CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 57
Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 14
     
 Game 33
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 28
Holy Trinity (Winsted, MN) 27
    
Game 2
Verndale (MN) 34
Nevis (MN) 33
     
  Game 49
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 21
Underwood (MN) 9
   
Game 3
Underwood (MN) 63
Laporte (MN) 26
     
 Game 34
Underwood (MN) 27
Verndale (MN) 0
    
Game 4
Holy Trinity (Winsted, MN) 46
Isle (MN) 20
     
   Quarterfinals
Game 57
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 22
Edgerton (MN) 16
  
Game 5
     
 Game 35
Edgerton (MN) 56
Ellsworth/Hills-Beaver Creek (Ellsworth, MN) 16
    
Game 6
Ellsworth/Hills-Beaver Creek (Ellsworth, MN) 34
Cleveland (MN) 26
     
  Game 50
Edgerton (MN) 26
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 14
   
Game 7
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 41
Nicollet (MN) 0
     
 Game 36
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 46
Alden-Conger (Alden, MN) 12
    
Game 8
Alden-Conger (Alden, MN) 44
Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN) 12
     
    Semifinals
Game 61
Cromwell (MN) 23
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 20
 
Game 9
Tower-Soudan (Tower, MN) 36
Babbitt-Embarrass (Babbitt, MN) 9
     
 Game 37
Tower-Soudan (Tower, MN) 14
Orr (MN) 8
    
Game 10
Orr (MN) 48
Bigfork (MN) 20
     
  Game 51
Tower-Soudan (Tower, MN) 22
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 20
   
Game 11
Cherry (Iron, MN) 21
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 19
     
 Game 38
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 18
Cherry (Iron, MN) 12
    
Game 12
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 20
Cook (MN) 14
     
   Game 58
Cromwell (MN) 35
Tower-Soudan (Tower, MN) 14
  
Game 13
Cromwell (MN) 68
Fond du Lac Ojibwe Ogichida (Cloquet, MN) 0
     
 Game 39
Cromwell (MN) 47
Hill City (MN) 21
    
Game 14
Hill City (MN) 45
McGregor (MN) 18
     
  Game 52
Cromwell (MN) 23
AlBrook (Saginaw, MN) 22
   
Game 15
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 35
Wrenshall (MN) 32
     
 Game 40
AlBrook (Saginaw, MN) 32
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 14
    
Game 16
AlBrook (Saginaw, MN) 35
Floodwood (MN) 0
     
     Finals
Game 63
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 45
Cromwell (MN) 15
Game 17
     
 Game 41
Chokio-Alberta/Herman-Norcross (Chokio, MN)
vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN)
Saturday, October 29th, reg
    
Game 18
Lakeview (Cottonwood, MN)
vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN)
Tuesday, October 25th, reg
     
  Game 53
Chokio-Alberta/Herman-Norcross (Chokio, MN) 24
Hancock (MN) 0
   
Game 19
Hancock (MN) 40
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 0
     
 Game 42
Hancock (MN) 21
Wheaton (MN) 18
    
Game 20
Wheaton (MN)
vs Lake Benton/Lincoln H I (Lake Benton, MN)
Tuesday, October 25th, reg
     
   Game 59
Lanesboro (MN) 40
Chokio-Alberta/Herman-Norcross (Chokio, MN) 7
  
Game 21
Grand Meadow (MN) 63
Houston (MN) 28
     
 Game 43
Grand Meadow (MN) 54
Mabel-Canton (Mabel, MN) 26
    
Game 22
Mabel-Canton (Mabel, MN) 28
Spring Grove (MN) 12
     
  Game 54
Lanesboro (MN) 30
Grand Meadow (MN) 13
   
Game 23
Lanesboro (MN) 40
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 21
     
 Game 44
Lanesboro (MN) 38
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 14
    
Game 24
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 55
Glenville-Emmons (Glenville, MN) 26
     
    Game 62
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 38
Lanesboro (MN) 19
 
Game 25
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 46
Red Lake County Central (Oklee, MN) 18
     
 Game 45
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 35
North Star co-op [Lancaster/Tri-County] (Lancaster, MN) 0
    
Game 26
North Star co-op [Lancaster/Tri-County] (Lancaster, MN) 29
Kelliher/Northome (Northome, MN) 0
     
  Game 55
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 34
Kittson Central (Hallock, MN) 19
   
Game 27
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 39
Sacred Heart (East Grand Forks, MN) 13
     
 Game 46
Kittson Central (Hallock, MN) 30
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 14
    
Game 28
Kittson Central (Hallock, MN) 54
Marshall County Central (Newfolden, MN) 19
     
   Game 60
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 45
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 8
  
Game 29
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 28
Win-E-Mac (Erskine, MN) 0
     
 Game 47
Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 23
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 14
    
Game 30
Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 34
Norman County East (Twin Valley, MN) 23
     
  Game 56
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 26
Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 14
   
Game 31
Ada-Borup (Ada, MN) 23
Waubun (MN) 22
     
 Game 48
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 42
Ada-Borup (Ada, MN) 8
    
Game 32
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 40
Norman County West (Halstad, MN) 12
     








Game 1: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 57 Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 14
Game 2: Verndale (MN) 34 Nevis (MN) 33
Game 3: Underwood (MN) 63 Laporte (MN) 26
Game 4: Holy Trinity (Winsted, MN) 46 Isle (MN) 20
Game 5:
Game 6: Ellsworth/Hills-Beaver Creek (Ellsworth, MN) 34 Cleveland (MN) 26
Game 7: Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 41 Nicollet (MN) 0
Game 8: Alden-Conger (Alden, MN) 44 Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN) 12
Game 9: Tower-Soudan (Tower, MN) 36 Babbitt-Embarrass (Babbitt, MN) 9
Game 10: Orr (MN) 48 Bigfork (MN) 20
Game 11: Cherry (Iron, MN) 21 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 19
Game 12: Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 20 Cook (MN) 14
Game 13: Cromwell (MN) 68 Fond du Lac Ojibwe Ogichida (Cloquet, MN) 0
Game 14: Hill City (MN) 45 McGregor (MN) 18
Game 15: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 35 Wrenshall (MN) 32
Game 16: AlBrook (Saginaw, MN) 35 Floodwood (MN) 0
Game 17:
Game 18: Lakeview (Cottonwood, MN) vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN) (Tuesday, October 25th, reg)
Game 19: Hancock (MN) 40 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 0
Game 20: Wheaton (MN) vs Lake Benton/Lincoln H I (Lake Benton, MN) (Tuesday, October 25th, reg)
Game 21: Grand Meadow (MN) 63 Houston (MN) 28
Game 22: Mabel-Canton (Mabel, MN) 28 Spring Grove (MN) 12
Game 23: Lanesboro (MN) 40 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 21
Game 24: Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 55 Glenville-Emmons (Glenville, MN) 26
Game 25: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 46 Red Lake County Central (Oklee, MN) 18
Game 26: North Star co-op [Lancaster/Tri-County] (Lancaster, MN) 29 Kelliher/Northome (Northome, MN) 0
Game 27: Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 39 Sacred Heart (East Grand Forks, MN) 13
Game 28: Kittson Central (Hallock, MN) 54 Marshall County Central (Newfolden, MN) 19
Game 29: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 28 Win-E-Mac (Erskine, MN) 0
Game 30: Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 34 Norman County East (Twin Valley, MN) 23
Game 31: Ada-Borup (Ada, MN) 23 Waubun (MN) 22
Game 32: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 40 Norman County West (Halstad, MN) 12




Game 33: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 28 Holy Trinity (Winsted, MN) 27
Game 34: Underwood (MN) 27 Verndale (MN) 0
Game 35: Edgerton (MN) 56 Ellsworth/Hills-Beaver Creek (Ellsworth, MN) 16
Game 36: Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 46 Alden-Conger (Alden, MN) 12
Game 37: Tower-Soudan (Tower, MN) 14 Orr (MN) 8
Game 38: Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 18 Cherry (Iron, MN) 12
Game 39: Cromwell (MN) 47 Hill City (MN) 21
Game 40: AlBrook (Saginaw, MN) 32 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 14
Game 41: Chokio-Alberta/Herman-Norcross (Chokio, MN) vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN) (Saturday, October 29th, reg)
Game 42: Hancock (MN) 21 Wheaton (MN) 18
Game 43: Grand Meadow (MN) 54 Mabel-Canton (Mabel, MN) 26
Game 44: Lanesboro (MN) 38 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 14
Game 45: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 35 North Star co-op [Lancaster/Tri-County] (Lancaster, MN) 0
Game 46: Kittson Central (Hallock, MN) 30 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 14
Game 47: Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 23 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 14
Game 48: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 42 Ada-Borup (Ada, MN) 8




Game 49: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 21 Underwood (MN) 9
Game 50: Edgerton (MN) 26 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 14
Game 51: Tower-Soudan (Tower, MN) 22 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 20
Game 52: Cromwell (MN) 23 AlBrook (Saginaw, MN) 22
Game 53: Chokio-Alberta/Herman-Norcross (Chokio, MN) 24 Hancock (MN) 0
Game 54: Lanesboro (MN) 30 Grand Meadow (MN) 13
Game 55: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 34 Kittson Central (Hallock, MN) 19
Game 56: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 26 Polk County West [Climax/Fisher] (Climax, MN) 14




Quarterfinals
Game 57: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 22 Edgerton (MN) 16
Game 58: Cromwell (MN) 35 Tower-Soudan (Tower, MN) 14
Game 59: Lanesboro (MN) 40 Chokio-Alberta/Herman-Norcross (Chokio, MN) 7
Game 60: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 45 Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 8




Semifinals
Game 61: Cromwell (MN) 23 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 20
Game 62: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 38 Lanesboro (MN) 19




Finals
Game 63: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 45 Cromwell (MN) 15