CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota AAA



Game 1
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 46
Stewartville (MN) 0
     
 Game 33
Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 21
Caledonia (MN) 7
    
Game 2
Caledonia (MN) 21
Lake City (MN) 14
     
  Game 49
Kasson-Mantorville (Kasson, MN)
vs Plainview (MN)
Friday, November 5th, reg
   
Game 3
Byron (MN) 14
Lourdes (Rochester, MN) 0
     
 Game 34
Byron (MN)
vs Plainview (MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 4
Plainview (MN)
vs LaCrescent (MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
   Quarterfinals
Game 57
Plainview (MN)
vs Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN)
Friday, November 12th, reg
  
Game 5
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 29
St. Peter (MN) 0
     
 Game 35
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 27
Maple River (Mapleton, MN) 6
    
Game 6
Maple River (Mapleton, MN) 27
Blue Earth (MN) 20
     
  Game 50
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 32
Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 7
   
Game 7
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 29
Waconia (MN) 14
     
 Game 36
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 39
Jordan (MN) 8
    
Game 8
Jordan (MN) 14
Cannon Falls (MN) 6
     
    Semifinals
Game 61
East Grand Forks (MN) 28
Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 27
 
Game 9
Proctor (MN) 27
Crosby-Ironton (Crosby, MN) 14
     
 Game 37
Virginia (MN) 28
Proctor (MN) 13
    
Game 10
Eveleth-Gilbert (Eveleth, MN)
vs Virginia (MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
  Game 51
Virginia (MN) 31
International Falls (MN) 16
   
Game 11
Two Harbors (MN) 43
Hermantown (MN) 26
     
 Game 38
International Falls (MN) 26
Two Harbors (MN) 0
    
Game 12
International Falls (MN) 57
Aitkin (MN) 6
     
   Game 58
East Grand Forks (MN) 77
Virginia (MN) 7
  
Game 13
East Grand Forks (MN) 50
Park Rapids (MN) 8
     
 Game 39
East Grand Forks (MN) 58
Warroad (MN) 8
    
Game 14
Warroad (MN) 20
Pelican Rapids (MN) 19
     
  Game 52
East Grand Forks (MN) 21
Crookston (MN) 7
   
Game 15
Perham (MN) 32
Pequot Lakes (MN) 14
     
 Game 40
Crookston (MN) 24
Perham (MN) 6
    
Game 16
Crookston (MN) 49
Roseau (MN) 12
     
     Finals
Game 63
East Grand Forks (MN) 31
Becker (MN) 14
Game 17
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 32
Montevideo (MN) 7
     
 Game 41
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 14
Pipestone (MN) 7
    
Game 18
Pipestone (MN) 27
Jackson County Central (Jackson, MN) 8
     
  Game 53
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 28
Luverne (MN) 19
   
Game 19
Luverne (MN) 13
Minnewaska Area (Glenwood, MN) 10
     
 Game 42
Luverne (MN) 21
Fairmont (MN) 20
    
Game 20
Fairmont (MN) 17
Morris (MN) 14
     
   Game 59
Delano (MN) 34
Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 25
  
Game 21
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 53
Rockford (MN) 27
     
 Game 43
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 36
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 7
    
Game 22
Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 17
St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 14
     
  Game 54
Delano (MN) 35
DeLaSalle (Minneapolis, MN) 0
   
Game 23
Watertown-Mayer (Watertown, MN) 21
Concordia Academy (Roseville, MN) 13
     
 Game 44
Delano (MN) 20
Watertown-Mayer (Watertown, MN) 6
    
Game 24
Delano (MN)
vs Blake (Hopkins, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
    Game 62
Becker (MN) 22
Delano (MN) 6
 
Game 25
Becker (MN) 55
Pine City (MN) 0
     
 Game 45
Becker (MN)
vs Milaca (MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 26
St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN)
vs Milaca (MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
  Game 55
Becker (MN) 29
Annandale (MN) 6
   
Game 27
Annandale (MN) 49
Mora (MN) 0
     
 Game 46
Annandale (MN)
vs Dassel-Cokato (Cokato, MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 28
Foley (MN)
vs Dassel-Cokato (Cokato, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
   Game 60
Becker (MN) 28
Staples-Motley (Staples, MN) 22
  
Game 29
Sauk Centre (MN) 46
Long Prairie-Grey Eagle (Long Prairie, MN) 22
     
 Game 47
Sauk Centre (MN) 35
Melrose (MN) 8
    
Game 30
Melrose (MN) 32
Litchfield (MN) 30
     
  Game 56
Staples-Motley (Staples, MN) 50
Sauk Centre (MN) 6
   
Game 31
Albany (MN) 28
New London-Spicer (New London, MN) 0
     
 Game 48
Staples-Motley (Staples, MN) 36
Albany (MN) 0
    
Game 32
Staples-Motley (Staples, MN) 47
Wadena-Deer Creek (Wadena, MN) 16
     








Game 1: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 46 Stewartville (MN) 0
Game 2: Caledonia (MN) 21 Lake City (MN) 14
Game 3: Byron (MN) 14 Lourdes (Rochester, MN) 0
Game 4: Plainview (MN) vs LaCrescent (MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 5: Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 29 St. Peter (MN) 0
Game 6: Maple River (Mapleton, MN) 27 Blue Earth (MN) 20
Game 7: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 29 Waconia (MN) 14
Game 8: Jordan (MN) 14 Cannon Falls (MN) 6
Game 9: Proctor (MN) 27 Crosby-Ironton (Crosby, MN) 14
Game 10: Eveleth-Gilbert (Eveleth, MN) vs Virginia (MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 11: Two Harbors (MN) 43 Hermantown (MN) 26
Game 12: International Falls (MN) 57 Aitkin (MN) 6
Game 13: East Grand Forks (MN) 50 Park Rapids (MN) 8
Game 14: Warroad (MN) 20 Pelican Rapids (MN) 19
Game 15: Perham (MN) 32 Pequot Lakes (MN) 14
Game 16: Crookston (MN) 49 Roseau (MN) 12
Game 17: Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 32 Montevideo (MN) 7
Game 18: Pipestone (MN) 27 Jackson County Central (Jackson, MN) 8
Game 19: Luverne (MN) 13 Minnewaska Area (Glenwood, MN) 10
Game 20: Fairmont (MN) 17 Morris (MN) 14
Game 21: DeLaSalle (Minneapolis, MN) 53 Rockford (MN) 27
Game 22: Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 17 St. Anthony Village (Minneapolis, MN) 14
Game 23: Watertown-Mayer (Watertown, MN) 21 Concordia Academy (Roseville, MN) 13
Game 24: Delano (MN) vs Blake (Hopkins, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 25: Becker (MN) 55 Pine City (MN) 0
Game 26: St. Cloud Cathedral (St. Cloud, MN) vs Milaca (MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 27: Annandale (MN) 49 Mora (MN) 0
Game 28: Foley (MN) vs Dassel-Cokato (Cokato, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 29: Sauk Centre (MN) 46 Long Prairie-Grey Eagle (Long Prairie, MN) 22
Game 30: Melrose (MN) 32 Litchfield (MN) 30
Game 31: Albany (MN) 28 New London-Spicer (New London, MN) 0
Game 32: Staples-Motley (Staples, MN) 47 Wadena-Deer Creek (Wadena, MN) 16




Game 33: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) 21 Caledonia (MN) 7
Game 34: Byron (MN) vs Plainview (MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 35: Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 27 Maple River (Mapleton, MN) 6
Game 36: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 39 Jordan (MN) 8
Game 37: Virginia (MN) 28 Proctor (MN) 13
Game 38: International Falls (MN) 26 Two Harbors (MN) 0
Game 39: East Grand Forks (MN) 58 Warroad (MN) 8
Game 40: Crookston (MN) 24 Perham (MN) 6
Game 41: Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 14 Pipestone (MN) 7
Game 42: Luverne (MN) 21 Fairmont (MN) 20
Game 43: DeLaSalle (Minneapolis, MN) 36 Minnehaha Academy (Minneapolis, MN) 7
Game 44: Delano (MN) 20 Watertown-Mayer (Watertown, MN) 6
Game 45: Becker (MN) vs Milaca (MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 46: Annandale (MN) vs Dassel-Cokato (Cokato, MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 47: Sauk Centre (MN) 35 Melrose (MN) 8
Game 48: Staples-Motley (Staples, MN) 36 Albany (MN) 0




Game 49: Kasson-Mantorville (Kasson, MN) vs Plainview (MN) (Friday, November 5th, reg)
Game 50: Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 32 Le Sueur-Henderson (Le Sueur, MN) 7
Game 51: Virginia (MN) 31 International Falls (MN) 16
Game 52: East Grand Forks (MN) 21 Crookston (MN) 7
Game 53: Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 28 Luverne (MN) 19
Game 54: Delano (MN) 35 DeLaSalle (Minneapolis, MN) 0
Game 55: Becker (MN) 29 Annandale (MN) 6
Game 56: Staples-Motley (Staples, MN) 50 Sauk Centre (MN) 6




Quarterfinals
Game 57: Plainview (MN) vs Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) (Friday, November 12th, reg)
Game 58: East Grand Forks (MN) 77 Virginia (MN) 7
Game 59: Delano (MN) 34 Redwood Valley (Redwood Falls, MN) 25
Game 60: Becker (MN) 28 Staples-Motley (Staples, MN) 22




Semifinals
Game 61: East Grand Forks (MN) 28 Glencoe-Silver Lake (Glencoe, MN) 27
Game 62: Becker (MN) 22 Delano (MN) 6




Finals
Game 63: East Grand Forks (MN) 31 Becker (MN) 14