CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Pennsylvania A



Game 1
11 #1 Cardinal Brennan (Ashland, PA) 27
11 #4 Williams Valley (Tower City, PA) 20
    
 Game 17
11 #3 Minersville (PA) 21
11 #1 Cardinal Brennan (Ashland, PA) 14
   
Game 2
11 #3 Minersville (PA) 10
11 #2 Shenandoah Valley (Shenandoah, PA) 7
    
  Quarterfinals
Game 25
2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) 35
11 #3 Minersville (PA) 7
  
Game 3
2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) 33
2 #4 Old Forge (PA) 7
    
 Game 18
2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) 39
2 #3 Riverside (Taylor, PA) 20
   
Game 4
2 #2 Northwest (Luzerne, PA)
vs 2 #3 Riverside (Taylor, PA)
Friday, November 7th, reg
    
   Semifinals
Game 29
2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA)
vs 4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA)
Saturday, November 29th, reg
 
Game 5
4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA)
vs 1 #1 Bristol (PA)
Friday, November 7th, reg
    
 Game 19
4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA)
vs 4 #2 Bloomsburg (PA)
Friday, November 14th, reg
   
Game 6
4 #2 Bloomsburg (PA) 27
4 #3 Muncy (PA) 6
    
  Game 26
4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA)
vs 3 #1 Steelton-Highspire (Steelton, PA)
Friday, November 21st, reg
  
Game 7
3 #1 Steelton-Highspire (Steelton, PA) 13
3 #4 Camp Hill (PA) 10
    
 Game 20
3 #1 Steelton-Highspire (Steelton, PA) 30
3 #2 Halifax (PA) 14
   
Game 8
3 #2 Halifax (PA) 49
3 #3 Columbia (PA) 20
    
    Finals
Game 31
4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA)
vs 6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA)
Friday, December 5th, 2:00pm
Game 9
9 #1 Clarion-Limestone (Strattanville, PA) 20
9 #3 Port Allegany (PA) 8
    
 Game 21
9 #1 Clarion-Limestone (Strattanville, PA) 33
10 #2 West Middlesex (PA) 14
   
Game 10
10 #2 West Middlesex (PA) 7
10 #1 Cochranton (PA) 6
    
  Game 27
6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) 18
9 #1 Clarion-Limestone (Strattanville, PA) 7
  
Game 11
6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) 28
6 #4 Bishop Guilfoyle (Altoona, PA) 14
    
 Game 22
6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA)
vs 6 #3 North Cambria (Barnesboro, PA)
Saturday, November 15th, reg
   
Game 12
6 #2 Blairsville (PA)
vs 6 #3 North Cambria (Barnesboro, PA)
Saturday, November 8th, reg
    
   Game 30
6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) 28
7 #8 Springdale (PA) 20
 
Game 13
7 #8 Springdale (PA) 22
7 #1 Monessen (PA) 7
    
 Game 23
7 #8 Springdale (PA) 24
7 #4 Rochester (PA) 23
   
Game 14
7 #4 Rochester (PA) 34
7 #5 Duquesne (PA) 15
    
  Game 28
7 #8 Springdale (PA) 30
7 #3 Sto-Rox (McKees Rocks, PA) 13
  
Game 15
7 #3 Sto-Rox (McKees Rocks, PA) 41
7 #6 Bishop Canevin (Pittsburgh, PA) 14
    
 Game 24
7 #3 Sto-Rox (McKees Rocks, PA) 42
7 #10 Clairton (PA) 20
   
Game 16
7 #10 Clairton (PA) 20
7 #2 Western Beaver (Industry, PA) 7
    








Game 1: 11 #1 Cardinal Brennan (Ashland, PA) 27 11 #4 Williams Valley (Tower City, PA) 20
Game 2: 11 #3 Minersville (PA) 10 11 #2 Shenandoah Valley (Shenandoah, PA) 7
Game 3: 2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) 33 2 #4 Old Forge (PA) 7
Game 4: 2 #2 Northwest (Luzerne, PA) vs 2 #3 Riverside (Taylor, PA) (Friday, November 7th, reg)
Game 5: 4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA) vs 1 #1 Bristol (PA) (Friday, November 7th, reg)
Game 6: 4 #2 Bloomsburg (PA) 27 4 #3 Muncy (PA) 6
Game 7: 3 #1 Steelton-Highspire (Steelton, PA) 13 3 #4 Camp Hill (PA) 10
Game 8: 3 #2 Halifax (PA) 49 3 #3 Columbia (PA) 20
Game 9: 9 #1 Clarion-Limestone (Strattanville, PA) 20 9 #3 Port Allegany (PA) 8
Game 10: 10 #2 West Middlesex (PA) 7 10 #1 Cochranton (PA) 6
Game 11: 6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) 28 6 #4 Bishop Guilfoyle (Altoona, PA) 14
Game 12: 6 #2 Blairsville (PA) vs 6 #3 North Cambria (Barnesboro, PA) (Saturday, November 8th, reg)
Game 13: 7 #8 Springdale (PA) 22 7 #1 Monessen (PA) 7
Game 14: 7 #4 Rochester (PA) 34 7 #5 Duquesne (PA) 15
Game 15: 7 #3 Sto-Rox (McKees Rocks, PA) 41 7 #6 Bishop Canevin (Pittsburgh, PA) 14
Game 16: 7 #10 Clairton (PA) 20 7 #2 Western Beaver (Industry, PA) 7




Game 17: 11 #3 Minersville (PA) 21 11 #1 Cardinal Brennan (Ashland, PA) 14
Game 18: 2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) 39 2 #3 Riverside (Taylor, PA) 20
Game 19: 4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA) vs 4 #2 Bloomsburg (PA) (Friday, November 14th, reg)
Game 20: 3 #1 Steelton-Highspire (Steelton, PA) 30 3 #2 Halifax (PA) 14
Game 21: 9 #1 Clarion-Limestone (Strattanville, PA) 33 10 #2 West Middlesex (PA) 14
Game 22: 6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) vs 6 #3 North Cambria (Barnesboro, PA) (Saturday, November 15th, reg)
Game 23: 7 #8 Springdale (PA) 24 7 #4 Rochester (PA) 23
Game 24: 7 #3 Sto-Rox (McKees Rocks, PA) 42 7 #10 Clairton (PA) 20




Quarterfinals
Game 25: 2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) 35 11 #3 Minersville (PA) 7
Game 26: 4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA) vs 3 #1 Steelton-Highspire (Steelton, PA) (Friday, November 21st, reg)
Game 27: 6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) 18 9 #1 Clarion-Limestone (Strattanville, PA) 7
Game 28: 7 #8 Springdale (PA) 30 7 #3 Sto-Rox (McKees Rocks, PA) 13




Semifinals
Game 29: 2 #1 Lackawanna Trail (Factoryville, PA) vs 4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA) (Saturday, November 29th, reg)
Game 30: 6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) 28 7 #8 Springdale (PA) 20




Finals
Game 31: 4 #1 Southern Columbia (Catawissa, PA) vs 6 #1 Bishop Carroll (Ebensburg, PA) (Friday, December 5th, 2:00pm)