CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAAA



Game 1
Marshall (MN) (bye)
     
 Game 33
Hutchinson (MN) 21
Marshall (MN) 12
    
Game 2
Hutchinson (MN) 31
Willmar (MN) 3
     
  Game 49
Mankato West (Mankato, MN) 35
Hutchinson (MN) 28
   
Game 3
Mankato East (Mankato, MN) 26
New Ulm (MN) 7
     
 Game 34
Mankato West (Mankato, MN) 24
Mankato East (Mankato, MN) 13
    
Game 4
Mankato West (Mankato, MN) (bye)
     
   Quarterfinals
Game 57
Totino-Grace (Fridley, MN) 21
Mankato West (Mankato, MN) 13
  
Game 5
Totino-Grace (Fridley, MN) 49
North Branch (MN) 0
     
 Game 35
Totino-Grace (Fridley, MN) 26
Monticello (MN) 0
    
Game 6
Monticello (MN) 10
Fridley (MN) 0
     
  Game 50
Totino-Grace (Fridley, MN) 35
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 7
   
Game 7
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 35
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 13
     
 Game 36
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 17
Spring Lake Park (MN) 7
    
Game 8
Spring Lake Park (MN) 28
Rogers (MN) 14
     
    Semifinals
Game 61
Totino-Grace (Fridley, MN) 20
New Prague (MN) 16
 
Game 9
New Prague (MN) (bye)
     
 Game 37
New Prague (MN) 37
St. Louis Park (MN) 13
    
Game 10
St. Louis Park (MN) 34
Shakopee (MN) 13
     
  Game 51
New Prague (MN) 24
Waconia (MN) 14
   
Game 11
Orono (Long Lake, MN) 41
Mound-Westonka (Mound, MN) 7
     
 Game 38
Waconia (MN) 8
Orono (Long Lake, MN) 0
    
Game 12
Waconia (MN) (bye)
     
   Game 58
New Prague (MN) 24
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 6
  
Game 13
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 53
Fergus Falls (MN) 22
     
 Game 39
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28
Rocori (Cold Spring, MN) 21
    
Game 14
Rocori (Cold Spring, MN) 27
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 12
     
  Game 52
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 10
Alexandria (MN) 7
   
Game 15
Detroit Lakes (MN) 22
Apollo (St. Cloud, MN) 8
     
 Game 40
Alexandria (MN) 42
Detroit Lakes (MN) 28
    
Game 16
Alexandria (MN) 49
Little Falls (MN) 21
     
     Finals
Game 63
Totino-Grace (Fridley, MN) 40
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 25
Game 17
Faribault (MN) (bye)
     
 Game 41
Faribault (MN) 28
Red Wing (MN) 26
    
Game 18
Red Wing (MN) 38
Austin (MN) 21
     
  Game 53
Northfield (MN) 48
Faribault (MN) 31
   
Game 19
Waseca (MN) 27
Albert Lea (MN) 0
     
 Game 42
Northfield (MN) 33
Waseca (MN) 0
    
Game 20
Northfield (MN) 47
Winona (MN) 7
     
   Game 59
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 15
Northfield (MN) 12
  
Game 21
Hill-Murray (Maplewood, MN) (bye)
     
 Game 43
Mahtomedi (MN) 25
Hill-Murray (Maplewood, MN) 22
    
Game 22
Mahtomedi (MN) 27
Simley (Inver Grove Heights, MN) 23
     
  Game 54
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 49
Mahtomedi (MN) 14
   
Game 23
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 50
South St. Paul (MN) 14
     
 Game 44
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 70
Como Park (St. Paul, MN) 33
    
Game 24
Como Park (St. Paul, MN) 44
Humboldt (St. Paul, MN) 7
     
    Game 62
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 36
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 16
 
Game 25
Washburn (Minneapolis, MN) 54
Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 12
     
 Game 45
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 21
Washburn (Minneapolis, MN) 14
    
Game 26
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 34
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 8
     
  Game 55
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 23
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 14
   
Game 27
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 42
Columbia Heights (MN) 0
     
 Game 46
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 27
Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 6
    
Game 28
Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 42
Roosevelt (Minneapolis, MN) 27
     
   Game 60
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 19
Grand Rapids (MN) 7
  
Game 29
Denfeld (Duluth, MN) (bye)
     
 Game 47
Denfeld (Duluth, MN)
vs Duluth East (Duluth, MN)
Saturday, October 28th, reg
    
Game 30
Duluth East (Duluth, MN) 15
Denfeld (Duluth, MN) 10
     
  Game 56
Denfeld (Duluth, MN)
vs Grand Rapids (MN)
Friday, November 3rd, reg
   
Game 31
Grand Rapids (MN) 56
Hibbing (MN) 6
     
 Game 48
Grand Rapids (MN) 26
Princeton (MN) 12
    
Game 32
Princeton (MN) 38
Big Lake (MN) 14
     








Game 1: Marshall (MN) has a bye
Game 2: Hutchinson (MN) 31 Willmar (MN) 3
Game 3: Mankato East (Mankato, MN) 26 New Ulm (MN) 7
Game 4: Mankato West (Mankato, MN) has a bye
Game 5: Totino-Grace (Fridley, MN) 49 North Branch (MN) 0
Game 6: Monticello (MN) 10 Fridley (MN) 0
Game 7: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 35 St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 13
Game 8: Spring Lake Park (MN) 28 Rogers (MN) 14
Game 9: New Prague (MN) has a bye
Game 10: St. Louis Park (MN) 34 Shakopee (MN) 13
Game 11: Orono (Long Lake, MN) 41 Mound-Westonka (Mound, MN) 7
Game 12: Waconia (MN) has a bye
Game 13: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 53 Fergus Falls (MN) 22
Game 14: Rocori (Cold Spring, MN) 27 Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 12
Game 15: Detroit Lakes (MN) 22 Apollo (St. Cloud, MN) 8
Game 16: Alexandria (MN) 49 Little Falls (MN) 21
Game 17: Faribault (MN) has a bye
Game 18: Red Wing (MN) 38 Austin (MN) 21
Game 19: Waseca (MN) 27 Albert Lea (MN) 0
Game 20: Northfield (MN) 47 Winona (MN) 7
Game 21: Hill-Murray (Maplewood, MN) has a bye
Game 22: Mahtomedi (MN) 27 Simley (Inver Grove Heights, MN) 23
Game 23: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 50 South St. Paul (MN) 14
Game 24: Como Park (St. Paul, MN) 44 Humboldt (St. Paul, MN) 7
Game 25: Washburn (Minneapolis, MN) 54 Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 12
Game 26: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 34 Minneapolis North (Minneapolis, MN) 8
Game 27: Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 42 Columbia Heights (MN) 0
Game 28: Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 42 Roosevelt (Minneapolis, MN) 27
Game 29: Denfeld (Duluth, MN) has a bye
Game 30: Duluth East (Duluth, MN) 15 Denfeld (Duluth, MN) 10
Game 31: Grand Rapids (MN) 56 Hibbing (MN) 6
Game 32: Princeton (MN) 38 Big Lake (MN) 14




Game 33: Hutchinson (MN) 21 Marshall (MN) 12
Game 34: Mankato West (Mankato, MN) 24 Mankato East (Mankato, MN) 13
Game 35: Totino-Grace (Fridley, MN) 26 Monticello (MN) 0
Game 36: Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 17 Spring Lake Park (MN) 7
Game 37: New Prague (MN) 37 St. Louis Park (MN) 13
Game 38: Waconia (MN) 8 Orono (Long Lake, MN) 0
Game 39: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 28 Rocori (Cold Spring, MN) 21
Game 40: Alexandria (MN) 42 Detroit Lakes (MN) 28
Game 41: Faribault (MN) 28 Red Wing (MN) 26
Game 42: Northfield (MN) 33 Waseca (MN) 0
Game 43: Mahtomedi (MN) 25 Hill-Murray (Maplewood, MN) 22
Game 44: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 70 Como Park (St. Paul, MN) 33
Game 45: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 21 Washburn (Minneapolis, MN) 14
Game 46: Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 27 Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 6
Game 47: Denfeld (Duluth, MN) vs Duluth East (Duluth, MN) (Saturday, October 28th, reg)
Game 48: Grand Rapids (MN) 26 Princeton (MN) 12




Game 49: Mankato West (Mankato, MN) 35 Hutchinson (MN) 28
Game 50: Totino-Grace (Fridley, MN) 35 Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 7
Game 51: New Prague (MN) 24 Waconia (MN) 14
Game 52: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 10 Alexandria (MN) 7
Game 53: Northfield (MN) 48 Faribault (MN) 31
Game 54: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 49 Mahtomedi (MN) 14
Game 55: Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 23 Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 14
Game 56: Denfeld (Duluth, MN) vs Grand Rapids (MN) (Friday, November 3rd, reg)




Quarterfinals
Game 57: Totino-Grace (Fridley, MN) 21 Mankato West (Mankato, MN) 13
Game 58: New Prague (MN) 24 Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 6
Game 59: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 15 Northfield (MN) 12
Game 60: Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 19 Grand Rapids (MN) 7




Semifinals
Game 61: Totino-Grace (Fridley, MN) 20 New Prague (MN) 16
Game 62: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 36 Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 16




Finals
Game 63: Totino-Grace (Fridley, MN) 40 St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 25