CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 54
Cleveland (MN) 18
     
 Game 33
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 15
Lanesboro (MN) 6
    
Game 2
Lanesboro (MN) 59
Grand Meadow (MN) 22
     
  Game 49
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 28
Spring Grove (MN) 18
   
Game 3
Spring Grove (MN) 30
Glenville-Emmons (Glenville, MN) 16
     
 Game 34
Spring Grove (MN)
vs Lyle-Pacelli (Lyle, MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 4
Lyle-Pacelli (Lyle, MN)
vs Alden-Conger (Alden, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
   Quarterfinals
Game 57
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 35
Edgerton (MN) 0
  
Game 5
     
 Game 35
Nicollet (MN) 41
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 22
    
Game 6
Cedar Mountain (Morgan, MN)
vs Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
  Game 50
Edgerton (MN) 36
Nicollet (MN) 6
   
Game 7
Sioux Valley-Round Lake-Brewster (Round Lake, MN)
vs Ellsworth-Hills-Beaver Creek (Ellsworth, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
 Game 36
Sioux Valley-Round Lake-Brewster (Round Lake, MN)
vs Edgerton (MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 8
Edgerton (MN)
vs Granada-Huntley-East Chain-Martin Luther (Granada, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
    Semifinals
Game 61
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 27
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 21
 
Game 9
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 57
Babbitt-Embarrass (Babbitt, MN) 0
     
 Game 37
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 52
Cook (MN) 14
    
Game 10
Cook (MN) 36
Orr (MN) 14
     
  Game 51
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 27
Tower-Soudan (Tower, MN) 7
   
Game 11
Northome-Kelliher (Northome, MN)
vs Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
 Game 38
Tower-Soudan (Tower, MN) 38
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 0
    
Game 12
Tower-Soudan (Tower, MN) 34
Cherry (Iron, MN) 0
     
   Game 58
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 60
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 37
  
Game 13
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 53
Marshall County Central (Newfolden, MN) 22
     
 Game 39
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN)
vs Badger-Greenbush-Middle River (Badger, MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 14
Badger-Greenbush-Middle River (Badger, MN)
vs Sacred Heart (East Grand Forks, MN)
Saturday, October 23rd, reg
     
  Game 52
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 28
Kittson Central (Hallock, MN) 25
   
Game 15
Red Lake County Central (Oklee, MN)
vs Lancaster (MN)
Saturday, October 23rd, reg
     
 Game 40
Lancaster (MN)
vs Kittson Central (Hallock, MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 16
Kittson Central (Hallock, MN)
vs Grygla-Gatzke (Grygla, MN)
Saturday, October 23rd, reg
     
     Finals
Game 63
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 25
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 6
Game 17
Wheaton (MN) 38
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 8
     
 Game 41
Wheaton (MN) 47
Lakeview (Cottonwood, MN) 18
    
Game 18
Lakeview (Cottonwood, MN)
vs Brandon (MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
  Game 53
Wheaton (MN)
vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN)
Friday, November 5th, reg
   
Game 19
Chokio-Alberta-Herman-Norcross (Chokio, MN)
vs Hancock (MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
 Game 42
Chokio-Alberta-Herman-Norcross (Chokio, MN)
vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN)
Saturday, October 30th, reg
    
Game 20
Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN)
vs Lincoln H I (Ivanhoe, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
   Game 59
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 12
Wheaton (MN) 0
  
Game 21
Verndale (MN) 34
Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 0
     
 Game 43
Verndale (MN) 45
Underwood (MN) 20
    
Game 22
Underwood (MN) 21
Holy Trinity (Winsted, MN) 7
     
  Game 54
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 21
Verndale (MN) 15
   
Game 23
Isle (MN)
vs Northland-Faith Christian Academy (Remer, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
 Game 44
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 53
Isle (MN) 6
    
Game 24
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 35
Laporte (MN) 14
     
    Game 62
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 26
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20
 
Game 25
AlBrook (Saginaw, MN)
vs Fond du Lac Ojibwe (Cloquet, MN)
Tuesday, October 26th, forfeit
     
 Game 45
AlBrook (Saginaw, MN) 28
Hill City (MN) 6
    
Game 26
Hill City (MN) 22
Floodwood (MN) 16
     
  Game 55
AlBrook (Saginaw, MN) 38
Cromwell (MN) 8
   
Game 27
Wrenshall (MN) 22
McGregor (MN) 18
     
 Game 46
Cromwell (MN) 36
Wrenshall (MN) 0
    
Game 28
Cromwell (MN) 47
Cotton (MN) 6
     
   Game 60
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 49
AlBrook (Saginaw, MN) 16
  
Game 29
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 46
Norman County West (Halstad, MN) 18
     
 Game 47
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 51
Ada-Borup (Ada, MN) 20
    
Game 30
Ada-Borup (Ada, MN) 37
Norman County East (Twin Valley, MN) 26
     
  Game 56
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 41
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 6
   
Game 31
Waubun (MN)
vs Climax-Fisher (Climax, MN)
Tuesday, October 26th, reg
     
 Game 48
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 21
Waubun (MN) 0
    
Game 32
Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 36
Win-E-Mac (Erskine, MN) 7
     








Game 1: LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 54 Cleveland (MN) 18
Game 2: Lanesboro (MN) 59 Grand Meadow (MN) 22
Game 3: Spring Grove (MN) 30 Glenville-Emmons (Glenville, MN) 16
Game 4: Lyle-Pacelli (Lyle, MN) vs Alden-Conger (Alden, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 5:
Game 6: Cedar Mountain (Morgan, MN) vs Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 7: Sioux Valley-Round Lake-Brewster (Round Lake, MN) vs Ellsworth-Hills-Beaver Creek (Ellsworth, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 8: Edgerton (MN) vs Granada-Huntley-East Chain-Martin Luther (Granada, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 9: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 57 Babbitt-Embarrass (Babbitt, MN) 0
Game 10: Cook (MN) 36 Orr (MN) 14
Game 11: Northome-Kelliher (Northome, MN) vs Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 12: Tower-Soudan (Tower, MN) 34 Cherry (Iron, MN) 0
Game 13: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 53 Marshall County Central (Newfolden, MN) 22
Game 14: Badger-Greenbush-Middle River (Badger, MN) vs Sacred Heart (East Grand Forks, MN) (Saturday, October 23rd, reg)
Game 15: Red Lake County Central (Oklee, MN) vs Lancaster (MN) (Saturday, October 23rd, reg)
Game 16: Kittson Central (Hallock, MN) vs Grygla-Gatzke (Grygla, MN) (Saturday, October 23rd, reg)
Game 17: Wheaton (MN) 38 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 8
Game 18: Lakeview (Cottonwood, MN) vs Brandon (MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 19: Chokio-Alberta-Herman-Norcross (Chokio, MN) vs Hancock (MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 20: Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN) vs Lincoln H I (Ivanhoe, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 21: Verndale (MN) 34 Eagle Valley (Eagle Bend, MN) 0
Game 22: Underwood (MN) 21 Holy Trinity (Winsted, MN) 7
Game 23: Isle (MN) vs Northland-Faith Christian Academy (Remer, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 24: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 35 Laporte (MN) 14
Game 25: AlBrook (Saginaw, MN) vs Fond du Lac Ojibwe (Cloquet, MN) (Tuesday, October 26th, forfeit)
Game 26: Hill City (MN) 22 Floodwood (MN) 16
Game 27: Wrenshall (MN) 22 McGregor (MN) 18
Game 28: Cromwell (MN) 47 Cotton (MN) 6
Game 29: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 46 Norman County West (Halstad, MN) 18
Game 30: Ada-Borup (Ada, MN) 37 Norman County East (Twin Valley, MN) 26
Game 31: Waubun (MN) vs Climax-Fisher (Climax, MN) (Tuesday, October 26th, reg)
Game 32: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 36 Win-E-Mac (Erskine, MN) 7




Game 33: LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 15 Lanesboro (MN) 6
Game 34: Spring Grove (MN) vs Lyle-Pacelli (Lyle, MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 35: Nicollet (MN) 41 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 22
Game 36: Sioux Valley-Round Lake-Brewster (Round Lake, MN) vs Edgerton (MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 37: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 52 Cook (MN) 14
Game 38: Tower-Soudan (Tower, MN) 38 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 0
Game 39: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) vs Badger-Greenbush-Middle River (Badger, MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 40: Lancaster (MN) vs Kittson Central (Hallock, MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 41: Wheaton (MN) 47 Lakeview (Cottonwood, MN) 18
Game 42: Chokio-Alberta-Herman-Norcross (Chokio, MN) vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN) (Saturday, October 30th, reg)
Game 43: Verndale (MN) 45 Underwood (MN) 20
Game 44: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 53 Isle (MN) 6
Game 45: AlBrook (Saginaw, MN) 28 Hill City (MN) 6
Game 46: Cromwell (MN) 36 Wrenshall (MN) 0
Game 47: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 51 Ada-Borup (Ada, MN) 20
Game 48: Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 21 Waubun (MN) 0




Game 49: LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 28 Spring Grove (MN) 18
Game 50: Edgerton (MN) 36 Nicollet (MN) 6
Game 51: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 27 Tower-Soudan (Tower, MN) 7
Game 52: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 28 Kittson Central (Hallock, MN) 25
Game 53: Wheaton (MN) vs Ashby/Country Bible Christian (Ashby, MN) (Friday, November 5th, reg)
Game 54: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 21 Verndale (MN) 15
Game 55: AlBrook (Saginaw, MN) 38 Cromwell (MN) 8
Game 56: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 41 Ulen-Hitterdal (Ulen, MN) 6




Quarterfinals
Game 57: LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 35 Edgerton (MN) 0
Game 58: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 60 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 37
Game 59: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 12 Wheaton (MN) 0
Game 60: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 49 AlBrook (Saginaw, MN) 16




Semifinals
Game 61: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 27 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 21
Game 62: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 26 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20




Finals
Game 63: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 25 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 6