CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAAA



Game 1
Totino-Grace (Fridley, MN) 27
Monticello (MN) 7
     
 Game 33
Totino-Grace (Fridley, MN) 27
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 7
    
Game 2
St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 48
Rogers (MN) 20
     
  Game 49
Totino-Grace (Fridley, MN) 21
Spring Lake Park (MN) 0
   
Game 3
Fridley (MN) 34
Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 13
     
 Game 34
Spring Lake Park (MN) 21
Fridley (MN) 6
    
Game 4
Spring Lake Park (MN) 42
North Branch (MN) 21
     
   Quarterfinals
Game 57
Hutchinson (MN) 14
Totino-Grace (Fridley, MN) 13
  
Game 5
     
 Game 35
Mankato East (Mankato, MN) 21
Mankato West (Mankato, MN) 7
    
Game 6
Mankato West (Mankato, MN) 44
Willmar (MN) 43
     
  Game 50
Hutchinson (MN) 27
Mankato East (Mankato, MN) 13
   
Game 7
Marshall (MN) 36
New Ulm (MN) 13
     
 Game 36
Hutchinson (MN) 47
Marshall (MN) 20
    
Game 8
     
    Semifinals
Game 61
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 30
Hutchinson (MN) 27
 
Game 9
     
 Game 37
Princeton (MN) 19
Duluth East (Duluth, MN) 13
    
Game 10
Princeton (MN) 36
Grand Rapids (MN) 35
     
  Game 51
Princeton (MN)
vs Denfeld (Duluth, MN)
Friday, November 4th, reg
   
Game 11
Denfeld (Duluth, MN) 31
Hibbing (MN) 13
     
 Game 38
Denfeld (Duluth, MN)
vs Denfeld (Duluth, MN)
Saturday, October 29th, reg
    
Game 12
Denfeld (Duluth, MN)
vs Big Lake (MN)
Tuesday, October 25th, reg
     
   Game 58
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 42
Princeton (MN) 22
  
Game 13
Washburn (Minneapolis, MN) 41
Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 0
     
 Game 39
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 36
Washburn (Minneapolis, MN) 6
    
Game 14
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 32
Minneapolis North (Minneapolis, MN) 12
     
  Game 52
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 41
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 12
   
Game 15
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 35
Roosevelt (Minneapolis, MN) 6
     
 Game 40
Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 52
Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 7
    
Game 16
Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 34
Columbia Heights (MN) 28
     
     Finals
Game 63
Mahtomedi (MN) 27
Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 26
Game 17
     
 Game 41
Mahtomedi (MN) 40
South St. Paul (MN) 30
    
Game 18
South St. Paul (MN) 42
Hill-Murray (Maplewood, MN) 20
     
  Game 53
Mahtomedi (MN) 41
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 7
   
Game 19
Simley (Inver Grove Heights, MN) 27
Como Park (St. Paul, MN) 24
     
 Game 42
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 17
Simley (Inver Grove Heights, MN) 12
    
Game 20
St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 35
Humboldt (St. Paul, MN) 0
     
   Game 59
Mahtomedi (MN) 20
Lakeville South (Lakeville, MN) 13
  
Game 21
Faribault (MN) 44
Waseca (MN) 8
     
 Game 43
Faribault (MN) 37
Red Wing (MN) 14
    
Game 22
Red Wing (MN) 22
Austin (MN) 21
     
  Game 54
Lakeville South (Lakeville, MN) 42
Faribault (MN) 22
   
Game 23
Northfield (MN) 34
Albert Lea (MN) 13
     
 Game 44
Lakeville South (Lakeville, MN) 24
Northfield (MN) 0
    
Game 24
Lakeville South (Lakeville, MN) 62
Winona (MN) 26
     
    Game 62
Mahtomedi (MN) 20
New Prague (MN) 13
 
Game 25
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 47
Little Falls (MN) 14
     
 Game 45
Rocori (Cold Spring, MN) 19
Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 15
    
Game 26
Rocori (Cold Spring, MN) 25
Detroit Lakes (MN) 0
     
  Game 55
Rocori (Cold Spring, MN) 8
Alexandria (MN) 6
   
Game 27
Alexandria (MN) 20
Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 0
     
 Game 46
Alexandria (MN) 37
Fergus Falls (MN) 30
    
Game 28
Fergus Falls (MN) 29
Apollo (St. Cloud, MN) 7
     
   Game 60
New Prague (MN) 34
Rocori (Cold Spring, MN) 20
  
Game 29
     
 Game 47
Orono (Long Lake, MN) 35
St. Louis Park (MN) 6
    
Game 30
St. Louis Park (MN) 35
Shakopee (MN) 28
     
  Game 56
New Prague (MN) 7
Orono (Long Lake, MN) 6
   
Game 31
Waconia (MN) 42
Mound-Westonka (Mound, MN) 7
     
 Game 48
New Prague (MN) 13
Waconia (MN) 7
    
Game 32
     








Game 1: Totino-Grace (Fridley, MN) 27 Monticello (MN) 7
Game 2: St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 48 Rogers (MN) 20
Game 3: Fridley (MN) 34 Chisago Lakes Area (Lindstrom, MN) 13
Game 4: Spring Lake Park (MN) 42 North Branch (MN) 21
Game 5:
Game 6: Mankato West (Mankato, MN) 44 Willmar (MN) 43
Game 7: Marshall (MN) 36 New Ulm (MN) 13
Game 8:
Game 9:
Game 10: Princeton (MN) 36 Grand Rapids (MN) 35
Game 11: Denfeld (Duluth, MN) 31 Hibbing (MN) 13
Game 12: Denfeld (Duluth, MN) vs Big Lake (MN) (Tuesday, October 25th, reg)
Game 13: Washburn (Minneapolis, MN) 41 Edison [Thomas] (Minneapolis, MN) 0
Game 14: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 32 Minneapolis North (Minneapolis, MN) 12
Game 15: Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 35 Roosevelt (Minneapolis, MN) 6
Game 16: Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 34 Columbia Heights (MN) 28
Game 17:
Game 18: South St. Paul (MN) 42 Hill-Murray (Maplewood, MN) 20
Game 19: Simley (Inver Grove Heights, MN) 27 Como Park (St. Paul, MN) 24
Game 20: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 35 Humboldt (St. Paul, MN) 0
Game 21: Faribault (MN) 44 Waseca (MN) 8
Game 22: Red Wing (MN) 22 Austin (MN) 21
Game 23: Northfield (MN) 34 Albert Lea (MN) 13
Game 24: Lakeville South (Lakeville, MN) 62 Winona (MN) 26
Game 25: Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 47 Little Falls (MN) 14
Game 26: Rocori (Cold Spring, MN) 25 Detroit Lakes (MN) 0
Game 27: Alexandria (MN) 20 Sauk Rapids-Rice (Sauk Rapids, MN) 0
Game 28: Fergus Falls (MN) 29 Apollo (St. Cloud, MN) 7
Game 29:
Game 30: St. Louis Park (MN) 35 Shakopee (MN) 28
Game 31: Waconia (MN) 42 Mound-Westonka (Mound, MN) 7
Game 32:




Game 33: Totino-Grace (Fridley, MN) 27 St. Michael-Albertville (Albertville, MN) 7
Game 34: Spring Lake Park (MN) 21 Fridley (MN) 6
Game 35: Mankato East (Mankato, MN) 21 Mankato West (Mankato, MN) 7
Game 36: Hutchinson (MN) 47 Marshall (MN) 20
Game 37: Princeton (MN) 19 Duluth East (Duluth, MN) 13
Game 38: Denfeld (Duluth, MN) vs Denfeld (Duluth, MN) (Saturday, October 29th, reg)
Game 39: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 36 Washburn (Minneapolis, MN) 6
Game 40: Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 52 Henry [Patrick] (Minneapolis, MN) 7
Game 41: Mahtomedi (MN) 40 South St. Paul (MN) 30
Game 42: St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 17 Simley (Inver Grove Heights, MN) 12
Game 43: Faribault (MN) 37 Red Wing (MN) 14
Game 44: Lakeville South (Lakeville, MN) 24 Northfield (MN) 0
Game 45: Rocori (Cold Spring, MN) 19 Sartell-St. Stephen (Sartell, MN) 15
Game 46: Alexandria (MN) 37 Fergus Falls (MN) 30
Game 47: Orono (Long Lake, MN) 35 St. Louis Park (MN) 6
Game 48: New Prague (MN) 13 Waconia (MN) 7




Game 49: Totino-Grace (Fridley, MN) 21 Spring Lake Park (MN) 0
Game 50: Hutchinson (MN) 27 Mankato East (Mankato, MN) 13
Game 51: Princeton (MN) vs Denfeld (Duluth, MN) (Friday, November 4th, reg)
Game 52: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 41 Benilde-St. Margaret's (St. Louis Park, MN) 12
Game 53: Mahtomedi (MN) 41 St. Thomas Academy (Mendota Heights, MN) 7
Game 54: Lakeville South (Lakeville, MN) 42 Faribault (MN) 22
Game 55: Rocori (Cold Spring, MN) 8 Alexandria (MN) 6
Game 56: New Prague (MN) 7 Orono (Long Lake, MN) 6




Quarterfinals
Game 57: Hutchinson (MN) 14 Totino-Grace (Fridley, MN) 13
Game 58: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 42 Princeton (MN) 22
Game 59: Mahtomedi (MN) 20 Lakeville South (Lakeville, MN) 13
Game 60: New Prague (MN) 34 Rocori (Cold Spring, MN) 20




Semifinals
Game 61: Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 30 Hutchinson (MN) 27
Game 62: Mahtomedi (MN) 20 New Prague (MN) 13




Finals
Game 63: Mahtomedi (MN) 27 Academy of Holy Angels (Richfield, MN) 26