
 Game 20
Calhoun City (MS) 26
Leland (MS) 8
   
Game 8
Leland (MS) 12
Mantachie (MS) 0
    
    Finals
Game 31
East Marion (Columbia, MS) 36
Calhoun City (MS) 27
Game 9
Enterprise (MS) 20
Bassfield (MS) 19
    
 Game 21
Amite County (Liberty, MS) 36
Enterprise (MS) 6
   
Game 10
Amite County (Liberty, MS) 26
Bay Springs (MS) 18
    
  Game 27
East Marion (Columbia, MS) 28
Amite County (Liberty, MS) 20
  
Game 11
East Marion (Columbia, MS) 36
Clarkdale (Meridian, MS) 16
    
 Game 22
East Marion (Columbia, MS) 44
Mize (MS) 28
   
Game 12
Mize (MS) 22
Wesson (MS) 6
    
   Game 30
East Marion (Columbia, MS) 26
St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 21
 
Game 13
Hinds County Agricultural (Utica, MS) 16
Taylorsville (MS) 12
    
 Game 23
Union (MS) 28
Hinds County Agricultural (Utica, MS) 21
   
Game 14
Union (MS) 14
Perry Central (New Augusta, MS) 7
    
  Game 28
St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 31
Union (MS) 0
  
Game 15
St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 34
McLaurin (Florence, MS) 13
    
 Game 24
St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 17
Lumberton (MS) 0
   
Game 16
Lumberton (MS) 14
Kemper County (DeKalb, MS) 7
    








Game 1: Baldwyn (MS) 29 Leflore County (Itta Bena, MS) 13
Game 2: Bruce (MS) 22 West Tallahatchie (Webb, MS) 8
Game 3: Simmons (Hollandale, MS) 34 Belmont (MS) 14
Game 4: Shaw (MS) 14 Eupora (MS) 13
Game 5: West Bolivar (Rosedale, MS) vs Choctaw County (Ackerman, MS) (Friday, November 3rd, reg)
Game 6: Okolona (MS) 20 Riverside (Avon, MS) 14
Game 7: Calhoun City (MS) 44 Ruleville Central (Ruleville, MS) 6
Game 8: Leland (MS) 12 Mantachie (MS) 0
Game 9: Enterprise (MS) 20 Bassfield (MS) 19
Game 10: Amite County (Liberty, MS) 26 Bay Springs (MS) 18
Game 11: East Marion (Columbia, MS) 36 Clarkdale (Meridian, MS) 16
Game 12: Mize (MS) 22 Wesson (MS) 6
Game 13: Hinds County Agricultural (Utica, MS) 16 Taylorsville (MS) 12
Game 14: Union (MS) 14 Perry Central (New Augusta, MS) 7
Game 15: St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 34 McLaurin (Florence, MS) 13
Game 16: Lumberton (MS) 14 Kemper County (DeKalb, MS) 7




Game 17: Baldwyn (MS) 48 Bruce (MS) 27
Game 18: Simmons (Hollandale, MS) 44 Shaw (MS) 14
Game 19: West Bolivar (Rosedale, MS) 27 Okolona (MS) 8
Game 20: Calhoun City (MS) 26 Leland (MS) 8
Game 21: Amite County (Liberty, MS) 36 Enterprise (MS) 6
Game 22: East Marion (Columbia, MS) 44 Mize (MS) 28
Game 23: Union (MS) 28 Hinds County Agricultural (Utica, MS) 21
Game 24: St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 17 Lumberton (MS) 0




Quarterfinals
Game 25: Baldwyn (MS) 26 Simmons (Hollandale, MS) 20
Game 26: Calhoun City (MS) 35 West Bolivar (Rosedale, MS) 34
Game 27: East Marion (Columbia, MS) 28 Amite County (Liberty, MS) 20
Game 28: St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 31 Union (MS) 0




Semifinals
Game 29: Calhoun City (MS) 23 Baldwyn (MS) 20
Game 30: East Marion (Columbia, MS) 26 St. Andrew's Episcopal (Ridgeland, MS) 21




Finals
Game 31: East Marion (Columbia, MS) 36 Calhoun City (MS) 27